Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

34 AT 991 R53 MINI Cooper S Project

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    way be, gruplaşma söz konusu
    kekutada bı body bulmak lazım ben buldum ama neyse
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      way be, gruplaşma söz konusu
      senin yerin ayri olum Y cooper s tek basina ayri bi dunya

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        kekutada bı body bulmak lazım ben buldum ama neyse
        kimi buldun bro.. PM at hahahah
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aklıma takılan bırsey var R53 cooperlarda Emme den guzel bır artıs alınamıyor mu hıc custom yaptıran veya oem dısında baska bısey kullanan gormedım..Aftermarket urunu mu yok yoksa verımsız mı ??

Yorum Yap

zamanında Custom Onurcan yapmıstı HKS mantarı tampondaki park ı sokup arkasına koymustu ama ne kadar verimlidir bilemem.
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı Twstrr tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Aklıma takılan bırsey var R53 cooperlarda Emme den guzel bır artıs alınamıyor mu hıc custom yaptıran veya oem dısında baska bısey kullanan gormedım..Aftermarket urunu mu yok yoksa verımsız mı ??
              Emme manifoldu mu ? yoksa cai olarak mi? bende şu an büyük emme var filtre içinde İskender abi ile Ayn ortak bişeyler yapılıcak

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Emme manifoldu mu ? yoksa cai olarak mi? bende şu an büyük emme var filtre içinde İskender abi ile Ayn ortak bişeyler yapılıcak
                tamm arkadasim burda sekil yapma gergini alirim elinden

01 CDU 01

Yorum Yap

Aren emme den bahsettım..extreme tuners da adamlar dolu malzemeden emme ıslemısler tıtanıum alumınyum falan cok hosuma gıttıler..eger r53 lerde bunların etkısı varsa kendım bırtane tasarlayıp testlerını falan yaptırıp uretecegım..Hep arabaya bıseyler cızıp uretıp takmak ıstıyorum ama yapacak bısey bulamıyorum daha yenı yenı ısın ıcıne gırdık

Yorum Yap

Bnce ugrasmayin, direkt PPR ile gorusun derim.
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Ben PPR Kaan ile gorusup yaptirdim baya bir islemi var bende resimleri vs var baya buyuk oemden fakat resimlerin yaynlanmasini istemedigi icin yukleyemiyorum

Yorum Yap

@Kekuti uğraşmak değil zevk alıyorum aslında yapmaktan..dısarıdan almaktansa kendım ugrasmak ıstıyorum..
                        @arenimo pekı getırısı ıyı oluyormu sence ? pmden falan atsan resımlerı bıraz ıncelesem modellesem falan

Yorum Yap

sadece emmeyi portlamak pek bir işe yaramaz, çünkü kapaktaki emme portları aynı kaldığı için giren hava miktari pek değişmeyecektir hatta daha bile kötü olma ihtimali var.. ayrıca her bir porttan geçecek hava miktarı eşit olmazsa ilerde vuruntu problemi yaşayabilirsin.. hepsini eşit ölçüde genişletmek de çözüm değil çünkü manifolda tek bir taraftan hava girişi olduğu için ilk ve son portlardaki basınç ve havanın debisi farklı olacaktır.. uğraşmaya uğraşılır ama gerçekten çok detaylı bir iş, değişkenleri çok ayrıca yeni baştan yapayım dersen de bizim sistem biraz kompakt olduğundan dolayı birçok yerden ölçü almak gerek yeni yapılacak emmeyi sıkıntısız takabilmek için.. ben 2mm teflon conta koydum birde enjektörlerim orjinalden az birşey uzun onda bile regülatör coolera çarptı takana kadar kafayı yedirtti bana..
                          bence büyük charger işine girmeden o işe girmek fazla zahmetli ve getirisi nispeten düşük ve riskli olur.. p&p kapak yapılırsa ama onunla beraber muhakkak manifoldunda işlenmesi gerekli, biri olmadan diğeri pek bir işe yaramayacaktır yani..

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            sadece emmeyi portlamak pek bir işe yaramaz, çünkü kapaktaki emme portları aynı kaldığı için giren hava miktari pek değişmeyecektir hatta daha bile kötü olma ihtimali var.. ayrıca her bir porttan geçecek hava miktarı eşit olmazsa ilerde vuruntu problemi yaşayabilirsin.. hepsini eşit ölçüde genişletmek de çözüm değil çünkü manifolda tek bir taraftan hava girişi olduğu için ilk ve son portlardaki basınç ve havanın debisi farklı olacaktır.. uğraşmaya uğraşılır ama gerçekten çok detaylı bir iş, değişkenleri çok ayrıca yeni baştan yapayım dersen de bizim sistem biraz kompakt olduğundan dolayı birçok yerden ölçü almak gerek yeni yapılacak emmeyi sıkıntısız takabilmek için.. ben 2mm teflon conta koydum birde enjektörlerim orjinalden az birşey uzun onda bile regülatör coolera çarptı takana kadar kafayı yedirtti bana..
                            bence büyük charger işine girmeden o işe girmek fazla zahmetli ve getirisi nispeten düşük ve riskli olur.. p&p kapak yapılırsa ama onunla beraber muhakkak manifoldunda işlenmesi gerekli, biri olmadan diğeri pek bir işe yaramayacaktır yani..
                            Kanka şöyle söyleyeyim bendeki emme flowbench üzerinde hava akışı hesaplanarak kesildi 2 parça haline geldikten sonra işlem gördü Emme bir miktar büyütüldü

daha sonra kaynatıldı Kapakdaki portların girişine görede emme tam bire bire oturtuldu daha önce ilk ismini vermek istemediğim kişi portlarken emmeyi 4. porta giden yerde o kadar büyük bir hata yapmış ki sana anlatamam havanın bildiğin akışını rahtlatmak değil kesmek adına bir işlem olmuş

Sanayide falan denk gelirsek anlatırım kanka

Yorum Yap

Aslı Twstrr tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              @Kekuti uğraşmak değil zevk alıyorum aslında yapmaktan..dısarıdan almaktansa kendım ugrasmak ıstıyorum..
                              @arenimo pekı getırısı ıyı oluyormu sence ? pmden falan atsan resımlerı bıraz ıncelesem modellesem falan
                              Resim paylaşmam etik olmaz nedeni yapan kişi istemiyor , rızası olur ise seve seve ama kapak olmadan emme büyütmenin bir faydası yok zaten Yekta açıklamış

Yorum Yap

Tamamdır acıklamalar gayet yeterlı oldu zaten bana..flow ıslerı ıcınde kendıme bı flowbench yapacagım ılerıde ufaktan bu ıslere kafa yormak ıstıyorum deneye deneye bakacagız iste portlara gıden hava olayınla ılgılıde bır program var sımulasyon olarak gosterıyor yaptıgın her degısıklıgın nasıl etkıledıgını gorebılıyorsun..

http://www.facebook.com/photo.php?v=451996954838437

sonra flow saglaması gıbı oluyor bunu yapınca..
                                Birde Titanium kollar hakkında ne dusunuyorsunuz ? hem performansa katkısı hemde dayanıklılık acısından ıyı olur..bana malıyeetı 4 tanesı 500 gıbı bır rakama maloluyor

734726_506773779360754_928206497_n.jpg

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X