Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Minisini alçantanlar?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Su yay kestirmekti presslemek falan arabalara yaptiginiz en buyuk hakarettir uzuluyorum bunlari duyunca..
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      ahaha sacmalama hadi bekliyoruz arabani )

Sent from Tapatalk for Galaxy Note
      az kaldı az

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Su yay kestirmekti presslemek falan arabalara yaptiginiz en buyuk hakarettir uzuluyorum bunlari duyunca..
        Neden?
        Ben kesmedim bicmedim. Sadece kisaltildi. Suspansuyon tutus gayet basarili?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Aslı Yeşil R53 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Neden?
          Ben kesmedim bicmedim. Sadece kisaltildi. Suspansuyon tutus gayet basarili?

Nasil kisaltildi? Pres?

D2 Coilover kullanmistim Minimde, en serti ciddi tavanda kafa izlerine sebebiyet verebiliyordu ama ya biz birseyi yanlis yaptik yada duzelttiler ki s2000 de performans olarak da super olmus konfor olarakta. Neredeyse standart araba gibi su an. Tavsiye ederim arkadaslar, fiyatlari da nispeten daha ucuzdur.

Yorum Yap

Aslı ONRCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Nasil kisaltildi? Pres?

D2 Coilover kullanmistim Minimde, en serti ciddi tavanda kafa izlerine sebebiyet verebiliyordu ama ya biz birseyi yanlis yaptik yada duzelttiler ki s2000 de performans olarak da super olmus konfor olarakta. Neredeyse standart araba gibi su an. Tavsiye ederim arkadaslar, fiyatlari da nispeten daha ucuzdur.
            Valla amortisorun gazinimi eksiltiyolar bisey yapiyolar araba istegim santimde dusuruluyor. Suan benim onler 4cm arkalar 3cm. Vurma yok sekme yok surtme yok kesme yok. Maliyeti yol yemek masrafi dahil 300 tl

Yorum Yap

Valla amortisorun gazinimi eksiltiyolar bisey yapiyolar araba istegim santimde dusuruluyor. Suan benim onler 4cm arkalar 3cm. Vurma yok sekme yok surtme yok kesme yok. Maliyeti yol yemek masrafi dahil 300 tl

Ne islem yaptiginizi bilmeden size mantigini aciklayamam ama cok basit birsey soyleyeyim, amortisoru normundan cikaran her sey hatadir. Amortisorlerin yagi suyu gazi herseyi o yukseklige gore ayarlidir, bir otomobile yay bile takildiginda amortisorlerin calisma mesafesini etkiledigi icin siz yolda cok fark etmeseniz de zararlidir. Ama detayli bilgi verirseniz en azindan belki de biz yeni birseyler ogreniriz

Yorum Yap

Yanlış anlamayın ama bu kadar aftermarket ürün yelpazesine sahip bir araca kasaplık yapmışsınız. Size aracın tepkili gelişi yol tutuyor anlamına gelmez aksie gereksiz salınım ve sekmeler yüzünden kazaya sürükler...

Yorum Yap

Oncelikle arac alcaltirken yapilan en buyuk yanlis geri sekmelerin hesaplanmamasidir, ben de eibach prokit kullandim r56imda ve kisa amortisor takmadigimdan yol tutus aslinda eksi yonde etkilenmisti, dogru uygulama sekli kisa amortisor ve yay kombinasyomu veya guzel bir coiloverdir, MINI zaten boyutuna gore performansli bir araba oldugundan yay kesmek veya amortisorun gazini eksiltmek size geri donusu olmayan bir hata olarak doner, ornegin gazi azaltilmis bir amortisor bozuk bir yolda yere daha yumusak bastiracagindan ve hep iceri girme egilimi olacagindan lastikler sanki bosta haraket ediyormus gibi olacaktir ki bozuk yolda viraja o amortisorle girmeniz pek saglikli olmayacaktir salinimi cok yuksek olacaktir.
                  LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı GRKM tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Yanlış anlamayın ama bu kadar aftermarket ürün yelpazesine sahip bir araca kasaplık yapmışsınız. Size aracın tepkili gelişi yol tutuyor anlamına gelmez aksie gereksiz salınım ve sekmeler yüzünden kazaya sürükler...
                    Buydu demek istedigim agzini opiim grkemim
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Suan bu islemi yapan 3 mini bir s2k, 2 tane sti, kullaniyoruz. Memnunuz skinti yok biz kasaptan antrikot almasinida biliriz

Yorum Yap

Suan bu islemi yapan 3 mini bir s2k, 2 tane sti, kullaniyoruz. Memnunuz skinti yok biz kasaptan antrikot almasinida biliriz

kasaptan antrikot derken kısmını anlamadım?? Ama Pist yarıslarında senin yaptıgın uygulamanın yapıldıgını sanmıyorum, patentini alın madem bu kadar basarılı adamlar bosuna AR-GE yapmasınlar. Camber kit filan da var mı aracınızda arka camber acılarınız kac?

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Bu islemi yapan ben degilim. Herhangi bir ticari baglantim yok isteyen yapar istemeyen yaptirmaz ben gorsel anlamda arabalarini haftada bir cikartan ben ve olanlara bir konu paylastim kimin nasil yaptiracagini kendiniz bilirsiniz benim ucuncu arabam ayni islemi ucuncuye yaptiriyorum. Konu benim yayima gazima yonelik acmak degil bu konuyu acmam sadece arabasini basmakta kafasi karisanlara fikir vermekti. Ama kimse arabasinin gaziyla suyuyla oynamasin tavsiye etmiyorum. Arabasinin amortisoru patlar.

Yorum Yap

Bu islemi yapan ben degilim. Herhangi bir ticari baglantim yok isteyen yapar istemeyen yaptirmaz ben gorsel anlamda arabalarini haftada bir cikartan ben ve olanlara bir konu paylastim kimin nasil yaptiracagini kendiniz bilirsiniz benim ucuncu arabam ayni islemi ucuncuye yaptiriyorum. Konu benim yayima gazima yonelik acmak degil bu konuyu acmam sadece arabasini basmakta kafasi karisanlara fikir vermekti. Ama kimse arabasinin gaziyla suyuyla oynamasin tavsiye etmiyorum. Arabasinin amortisoru patlar.

Anlıyorum biz genelde araba alcak dursun diye alcaltmadıgımızdan Alp2 haric ben teknik bir durum olarak algıladım ve acıklama yaptım.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

pro kıt + 6 cm önlerı 4 cm arkaları pressledım teknık hıc bır sıkıntı yaşamadım bu tavsıye edıyorum anlamına gelmıyor coil overa o kadar para vermek işime gelmedi nitekimde öyle oldu sattım aracı

Yorum Yap

Ben sizin iyiliginiz icin yazmistim, hatta r53 lerde iyi bir sekmede amortisorleriniz dibine vurur. R53 lerin de en zayif noktalarindan biri on kule baslaridir. Bu gibi yanlis uygulamalarda o amortisor kule baslari sisecektir, kaldi ki normal amortisorle bile bir sure sonra sismeye basliyor.

Preslemek zaten ayri bir olay, tension i belli olan bir mamulu presleyip butun yapisini degistiriyorsunuz. Evet alcak durur, guzel durur fakat neyle karsilasacaginizi gercekten bilemezsiniz. Ha 3 sene kullanmissinizdir birsey olmamistir belki ama piyango gibi bu tarz uygulamalar, kime vuracagi belli olmuyor. Zamaninda NAM dan biri krank kasnagi taktim cok hafif manyak oldu dedi 3 gun sonra blogun icinden disari fiskiran seyler oldu Ama burada da takanlar oldu kimisine birsey olmadi.

Ben sahsen amortisorlere zamaninda Ap 5cm yay uygulamistim sertti memnundum. Sonra sokup coilover a bir gectim aradaki farkin ciddi bir ucurum oldugunu pratikte o zaman ogrendim. Ve bu arabama yay takma fikri aklimin ucundan bile gecmedi.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X