Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

06 f 0001

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Tarık

Arka cam krom citalari ni nerden aldın acaba ben burda yaptırmayı planlıyordum
    Benim mini için
    Bendeki çıkanlar haşat biri ıngiliz biri ıtalyan

bu arada
    Ölçüler için çok tesekkur ederim

Uygun düzeltmeyi yaparım artık

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı fenerci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Tarık

Arka cam krom citalari ni nerden aldın acaba ben burda yaptırmayı planlıyordum
      Benim mini için
      Bendeki çıkanlar haşat biri ıngiliz biri ıtalyan

bu arada
      Ölçüler için çok tesekkur ederim

Uygun düzeltmeyi yaparım artık

Abi o mesele bıraz karısık oldu

Southlakesminis den aldım, orada Chris diye bir çalışan var, ellerinde internet sitesinde sağ taraf instock gorunuyordu, sol taraf yoktu. Aradım konustum derdimi anlattım, dedim bulmamız lazım bulursak sızden falanca parcalarıda alıcam dedım 400-500 poundluk parca lıstesı maıl attım, bırde benım mk1 ıcın 1500 poundluk kaporta parcası yazdım agzı sulansın dıye ama herseyden onemlısı arka left quarter wındow surround bulmamız lazım dıye bastırdım bana bul dedım dıger tarafı, tamam ılgılenırım dedı kapattık telefonu.

ertesı gun aradım adam demezmı elımızde gorunen sag tarafta yok dedı, bende bulmamız lazı dedım alttan gırdım ustten cıktım, tedarıkcılerı sor dedım sızden mal alanlara sordum dedım vsvs oda kabul ettı 3 gun sonra maıl attı bır tarafı buldum dedi, ondan bır gun sonrakı maılındede dıger tarafı buldu, ıkısınıde ıngıltre ıcınde farklı yerlerden bulmuş kendı dukkanına getırttı ve bende dıger urunlerle bırlıkte satın aldım benımkının hıkayesı bu sekılde oldu. Şu an yoldalar haftaya gelırler ınsallah dogru malı gondermıstır.

Hatta ben benım dıger araba ıcın bır takım daha ıstedım ama bulamam dedı. o yuzden su an ıcın benım aldıgım yerde yok baska yerlere bakmamız lazım bulursan banada haber ver, benım umudum amerıkadan bulabılırız yada japonyadan dıye dusunuyorum oradakı satan yerlere bakmamız lazım dıye kendı kendıme planım vardı benım dıger araba ıcın.

Yorum Yap

Slm tarık

Biliyorum o siteyi ve kisiyi bende sordum zamanında ama stok yoktu

Ben derim kilit mekanizması saglamsa burda tanıdığım çok çok iyi bir çıtaci var
        Çok iyi bir şekilde yapabiliriz diye düşünüyorum egerki bulamazsak parçayı

Bana kaloriferde lazım daha

Yorum Yap

Slm tarık

Biliyorum o siteyi ve kisiyi bende sordum zamanında ama stok yoktu

Ben derim kilit mekanizması saglamsa burda tanıdığım çok çok iyi bir çıtaci var
          Çok iyi bir şekilde yapabiliriz diye düşünüyorum egerki bulamazsak parçayı

Bana kaloriferde lazım daha

Senin bahsettiğin sistemi bende dusundum eger bulamasaydım o yola basvuracaktım.

Kilit mekanızmaları ıcın endıse etme minispares da var parcalar

Aşağıdaki link katalog link'i buradan bak 15 nolu tıpten olması lazım, senın kasa ıngılız ıse 15 nolu tip uygundur.

http://www.minispares.com/catalogues....aspx?3~25~223

-------------------------

Eger ingiliz tip 15 numara ise aşağıda parça kodları ve linkleri var

CZH3535 ve CZH 3536

Linkleride aşşağıda şu an için instock durumdalar haberin olsun

http://www.minispares.com/product/Cl...to%20catalogue

Yorum Yap

Tarik nasil oldu tavan uygulamasi? ne yaptiniz? kabarcik kaldi mi? gordugum kadari ile cok guzel uyguluyordu...

Wishman

Yorum Yap

Tarık

Ta kendisi

Bu mini sparese percel force ile anlaşma yaptirmak lazım .mini spares normal posta ile göndermiyor

Mini sport bu konuda çok iyi

Aslı JCW tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Senin bahsettiğin sistemi bende dusundum eger bulamasaydım o yola basvuracaktım.

Kilit mekanızmaları ıcın endıse etme minispares da var parcalar

Aşağıdaki link katalog link'i buradan bak 15 nolu tıpten olması lazım, senın kasa ıngılız ıse 15 nolu tip uygundur.

http://www.minispares.com/catalogues....aspx?3~25~223

-------------------------

Eger ingiliz tip 15 numara ise aşağıda parça kodları ve linkleri var

CZH3535 ve CZH 3536

Linkleride aşşağıda şu an için instock durumdalar haberin olsun

Yorum Yap

bu arabayi gercekten gormek istiyorum.. Hatta bir sure arabami parkedip co-pilot olarak gezmekte isterim
                Emeginize saglik, soyleyecek birsey bulamiyorum..
                www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Tarik nasil oldu tavan uygulamasi? ne yaptiniz? kabarcik kaldi mi? gordugum kadari ile cok guzel uyguluyordu...

Wishman
                  Selam wish,

Tavan sticker uygulaması tahmin ettiğimden ve istediğimden bile çok iyi şekilde uygulandı,

Stickerları uygulayan adamın el işçiliğini ve tecrübesini ne kadar anlatsam azdır, onunla konuştukarımdan aldıgım bılgıler,

Stickerın folyo marksa HEXIS markaydı folyo kagıtlarında yazıyordu,
                  Stickeri uygulayan adam ingiliz malı cok kaliteli dedi,
                  Ozelliği; sticker kalınlığı ince olurmuş, o inceliğe rağmen çok sağlam olurmuş, 5 yıl renk solma ve deforme olmama garantisi verirmiş o firma diye bahsetti.
                  uygulama esnasında ve sonrasında bir tane bile hava kabarcığı oluşmadı bütün yüzey yapışmış durumda 1mm çapında bile kabarcık yok.

Ama biz yinede akşam üzeri arabayı fırına koyduk, 2 saat ısıtıp sondurecekler sabaha kadar beklıcek, sabahta 2 saat yanacak ve bırde yarın aksam 18:00 gibi yakacaklar pazartesı sabahına kadar beklıcek fırın kapıları acılmadan. pazartesı sabahı cıkarcaklar arabayı

Uygulamanın fotolarını paylastım umarım olumsuz bır yorum yoktur yakısıp yakısmadıgı yada uygulamada hata olup olmadıgı hakkında?

cunku kımseden olumlu bır yorumda almadım begenılmedı heralde dıye dusunmeye basladım.

Yorum Yap

Tarık

Ta kendisi

Bu mini sparese percel force ile anlaşma yaptirmak lazım .mini spares normal posta ile göndermiyor

Mini sport bu konuda çok iyi

Mini sportta IVAN var benı ıyı tanır onunla konus, daha once tarık ıcın yapmışsın de, zarf at yıyebılır bıraz aklı gerıden gelen bır tıp , olmazsa VAT odeyerek al ıngıltere ıcınde sana bır address yazarım ben oraya yollarsın ben ordakılere senın adresıne parcelforce yada royal maıl ıle yollatırım

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      bu arabayi gercekten gormek istiyorum.. Hatta bir sure arabami parkedip co-pilot olarak gezmekte isterim
                      Emeginize saglik, soyleyecek birsey bulamiyorum..
                      Teşekkür ederim Haktan iltifatın için, ankaraya yolun duserse ırtıbatta olalım, Co-Pilot değil Pilot koltuğunda arabayı deneme fırsatın olmasını istemezmisin?

Aracın kalan restorasyon sürecini ve eklentilerini forum üzerinden hep bildirmek istiyorum cünkü şu anda veya ileriki zamanlarda baska klasık mını sahıplerı ıcın faydalı olabılecegını dusunuyorum, o yuzden fotograflar ve acıklamalara yer verıyorum, sizlerden gelecek olumlu olumsuz herturlu yorum benım ıcın ve başka kalssık mini sahıplerı için cok katkı saglıyor ve saglayacaktır bunuda buradan herkese tekrar soylemek ıstıyorum.

İsteyen herkes ankaraya yolu dustugunde benı arasın arabayı gormek hatta gezmek fırsatına sahıp olabılır, kimse cekınmesın, ben bu arabayı mını severlerle paylaşmıcamda ne yapıcam ???

Yorum Yap

Hayir, cok guzel olmus. Genelde yeni MINI'lerin %85 kadar kismi sunroof'lu oldugundan bu sekilde bir uygulamaya giden yok.
                        Eminim ki butun arkadaslar cok guzel oldugunu dusunuyorlardir.
                        Orjinal bir sen yaptin, bir Giovanni de MINI yaziyor, bir arkadasimizda sanirim 'TAZMANIA' vardi, bir de 'SEYMA' vardi...
                        Cok guzel olmus ve arabayi acmis. Ben Giovanni'de bayrak dusunmezdim, bana gore sakil kacardi. Ama senin klasik MINI'n icin durum ayni degil, cok yakismis. Guzel gunlerde kullanman dileklerimle...

P.S: Firinlatman ile dogru tercihi yapmissin. Benimkisi hangi urun bilmiyorum ama Almanya MINI'den yollamislardi. 3M olabilir?

Wishman
                        En son düzenleyen WISHMAN; 20-01-13, 05:16.

Yorum Yap

Mini sportta IVAN var benı ıyı tanır onunla konus, daha once tarık ıcın yapmışsın de, zarf at yıyebılır bıraz aklı gerıden gelen bır tıp , olmazsa VAT odeyerek al ıngıltere ıcınde sana bır address yazarım ben oraya yollarsın ben ordakılere senın adresıne parcelforce yada royal maıl ıle yollatırım
                          Mini sportta sorun yok mini spares yapmıyor esas perçel force

Valla tarık çok büyük sevap islersin
                          Şu adresi bana vermekle

Yorum Yap

Mini sportta sorun yok mini spares yapmıyor esas perçel force

Valla tarık çok büyük sevap islersin
                            Şu adresi bana vermekle
                            Benim aldıgım cercevelerın uzerınden kılıtleme mandalları cıkmayabılır dedıler az cok bıldıgını sananlar, onların gelmesını bekleyelım belkı benımde almam gerekecek, oyle olursa ben ıkıser tane alırım, benım mallar onumuzdekı hafta gelır, cercevler gelınce bakalım ona gore hareket edelım

Yorum Yap

Teşekkür ederim Haktan iltifatın için, ankaraya yolun duserse ırtıbatta olalım, Co-Pilot değil Pilot koltuğunda arabayı deneme fırsatın olmasını istemezmisin?

Aracın kalan restorasyon sürecini ve eklentilerini forum üzerinden hep bildirmek istiyorum cünkü şu anda veya ileriki zamanlarda baska klasık mını sahıplerı ıcın faydalı olabılecegını dusunuyorum, o yuzden fotograflar ve acıklamalara yer verıyorum, sizlerden gelecek olumlu olumsuz herturlu yorum benım ıcın ve başka kalssık mini sahıplerı için cok katkı saglıyor ve saglayacaktır bunuda buradan herkese tekrar soylemek ıstıyorum.

İsteyen herkes ankaraya yolu dustugunde benı arasın arabayı gormek hatta gezmek fırsatına sahıp olabılır, kimse cekınmesın, ben bu arabayı mını severlerle paylaşmıcamda ne yapıcam ???
                              Pilot koltugunda olmak elbetteki baska birsey ama bunca emek harcanan bir MINI'yi kullanmak istemeyebilirim. Elim ayagim titrer. Sonucta el yapimi denebilir

Aklima takilan bir durum var, konuya hakim degilim; Stickerlar icin 5 yil solmazlik garantisi veriyorlar diyelim. Farzedelim 5 yil sonra da solacak. Firinlamanin solma konusunda bu sureye bir etkisi var midir? Eger yoksa sokmek isterseniz cok daha zor olmayacak mi? Uzerine tekrar cila falan suruluyor mu?

Bir onceki postunuza ithafen; stickersiz bir klasik MINI dusunemiyorum. O yuzden yorum yapmadim. Yoksa kesinlikle destekliyorum..

Galaxy Note 2 ile Tapatalk'tan gonderdim..
                              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                                Pilot koltugunda olmak elbetteki baska birsey ama bunca emek harcanan bir MINI'yi kullanmak istemeyebilirim. Elim ayagim titrer. Sonucta el yapimi denebilir

Aklima takilan bir durum var, konuya hakim degilim; Stickerlar icin 5 yil solmazlik garantisi veriyorlar diyelim. Farzedelim 5 yil sonra da solacak. Firinlamanin solma konusunda bu sureye bir etkisi var midir? Eger yoksa sokmek isterseniz cok daha zor olmayacak mi? Uzerine tekrar cila falan suruluyor mu?

Bir onceki postunuza ithafen; stickersiz bir klasik MINI dusunemiyorum. O yuzden yorum yapmadim. Yoksa kesinlikle destekliyorum..

Galaxy Note 2 ile Tapatalk'tan gonderdim..
                                Fırınlamanın 5 yıllık garantı surecinde solmaya karsı bır etkısının olacagı mantıksız olur, solma durumu sadece gunes altında uzun sure kalması ıle meydana gelecektır dıye mantık yurutebılırım, stıckerı uygulama yapan adamın kendıne aıt bır fırması var, bu tarz reklam folyo grafık kesme yapıstırma arac gıydırme vsvs ısler yapıyorlar, stıcker markaları ıcınden benım stıckerın markası hakkında bu yorumu yaptı yanı "mal ıyı mal " manasında.

Fırınlama ıslemının etkısı şu şekilde olabılır tamamen mantık yurutuyorum, uygulama esnasında oluşabılecek hava kabarcıklarının ortadan kalkması ıcın, eger stıcker alt yuzeyıne sıvı puskurtme uygulanmış ise onun buharlasması ıcın ( benım adam sıvı kullanmadan yaptı ) artı en sonda yapışan stıkcer tavanın kose egımlerınde bellı bır formda esneme yapıyor o formun kalıcı hale gelmesı ıcın sıcak ortam ıle daha sakin bır sekılde, stıcker yuzeyinin altındakı kımyasal yapıskanı kalıcı halde tavan yuzeyı ıle bırlestırmek ıcın yapılıyor olabilir dıye dusunuyorum

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X