Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Yazılım yapıldıktan sonra 97 oktan kullanılması

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Yazılım yapıldıktan sonra 97 oktan kullanılması

Arkadaslar bir süredir aklımı kurcalayan birsey var araclarımıza dp ve yazılım attırdıktan sonra 95 oktandan 97ye gecmemis gerektigi soyleniyor bunun sebebi nedir? Ayrıca Turkiyedeki 97 oktan gercekte kac oktandır ve nereden almak gerekir?
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Sana söyledik abi 97 ye geçiceksin diye inanmadın

nedeni aracına avans verildi ve bunu iyi bir yakıt ile desteklemen gerekmekte 95 oktanda araban avans vurucak kesicek aracını 97 ye alıştır ve hep aynı yerden alırsan faydasını görürsün , 97 oktan kaç oktan çıkar bilinmez ama 95 den daha kaliteli olduğu tartışmasız

Yakıtı dolapdere OPET diyorum masalak opet iyidir ama en iyisi dolapdere opet tecrube ile sabit abi maslak opetten aldığım yakıt bu aralar uçmaya başladı evinede yakın dolapdere opet hemen yukarıdan inerken sağda

Yorum Yap

Alen abi bunun sebebini yekta daha teknik olarak açıklar sanırım areninde dediği gibi motoruna zengin karışım veriliyor ve buda destanasyon (istenmeyen, zamansız yanmalara, yani motor üst ölü noktaya geldiğinde enjektörün daha yakıt püskürtmesini beklemeden içeride önceki yanma zamanında içeride kalan yakıtın patlayarak motorun avans vurmasına) neden oluyor. Aslında bilinenin aksine oktanı yüksek yakıt daha yanıcı olan bir yakıt değil sadece yanmaya daha fazla direnci olan bir yakıttır. Dolasıyla yanma istenin zamanda gerçekleşerek motorda geri tepme (avans vurması) olmaz ve yanmadan daha verimli güç (tork) elde etmiş oluruz Bu arada yakıt nereden alıyım olayı tecrübe ile sabit ise bişey diymem ama meslekten ötürü her çıkan yakıt aynı kalitede olmazsa rafineriden bile çıkmasına müsade etmezler. Ama arenin dediği gibi petrol istasyonuna gelince bi hilekarlık sözkonusu da olabilir. Önce doktora değil damdan düşenin dediğine kulak vermekte fayda var derim

Yorum Yap

Aslı shemsy tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Alen abi bunun sebebini yekta daha teknik olarak açıklar sanırım areninde dediği gibi motoruna zengin karışım veriliyor ve buda destanasyon (istenmeyen, zamansız yanmalara, yani motor üst ölü noktaya geldiğinde enjektörün daha yakıt püskürtmesini beklemeden içeride önceki yanma zamanında içeride kalan yakıtın patlayarak motorun avans vurmasına) neden oluyor. Aslında bilinenin aksine oktanı yüksek yakıt daha yanıcı olan bir yakıt değil sadece yanmaya daha fazla direnci olan bir yakıttır. Dolasıyla yanma istenin zamanda gerçekleşerek motorda geri tepme (avans vurması) olmaz ve yanmadan daha verimli güç (tork) elde etmiş oluruz Bu arada yakıt nereden alıyım olayı tecrübe ile sabit ise bişey diymem ama meslekten ötürü her çıkan yakıt aynı kalitede olmazsa rafineriden bile çıkmasına müsade etmezler. Ama arenin dediği gibi petrol istasyonuna gelince bi hilekarlık sözkonusu da olabilir. Önce doktora değil damdan düşenin dediğine kulak vermekte fayda var derim
        Benim Dolapdere fulpet ile anlasmam var bir sure daha oradan alacagım 95 de problem yasamadım simdiye kadar km olarak da fena gitmiyor acıkcası. Zaten sirkulasyonu cok yuksek olan bir istasyon hep aynı pompadan alıyorum.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Ptrol ofisinin yakitini iyi taniyorum ve begeniyorum. İsteyene anlasmada ayarlarim alen fulpet bitince konusalim

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yorum Yap

Bu arada mayisi bekleyemis birileri sanirim

Yorum Yap

Bende yakıt olarak sürekli Opet kullanıyorum. Selamiçeşme Opet evimin dibi, tutturamazsam Kızıltoprak Opet, oda olmaz ise minibüs yolunda ki Opet. Çok memnunum açıkçası

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Ptrol ofisinin yakitini iyi taniyorum ve begeniyorum. İsteyene anlasmada ayarlarim alen fulpet bitince konusalim

Ya sorma Aren afişe etti halbuki şaka yapacaktım birkac kişiye

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Yahu Shell iyidir diyen çıkmamış Bizde sürekli Shell tercih ediyoruz.

Yorum Yap

Aslı c.A.n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Bende yakıt olarak sürekli Opet kullanıyorum. Selamiçeşme Opet evimin dibi, tutturamazsam Kızıltoprak Opet, oda olmaz ise minibüs yolunda ki Opet. Çok memnunum açıkçası

Aynen katiliyorum su ana kadar butun benzinimi cadde uzerindeki Opet'ten aldim %90'da tam kapinin karsisindan aldigim icin 6 numarali pompadan aliyorum gayet de memnunum ayrica garip gelir mi bilmiorm ama arabada ufak bi dosyam var ilk gunden beri aldigim butun benzin fislerimi sirasiyla icinde sakliyorum

NOT: Sürekli 97 Oktan aliyorum…

Yorum Yap

Bende Shellciyim hatta 8800 kusur puan topladim.

Sevgili Chris, uzulerek soyluyorum ki Obsessif durum baslangici, benim yaptigim bircok seyden yanlizca biri... Biran once kurtulmaya bak yada bu sekilde yasamaya alis....

P.S: Esasinda bu sekilde yasamaya alistin mi kendine zor gelmiyor ama hayatindakilerin dayanma esikleri bir hayli zorlaniyor....

Wishman

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Bende Shellciyim hatta 8800 kusur puan topladim.

Sevgili Chris, uzulerek soyluyorum ki Obsessif durum baslangici, benim yaptigim bircok seyden yanlizca biri... Biran once kurtulmaya bak yada bu sekilde yasamaya alis....

P.S: Esasinda bu sekilde yasamaya alistin mi kendine zor gelmiyor ama hayatindakilerin dayanma esikleri bir hayli zorlaniyor....

Wishman
                        Yok bnm baska bi takintim yok ama arabamla ilgili arsiv tutmak hosuma gidio aldigim parcalarin ya da yaptirdigim islemlerin faturalarini da sakliyorum kendime bi nevi hobby edindim gibi bise benim icin

Bu arada eskiden Shell'de 100 Oktan vardi bundan bi kac sene once hatirliyor musunuz ??

Yorum Yap

Aslı Chris tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Aynen katiliyorum su ana kadar butun benzinimi cadde uzerindeki Opet'ten aldim %90'da tam kapinin karsisindan aldigim icin 6 numarali pompadan aliyorum gayet de memnunum ayrica garip gelir mi bilmiorm ama arabada ufak bi dosyam var ilk gunden beri aldigim butun benzin fislerimi sirasiyla icinde sakliyorum

NOT: Sürekli 97 Oktan aliyorum…
                          Bundan sonra dikkat ederim belki bir ilke imza atıp benzincide tanışan ilk forum üyeleri oluruz bende yakıtı %90 caddeden alıyorum. ufak dosya işi çok güzel aslında ama ben Opet uygulaması kullanıyorum telefonumda o yüzden otomatik olarak ordan takip edebiliyorum tüm alış verişi

Yorum Yap

arkadaşlar bu konuda tecrübelerimi paylaşiym bende.Zaten 97 kullanıyorum 95 i arabamdan içeri hiç sokmadım.Neyse mühim olan bu değil.

ben 6.000 km boyunca shell 97 kullanmıştım sonra gittm bi dyno yaptım paşaoğlunda (o zmn sdc yazılım vardı) araç 186 HP çıktı.Ecu fastle görüştüm.BP den al dediler.Gittim BP 97 aldım araç 205 HP çıktı yine paşaoğlunda.Bunlar 1 hafta aralıkla oluyor.
                            Her shell tabiki aynı diyemem ama reklamlara kanıpta aracınızı ferrari yaptığı filan yok
                            Not : dyno verileri mevcuttur.
                            sigpic

Yorum Yap

Aslı c.A.n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Bundan sonra dikkat ederim belki bir ilke imza atıp benzincide tanışan ilk forum üyeleri oluruz bende yakıtı %90 caddeden alıyorum. ufak dosya işi çok güzel aslında ama ben Opet uygulaması kullanıyorum telefonumda o yüzden otomatik olarak ordan takip edebiliyorum tüm alış verişi

OPET uygulamasi derken hemen aydinlatir misin beni cok ilgimi cekti

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X