Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Manuel mi Otomatik mi ??

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Manuel mi Otomatik mi ??

Sizce Hangi Tip Şanzuman Manuel mi Otomatik mi ??
    22
    Manuel
    68.18%
    15
    Otomatik
    31.82%
    7

Anketin süresi doldu.

İkisini de kullanmis biri olarak r56 manuel r60 s All4 automatic, manuelin zevkini ve performansini bence otomatik veremez ama r56 daki volan ve debriyaj sorunsalindan dolayi otomatigi sectim acikcasi.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Abi İstanbul da Manuel kullanmak adamı çok kasıyor en mantıklısı bence otomatik

Yorum Yap

aman abı otomatık araba sevmıyorum eger olacaksa buyuk motorlu bı araba olmasılazım manuel ıyıdır kontrol sende olacak herzaman
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Başkan Otomatik İstanbul da Candır Can
          F1 de var gerektiğinde kontrolu alabiliyorsun

Yorum Yap

yok abı mecbur kalmadıkca kendımı atmam trafıgın ıcıne f1 arabası olmadıktan sonrada zevk alamam o sıstemden
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

E tamam işte o zaman benim arabaya kullanıcan

Yorum Yap

Yazılımlandıktan sonra çok yavaş gelmedi f1 sanzıman. Ancak basınç sınırlı seviyede açabiliyorsunuz ve keyfi manuel kadar kesinlikle değil.

Otomatik arabam olmasına rağmen manuel diyoree
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Ben de r56 serisinde hem otomatik hem duz kulllanmis biri olarak duz derim.Saglam bir set ile daha da keyif verecektir .Manuel
                  sigpic

Yorum Yap

Alen bu konuda sanirim en tecrubelimiz
                    r60 hakkinda suan icin bir fikrim yok. Ancak R56'nin kesinlikle Manuel olmasi gerektigini dusunuyorum. Baska turlu Overboost'un sagladigi 260 ve/veya 280 nM torkun tadini alamayacak, direk vites dusurecektir. Zaten turbo'larimiz ufak sayilacagindan ust devirlerde cok cansizken birakin alt devirlerde keyif alalim

Ayrica cift debriyaj sistemini getirseler dusunmem gecis yaparim 3 debriyajda olur ama sorun degil...
                    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

kullanım keyfi ve performans açısından kesinlikle manuel derim.. her iki kasada da performans olarak üstün yönleri var manuel şanzımanın.
                      ayrıca herşeyin tamamiyle elinizde olması güzel birşey varsın sol bacak biraz yorulsun..

Yorum Yap

Haktana katiliyorum cift debriyaj gelse dusunmem, gerci oldukca hizli vites degistiriyor ama viraj icinde 2vitesde max devirde kalmak isterken 3.vitese atmasi sacma hem manuel sportta kullanip hemde vites atmasi major fail bana gore, ayrica 7000 de vites kucultmek istiyorum sanzimana ne ama oyle degil hersey koruma amacli programlanmis 71 km den sonra 6 ya atar 6000 de vites kucultmez radikal kullanamiyorum ))) o yuzden bana otomatik al basimizdan git dediler sacma sapan isler yapmiyim diye. ))
                        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Haktan Sen İstanbulda bir MINI manuel i kullanda gör ne overboost ne başka bişi arıyor gözün )

ŞEhir için kesinlikle otomatik ki yeni şanzumanlarda baya keyifli

Yorum Yap

Eski otomobilim (207RC) manualdi İnanılmaz sert bir debriyajı vardı. Artık İstanbul trafiğinde beni ağlayacak noktaya getiriyordu. Zamanla diz kapağımda dayanılmaz bir ağrı başladı ve doktora gittim. Düşünün manual şanzıman beni o hale getirdi . İş yerim şile' de ve ağırlıklı olarak şile'ye haftada 5 defa gidip geliyorum. Gidenler yolu bilirler. Artık avucumun içi gibi biliyorum yolu ve virajlarını. Oldukça zevklidir. R53'üm otomatik. Şehir içinde çok büyük ferahlık sağlıyor. Eskiden 1 saatlik trafik bana 4 saat gibi gelirdi. Ama otomatikle sanki 30 dk duruyor gibi hissediyorum. Ama bahsettiğim Şile otobanına çıkıpta işe giderken hep içimden '' Keşke manual olsaydı'' diye geçiriyorum. Hatta R53' aldığım zamanlar triptroniğe aldığım halde bile virajın ortasında vitesi kendisi yükseltmesi büyük bir tehlike yaratıyordu. Ama şimdi alıştım ve iyice adapte oldum. O sorunu yaşamıyorum...

Kısacası eğer İstanbul gibi bir yerde yaşamınızı sürdürüyorsanız ister istemez KALBİNİZ: MANUAL, MANTIĞINIZ: OTOMATİK diyecektir Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim bir sonraki otomobilim de otomatik olur rahatlığı çok farklı

Yorum Yap

Aslı Cooperscem tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Haktan Sen İstanbulda bir MINI manuel i kullanda gör ne overboost ne basşak bişi arıyor gözün )

ŞEhir için kesinlikle otomatik ki yeni şanzumanlarda baya keyifli
                              Istanbul'da araba kullanmak kadar sacma birsey yokki ise gidip gelirken?
                              Biliyorsunuz eski MINI'm Istanbul'da yasadigim 1 senelik donemde sadece 3 kere trafige cikti. Birinde rica minnet Bahcesehir'e gittim digerinde dugune digeride keyfi.
                              Suan her geldigimde arkadasimin DSG'li Ibiza'sini kullaniyorum. MCS'den JCW'ye odedigim farkla o araba alinabiliyor. Istanbul'da yasasam MINI'ye falan binmem ne yalan soyliyim
                              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X