Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

34 AT 991 R53 MINI Cooper S Project

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

34 AT 991 R53 MINI Cooper S Project

[CENTER][SIZE=5]34 AT 991[/SIZE][/CENTER]

Araç sitemizden Haluk arkadaşımızın , başından geçen buji meselesini sanırım hepimiz biliyorduk , bende sitemizde birçok arkadaşımızda özde elimden gelen her yardımı yaptım sonuçta teknik mod olarak yardımcı olmak boynumuzun borcu

Olabilicek en iyi garajarı ve parçaları seçmeye çalıştık bittiğinde keyifli bir gerginimiz daha olacak

Projemiz başlıyor ...

Araç Öncelikle AYN auto ya çekilmesi ile başladı macerası

Sağolsun Yusuf ve Ahmet usta hemen aracımıza giriştiler , bir kompresyon testine soktular 2. silindirde hayat yok

Hemen üst kapak söküldü ve görüntü

Egzost tarafında ufak çaplı bir pencerimiz oluyor , kopan parça pistonu ve gomleği biraz hırpaladıktan sonra egzosttan dışarı atılıyor ,

Üst kapağımız bir miktar ısıya maruz kaldığı için kapağımızda çatlaklar meydana geliyor , rektifiye işinde hızlı rektifiye Mustafa abi ile çalıştık kendisi bu konuda Türkiye'de sayılı ustalardandır

Kapağın risk taşıdığını ve bu kapak ile yolumuza devam etmesek daha iyi olacağı konusunda bilgiyi aldıktan sonra Haluk ile görüşüp durumu anlattım

Kendisine kapak çok kolay bulabiliceğimizi söyledim ve aynı gün içerisinde sevdiğimiz bir abimiz Erhan abiyi arayıp çok makul rakama sıfırdan hiç bir farkı olmayan kapağımızı aldık

Mustafa abi kapağı çok beğenmesine rağmen kapaığımızı basınç testine gönderdik ve tam not ile testimizden geçti

Kapak Race head işlemi için PPR Motorsport Kaan'ın ellerine teslim edildi , yine aynı gün içerisinde bu işlemin yanında gaz kelebeği emme manifoldu ve intercooler boruları da portlanıcağına karar kılıp Kaana race head kapak fiyatına bu parçaları da dahil ettirdik ( buradan kendisine çok teşekkür ederiz gerçekten çok uygun bir rakama yaptığı için , yakında kısmetse kendisi sitemize sponsor olarak katılacak ve oldukça faydalı olacağına eminim kendisi makine mühendisi olduğu için birçok bilgisinden yararlanabileceğiz)

Aynı gün içerisinde motor üzerinden alınıyor motor içi ve araç güzelce yıkanıyor işler bir parça hızlı ilerliyor ( sökülürken resimleri AYN de sanırım olmalı , eğer varsa yarın onları da isteyeceğim )

Motoru söküldükten sonra tam anlamı ile EMG nin kardeş setup ı Haluk'un aracına aynı şekilde uygulanılmasına karar veriliyor , gizli tuttuğum birkaç şey dahil hiçbirşey saklamaksızın hepsi araca uygulanacak

parça listesini hemen ben orada çıkarttım ve Haluk'a teslim ettim kendisininde Ebayden ve usa fiyatlarını araştırmasını istedim ,

Parça tedarikte USA de uzun süre kalmış ve birçok garaj ile yakın ilişkisi olan bir arkadaşım bana bu konuda yardımcı oldu

Tüm parçalarımızı USA de tek 1 noktada toparlıyoruz çünkü subap piston vs. gibi şeyleri tek tek buradan aldığımız takdire tüm firmalar tam fatura olarak adresimize göndereceği için ve hepsinin gümrük bedelleri yüksek olacağından hem her parçaya kargo ve vergi ödiyecektik fakat burada biz Floridada tek bir adreste tüm parçalarımızı toplayıp tek seferde Türkiye'ye kargolanacak buda bize oldukça avantajlar sağlamakta

pazartesi günü Masak sanayide AYN ye gittim , sonuçta parçaların gelmesine biraz vakit var ne yapalım aracı Yusuf ve Ahmet ustalar tekrar yıkadılar

Bende AYN auto nun Kango ya atladım Hulki kardeşim ile birlikte aracı bir güzel bağladık ve Hulki kardeşimin evine doğru yola koyulduk AYN 'nin hemen arkası Mashattan da oturduğu için beni kırmadı ve Haluk 'un aracını otoparka çektik

Parçaları getirmesi için rica ettiğim arkadaşım paris'te olduğu için ve bu sabaha karşı 6 da gelip saat 10 da benimle saat 10 da maslakta Batıkan AK ada çok teşekkür ediyorum

Yaklaşık 30 dakika önce parçalarımızın büyük kısmının havalesini yaptık ve parçaları USA içinde toparlamaya başladık muhtemelen %90 yarın paraçalarımız Floridada olur sadece egzantrikten biraz şüpheliyim crower biraz ağar çalışıyor heralde önümüzdeki hafta parçalarımız yola çıkar

Sipariş geçtiğimiz parçalarımız

AEM wideband
    AEM EGT
    ALTA 2,li pod
    MSD Coil pack
    Oem ana yatak
    oem Kol yatak
    K&N xstrem filtre
    Ferrea yay
    Ferrea oversized valves
    Ferrea valve locks
    77,50 CP piston
    Crower egzantrik

İskender Long Tube Headrs
    İskender Cat back
    İskender Filtre boruları
    AYN auto amyand filtre kiti
    Ayn auto headt shield

Yağ filtresi conta takımı oem pompa vs. Hürmaktan tedarik edildi

[CENTER]Çalışılan Garajlar [/CENTER]

AYN auto
    Hızlı Rektifiye
    PPR Motorsport
    İskender Egzost
    ECU FAST
    HÜRMAK

Hayırlısı diyoruz Allah uatndırmasın kanka umarım bittiğinde istediğin gibi bir proje olur

Şu an için sadece motor setup ımız bunlar

Daha sonra yürüyen aktarma ve meth. bağlanacaktır projeyi takipte kalın yeni gelişmeler oldukça buradan Haluk paylaşacaktır ben konuyu başlatayım gerisi kolay
    En son düzenleyen ARENIMO; 21-02-13, 03:00.

Hayirli olsun, guzel setupla yeni bir R53'umuz daha olcak. Hayirlisi olsun Haluk, Allah sorundan stressten korusun..
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Allah utandirmasin eline saglik aren detaylar ilerleyen zamanlarda

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Hayirli olsun, guzel setupla yeni bir R53'umuz daha olcak. Hayirlisi olsun Haluk, Allah sorundan stressten korusun..
        Amin kardesim

Bu arada simdiden emegi gecen herkeze tesekkur insallah guzel bisey cikaricaz ortaya

Yorum Yap

Aslı Haluk tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Amin kardesim

Bu arada simdiden emegi gecen herkeze tesekkur insallah guzel bisey cikaricaz ortaya
          Kanka sorun yok 1 aracın setup ının oturması zaman alıyor motor yapıldıktan sonra daha 1300 km + 200 KM daha beraberiz rodajı çok ama çok iyi yapmalıyız

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Kanka sorun yok 1 aracın setup ının oturması zaman alıyor motor yapıldıktan sonra daha 1300 km + 200 KM daha beraberiz rodajı çok ama çok iyi yapmalıyız
            O kolay os izmir veya ankarada bi bulusmaya gittik geldik say ))

Yorum Yap

Aslı Haluk tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              O kolay os izmir veya ankarada bi bulusmaya gittik geldik say ))
              şehir içi yapıcaz kanka uzun yol rodajı bize faydasız sen bana bırak o konuyu hayırlısıyla bir çıkalım

Yorum Yap

Peki oncesindeki modifiye asamalari neydi bu aracta? Yani sebep neydi kirilmasinin ? Kotu yakit, yanlis mod, sogukken gazlama mi vs ?

Edit: kapak isli deil, egt problemimi klasik ?

Yorum Yap

Aracta oldukça kötü bir egzost sistemi vardı artık yok %17 kasnak mevcut egt görmüş ve buji seçiminde bir yanlışlık yapılmış 100000 KM nin vermiş olduğu yorgunluk cabası neticede herşey yenileniyor eskiden geriye blok ve krank kalıyor gerisi komple yeni

Yorum Yap

Geçmiş olsun yeni hızlı ve sorunsuz haliyle biran önce sahalara döner umarım.

Yorum Yap

Hayirlisi olsun. Insallah hersey gonlunuze gore olur. Emin ellerde en temiz sekilde istediginiz gibi bir arac olacagina eminim

IZM-5655-TCHB

Yorum Yap

masallah ikinci emg geliyoo ins

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

hem geçmiş olsun tekrar hemde hayırlı olsun.. aren güzel liste yapmış ellerine sağlık gerçi artık klasik oldu zaten aşağı yukarı herkes bu setupta, en azından oturmuş birşeyi yapıyorsunuz derdi tasası daha az olur, hatta hiç olmaz inşallah
                          ama gözüme takılan eksik gördüğüm birkça birşeyi de yazayım dedim.. en başta enjektör göremedim listede, hazır amerikadan sipariş varken RMW den veya direk siemens den 450cc 6 nokta enjektör siparişi verebilirsiniz yada RC, bosch gibi birşey de olabilir..
                          gömleklerde sıkıntı var heralde 77.5 tercih etmişsiniz ama ona uygun conta setini de sipariş verirseniz daha iyi olur bence.. hazır kapağı söküyorken arp kapak saplaması da alınabilir eski saplamaları kullanmayın ne olur ne olmaz, oem ile arasında çok fiyat farkı da yoktu sanırm..
                          msd hazır almışken kit olarak alsaydınız bence daha iyi olabilirdi.. çünkü asıl sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek olan şey bobin değil, kablolar ama yinede yenilenmesi güzel olur tabi kabloları da ekletme şansınız varsa alın derim..
                          crower ns2 alıyorsunuz heralde? özgür filan denedi gp de pek memnun kalmadılar, schrick tadında bi egzantirik sanırım.. ben olsam tercih etmezdim ama denemeden testini görmeden birşey demeyeyim
                          siparişe m7 82 derece termo da eklerseniz iyi olur

eskiden ne buji kullanılmış araçta? yazılım varmıymış? pistonların fotoğrafı varmı?

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            hem geçmiş olsun tekrar hemde hayırlı olsun.. aren güzel liste yapmış ellerine sağlık gerçi artık klasik oldu zaten aşağı yukarı herkes bu setupta, en azından oturmuş birşeyi yapıyorsunuz derdi tasası daha az olur, hatta hiç olmaz inşallah
                            ama gözüme takılan eksik gördüğüm birkça birşeyi de yazayım dedim.. en başta enjektör göremedim listede, hazır amerikadan sipariş varken RMW den veya direk siemens den 450cc 6 nokta enjektör siparişi verebilirsiniz yada RC, bosch gibi birşey de olabilir..
                            gömleklerde sıkıntı var heralde 77.5 tercih etmişsiniz ama ona uygun conta setini de sipariş verirseniz daha iyi olur bence.. hazır kapağı söküyorken arp kapak saplaması da alınabilir eski saplamaları kullanmayın ne olur ne olmaz, oem ile arasında çok fiyat farkı da yoktu sanırm..
                            msd hazır almışken kit olarak alsaydınız bence daha iyi olabilirdi.. çünkü asıl sıkıntı çıkarma ihtimali yüksek olan şey bobin değil, kablolar ama yinede yenilenmesi güzel olur tabi kabloları da ekletme şansınız varsa alın derim..
                            crower ns2 alıyorsunuz heralde? özgür filan denedi gp de pek memnun kalmadılar, schrick tadında bi egzantirik sanırım.. ben olsam tercih etmezdim ama denemeden testini görmeden birşey demeyeyim
                            siparişe m7 82 derece termo da eklerseniz iyi olur

eskiden ne buji kullanılmış araçta? yazılım varmıymış? pistonların fotoğrafı varmı?
                            Bi kac sey yazmak istiyordum ama firasat birakmadi Yekta her seyi yazdi

Sadece bunu soylemek istiyorum Crower NS2 dunyanin en kotu egzantrigi Ozgur takti araba daha kotu gitti bin pisman oldu 4 - 6 gun sonra sokuldu... RMW istemiyorsaniz, Schrick takin bari gene siz bilirsiniz.
                            RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Luai tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Sadece bunu soylemek istiyorum Crower NS2 dunyanin en kotu egzantrigi Ozgur takti araba daha kotu gitti bin pisman oldu 4 - 6 gun sonra sokuldu... RMW istemiyorsaniz, Schrick takin bari gene siz bilirsiniz.
                              Marka olarak Crower benim bildiğim bir marka değil açıkcası ama tavsiye etmediğinizi belirtirken; nedeninide açıklarmısın Luai daha evvel malum kişi aracında denemiş ama neyinden memnun kalmadı? ne rahatsızlık verdi egzantrik ? ne biliim malzeme mi kötü ? neye göre dünyanın en kötü egzantriği

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X