Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R53 yükleme sorular

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

aynen öner benim yazlıktan arkadas tanıosun o zaman kısmetse gelelim istanbula gusel gusel yaptırırız aramızda tatsızlık oldu senınlede artık kusura bakma

Yorum Yap

konuşmuştuk zaten supercharger bakımını yaptırabilirsin eğer değişme gibi bir durumun olmayacaksa bi kontrol etmek gerek, sorun varsa tamir takımları satılıyor eaton kendi sitesinde de olması lazım, sc yağını da değişmek lazım açmasan bile.. yataklarına da mutlaka bak seti 500tl gibi birşey hatırlıyorum uygun olursa direk değiştirebilirsin, yağ pompanı kesinlikle gözden geçir.. diğer kalan şeyler zaten motor açıldığında çoğu ustanın bakcağı şeyler mini auto yusuf ustada veya ayn yusuf erdem ustada yaptırabilirsin tercih senin tabiki ikiside sevdiğimiz işlerinde gayet iyi senide en güzel şekilde yönlendirecek insanlar..
      ayrıca benden tavsiye, motoru açmadan sakın piston siparişi verme.. Allah korusun gömleklerde ovalleşme veya çizik varsa ve honlama yani rektifiye gerekicekse almış olduğun orjinal ölçüdeki yani 77mm lik pistonlar hiç bir işine yaramaz anca küllük yaparsın duruma göre 77.5 - 78mm alman gerekebilir.. keza sağlıklı çıkarsa da boş yere almış olursun, orj pistonlar fazlasıyla sağlam hatta superchargerın üretebileceği güçten daha fazlasına dayanırlar..
      şimdilik aklıma gelenler bunlar

Yorum Yap

selcuk araban yatırdıgın paralar benı cok cezbettı seneye evlenecegım dıye arabamı satacagım sonrasında tekrar mını alma planım var senın arabaya sımdıden talıp oldum

Yorum Yap

+ @ yekta sana sorum var..sc ıle ılgılı benım Sc nın ıcındekı tirbunlerın kenarlarında asınmalar olmus buyuk ıhtımal yataklarda bı problem var kaplamaları kaldırmıs uclarda yenısını almam gerektıgı soylendı ama ben 3k vermek ıstemıyorum tamır kıtı ısımı gorurmu kı ? ben cıkma az kullanılmıs bıseyler arıyorum aslnda bılgın varmı ?? temız cıkma bı Sc bulursan bana ozelden yazarmısın

Yorum Yap

TAmir kiti saniyorum tirbun icindeki tahribata care olamayabilir ama cikma yada sifir alirsaniz 2005 model ve üzeri yillarin SC sini alin.

Yorum Yap

bıçaklar için yapılacak birşey yok diye tahmin ediyorum.. tamir kitinde bilyalar ki genelde bozulan parça, contalar ve yağ gelir.. bir ihtimal tekrar üstü tekrar teflon ile kaplanabilir ama ne kadar sağlıklı olur tartışılır ben denemem açıkçası
              basınç saati varmı arabada? gördüğün değerleri söyleyebilirsen durumu hakkında biraz fikir yürütebiliriz.. dediğin gibi yatakları yani bilyaları bozulduğu için bıçaklara zarar vermiştir..

biraz araştırmayla 600-700 lira civarına çıkma temiz bulabilirsin, yada yurtdışından getirtme imkanın varsa özellikle ingilterede (ebay.co.uk) uygun fiyatlara bulabilirsin.. bulursam bende haber ederim tabi
              görkemin dediği gibi makyajlı r53 sc si bulabilirsen biraz daha iyi olur daha verimlidir bir eski seri m45 e göre..

Yorum Yap

Yekta parcami bulsana kanka haber ekliorm hala
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Yekta parcami bulsana kanka haber ekliorm hala
                  O istediğin parça R56 için baktım yok ama Türkiye'de yaptıra bilirsin
                  RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

bakındım şimdi kanka bende biraz ama bizim bağlantılar biraz farklıymış ama şöyle birşey buldum aynı işi yapan

http://ameblo.jp/mini-mori-blog/entry-10593009406.html

http://ameblo.jp/mini-mori-blog/entry-10593009406.html

buda satış linki

http://tenders.en.alibaba.com/produc...ll_joints.html

ama başka bilindik markalada benzer birşey göremedim biraz daha araştırmak lazım

Yorum Yap

Kanka Japonya'dan getirmek lazım demek
                      ben Amerika için bakımdim bulamadım... Sen aynısı yaptırırsın
                      RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Buarada yaptırmak ıstedıgınız parcalar varsa ben yapabılırım..1 tane 5 eksen cnc 4 tane 3 eksen cnc var aksamları bos bos duruyorlar

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          1. 550-600 dolar civarıdır, amerikadan veya avrupadan ingiltere vs. bulunur burda pek kimsenin stokta tutacağını sanmıyorum ama 77mm zaten orjinal ölçü, öylesine değişeceksen hiç gerek yok illa değişeceksen de ya cp yada je pistons filan bak sakın wisecoya girme..

2. port polish ile gömleklerin ilgisi yok kapak ile alakalı bütün olay port polish de.. gömleklerde sıkıntı varsa da eğer 78.5 79mm lere kadar honlamayı kurtarıyor öyle değişilcek birşey yok yani eğer çizik veya ovalleşme filan varsa eğer..

3. enjektörü 380cc kullanırsan bir ihtimal kurtarır ama 440 takarsan kesinlikle şart yazılım.. diğer türlü de muhakkak yapmak gerekli ama idareten kullanılabilir sorun olmaz sıkıştırmadığın sürece tölere ediyor orjinal yazılım..

4. değişmeli diye birşey yok ama egsoz portları büyüyeceği için ve gaz çıkışı da artacağı için değişirse çok daha verimli olur.. headers olarak daha başarılı birşey yaptırılabilir veya alınabilir.. he imkan yoksa eğer en azından megan headersın kapağa oturan flanş kısmındaki portlar en az kapaktaki egsoz portları büyüklüğünde olacak şekilde büyütülmeli.. yoksa pek bir işe yaramaz..

5. tahmini 250hp civarı bir güç verir
                          Nasıl iletişim kurabiliriz acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X