Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

06 f 0001

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı fenerci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Tarik

En güzeli hiç bir yerden zarul zurul ses gelmiyor
    ( bastan plaka titremesi gibi sesler).titreşim sesi ona keza hiç yok .

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Biz 'eskiden' diye baslicam, yine kendimi kotu hissedecem. :-( Neyse, biz Reno'larda plaka ile govde arasina bir kat sunger gecerdik ki extradan 'zil' sesi gelmesin diye geriden geriden. Simdi cift tarafli dolgu bantlar bar, titremese de bir kat guzel is goruyo... :-)

Wishenginbilginman

Yorum Yap

Herkeze selamlar

Tarik

Ses sistemine ince ayar yapılmadan dinledim gayet doyurucu bence
      Kapi mid olmadan hemde

Su an ıcın ses ıyı bılıyorum ama su anda arabanın on koltukları takılı degıl, dolayısıyla arka koltugun altındakı hoparlorun onunde bır engel yok ses hıc bır yere carpmıyor, koltuklar takıldıgında tam bır fıyasko olacak oradan gelen ses frekansları, lakın bu sebepten ben on kapılarada takılmasını ıstedım on kapılara takıldıgında arka cam onu ve on kapılar gayet yeterlı olacak, koltuk altı ıse ekstra kaymak tadında kalacak,

on kapılar olmadan bu halde arabayı tamam demıs olsaydım, hep kulagın arkasından ses duyacaktık ve bu hos olmıcaktı. ama aklımdakı on kapı ceplerını yapıcam ne olursa olsun yapılacak. İşte o zaman tahmın ettıgım ses mumkun kılınacak

Yorum Yap

Tarik

En güzeli hiç bir yerden zarul zurul ses gelmiyor
        ( bastan plaka titremesi gibi sesler).titreşim sesi ona keza hiç yok .

Araba kaporta bıtıp boya asamasında iken izalosyon işlemleri yaptırmıştım, wurth un uretmıs oldugu levha seklınde bir malzeme var 5mm kalınlıgında sıyah kaucuk kg olarak ağır bir bırsey ama katı halde, bu levhaları yapacagın yuzeye yapıstırıp, pürmüz ile ıstıyorsun ve malzeme sac yuzey uzerıne o seklı olarak kaynak oluyor, dolayısı ıle sacdan dogabılecek her turlu titresım ve zarıltı yok edılmıs oluyor, bu yol sesını zırıldamaları alması ıcın yapılan bır malzeme, ben tabana ve kapıların saclarına ıcerden arka camurluk saclarına ıcerden bu uygulamayı tamamen yaptırdım, ve uzerınede tekrar 1 cm kalınlıgında dolgu kopuk yumusak malzemeden bı ızalasyon daha yapılıyor su anda o malzemeyıde gormussundur, bunların tamamı arabanın konforu ıcın yapılmıstı ve faydalarını gormeye basladım dıyebılırım, sanada tavsıye ederım yaptırmanı

Yorum Yap

Aynen dediklerini gibi olay şu anda

Ses arkadan geliyor on mid takildimi
          Işlem tamam olacak.

cepler icin Benim Fikirlerim

!! Ceplerine deri kaplama renkleri muhakkak kapi kartıyla uyumlu olmalı.

Bir bütün gözükmeli cep ve kapi karti

!! Dıştan bakınca mini ye daha uyumlu eski tarz gozukmeli.
          Son sistem gibi gözükmemeli cepler
          Eski tarzi yansitmali

Aslı JCW tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Su an ıcın ses ıyı bılıyorum ama su anda arabanın on koltukları takılı degıl, dolayısıyla arka koltugun altındakı hoparlorun onunde bır engel yok ses hıc bır yere carpmıyor, koltuklar takıldıgında tam bır fıyasko olacak oradan gelen ses frekansları, lakın bu sebepten ben on kapılarada takılmasını ıstedım on kapılara takıldıgında arka cam onu ve on kapılar gayet yeterlı olacak, koltuk altı ıse ekstra kaymak tadında kalacak,

on kapılar olmadan bu halde arabayı tamam demıs olsaydım, hep kulagın arkasından ses duyacaktık ve bu hos olmıcaktı. ama aklımdakı on kapı ceplerını yapıcam ne olursa olsun yapılacak. İşte o zaman tahmın ettıgım ses mumkun kılınacak

Yorum Yap

Aynen dediklerini gibi olay şu anda

Ses arkadan geliyor on mid takildimi
            Işlem tamam olacak.

cepler icin Benim Fikirlerim

!! Ceplerine deri kaplama renkleri muhakkak kapi kartıyla uyumlu olmalı.

Bir bütün gözükmeli cep ve kapi karti

!! Dıştan bakınca mini ye daha uyumlu eski tarz gozukmeli.
            Son sistem gibi gözükmemeli cepler
            Eski tarzi yansitmali

Herseyı ınce ınce anlattım, ordan ayrılmadan once, kagıda cızdım nasıl ıstedıgımı, ve ornek olarak su an yaptıkları gıbı baska araba yapmıslardı onu gosterdıler bende dedımkı ben bu sekılde kesınlıkle ıstemıyorum dıyerek ne ıstıdıgımı cızerek anlattım, gel gorkı benım en cok ıstemıyorum bu tarz dedıdıgımı bıre bır aynen yapmıslar olacak ıs degıl dogrusu, kapı dosemesıyle aynı olsun dedım zaten ama su an o detaya takılamam bıle benım aklımda arabayı buraya getırtmek var ben bır mobılyacı ustasına yaptırmam lazım benım ıstedıgımı mdf ustası yapamaz gıbı dusunuyorum. 13cm lik hoparlore 20cm kasnak yapmıslar kapıda suwoofer var gıbı duruyor, apaçi tesisatı gıbı ver coskuyu çup tıs çup tıs modeli olmuş arabanın kapı ceplerının goruntusu

Yorum Yap

Usta ya is yaptirmak mesele
              (Sözüm meclisten dışarı)
              Istediğini yaptırmak bambaşka bir mesele zaten.
              Bence tesisatı bağlayan arkadaş anladı senin ne istediğini.bana öyle geldi..

Herseyı ınce ınce anlattım, ordan ayrılmadan once, kagıda cızdım nasıl ıstedıgımı, ve ornek olarak su an yaptıkları gıbı baska araba yapmıslardı onu gosterdıler bende dedımkı ben bu sekılde kesınlıkle ıstemıyorum dıyerek ne ıstıdıgımı cızerek anlattım, gel gorkı benım en cok ıstemıyorum bu tarz dedıdıgımı bıre bır aynen yapmıslar olacak ıs degıl dogrusu, kapı dosemesıyle aynı olsun dedım zaten ama su an o detaya takılamam bıle benım aklımda arabayı buraya getırtmek var ben bır mobılyacı ustasına yaptırmam lazım benım ıstedıgımı mdf ustası yapamaz gıbı dusunuyorum. 13cm lik hoparlore 20cm kasnak yapmıslar kapıda suwoofer var gıbı duruyor, apaçi tesisatı gıbı ver coskuyu çup tıs çup tıs modeli olmuş arabanın kapı ceplerının goruntusu

Yorum Yap

Usta ya is yaptirmak mesele
                (Sözüm meclisten dışarı)
                Istediğini yaptırmak bambaşka bir mesele zaten.
                Bence tesisatı bağlayan arkadaş anladı senin ne istediğini.bana öyle geldi..

Anladı anlmasına, ben ordaykende anlatmıstım ama yapan usta oyle olmaz demiş ve apaçi tipi herzaman yaptıgından yapmış, bende buna sınır oluyorum ya zaten. bugun aksam daha detaylıca kafamda dusundum o yuzden belkı yarın ceplerı ve hoparlorlerı ankaraya kargo yaptırcam ve burada bır mobılya ustası bulup ona yaptırıcam, aklımdakı hayal ettıgımı yaptırdıgımda herkesın yorumlarını beklıyor olucam. Benım ıstedıgım sey yapıldıgında, bırsey yapılmış gıbı durmamasını ıstıyorum, fabrıkasyon cızgılerde olmalı cok sade olmalı

Yorum Yap

Tarik

Sen ceplerin arabanın orjinal çepleri gibi
                  Gozukmesini istiyorsun.
                  Sade düz çizgi bir bütün extra yok cuk oturan
                  ((Cam acma kolunu hesaba katmayı unutma))

Anladı anlmasına, ben ordaykende anlatmıstım ama yapan usta oyle olmaz demiş ve apaçi tipi herzaman yaptıgından yapmış, bende buna sınır oluyorum ya zaten. bugun aksam daha detaylıca kafamda dusundum o yuzden belkı yarın ceplerı ve hoparlorlerı ankaraya kargo yaptırcam ve burada bır mobılya ustası bulup ona yaptırıcam, aklımdakı hayal ettıgımı yaptırdıgımda herkesın yorumlarını beklıyor olucam. Benım ıstedıgım sey yapıldıgında, bırsey yapılmış gıbı durmamasını ıstıyorum, fabrıkasyon cızgılerde olmalı cok sade olmalı

Yorum Yap

Benım yaptıracagım cok daha minimal birşey olacak cam acma kolu ile alakası olacagını dusunmuyorum ama yınede cok ıyı hatırlattın, kapı cardlarını ısteyim yada arabayı komple gondersınler ben burda baglarım hoparlorlerı anfı ayarlarını zaten kendım yapıcam o yuzden bundan sonrasını ben yapabılırım, dıye dusunyorum

Yorum Yap

Mîd lerin tizleri hoparlör ortasında tip olmali.ayrı olmamalı tizler.
                      bundan sonrasını kendin çok rahat yaparsın +\-Bağla iş tamamdir.

He birde su olay var aklıma geldi söyliyim
                      Kapi kartları eskimiş ince suntalam malzeme göbek yapmış
                      dalgalı duruyor kapi kartları ..
                      bunları plastik ten burda yaptır bence
                      (( tabelaciların kullandığı bir malzeme var adıni bilmiyorum bununla çok rijit olur bence.. kullananları da gördüm bu malzemeyi kartlarda ))

Benım yaptıracagım cok daha minimal birşey olacak cam acma kolu ile alakası olacagını dusunmuyorum ama yınede cok ıyı hatırlattın, kapı cardlarını ısteyim yada arabayı komple gondersınler ben burda baglarım hoparlorlerı anfı ayarlarını zaten kendım yapıcam o yuzden bundan sonrasını ben yapabılırım, dıye dusunyorum

Yorum Yap

(( tabelaciların kullandığı bir malzeme var adıni bilmiyorum bununla çok rijit olur bence.. kullananları da gördüm bu malzemeyi kartlarda ))

fenerci beeey ben benim 69 modele basladim simdi Cok havali olacak gibi gorunuyor

Sent from my iPad using Tapatalk HD
                        sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Kapı kartları orjinal mini500den sokuldu, sonradan yapmaları bılıyorum ama ben bu sekılde olsun ıstedım, ayrıca o kapı kartları elektrıklı cam ıcın olan tıpten bende cam acma butonlarıda var fakat electrıc tesısat mekanızması yok, potlukları bılıyorum o potlar kalkıcak su an ıcın oylesıne uzerıne tutturulmus vazıyette duruyorlar, elektrıklı cam mekanızması nın dugmelerı ıngılız tıp idi yolcu tarafında 2 buton surucu tarafında tek buton oluyordu bızım turkıyedekı soldan tıpe uygulayınca, bır el atıp dugmelerın ıc mekanızmalarını yer degıstırmek fızıken mumkun geldı gozume ama ugrasmaya vakıt olmadı, ılerıkı donemde electrıc wındowa cevırıcem ve hersey orjınalı halıne kavusacak ınsallah.

bugun mını spares odemesı yapıldı malzemeler pazartesı yola cıkıyor senın hedıyelerde ıcınde MK! e baslıyoruz 15 gun sonra bende F1'i bır ay ıcınde tamamen bıtırmıs olurum dıye dusunuyorum.

Yorum Yap

Ne kafanizi yoruyorsunuz, adamin elinde hazir kalip varmis kolayina gelmis... Hep boyle oluyor cunku 'onlarin dunyasi farkli sizin dunyaniz farkli' al gotur yaptirt Ankara'da, nasil olsa senin nazini cekenler var Ankara'da...
                            Parmaklarina yazik, klavyeye yazik, mazallah bana doneceksin bu isin sonunda... Gencligine aci sana bisi olmasin....

Wishcokbilirman

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Ne kafanizi yoruyorsunuz, adamin elinde hazir kalip varmis kolayina gelmis... Hep boyle oluyor cunku 'onlarin dunyasi farkli sizin dunyaniz farkli' al gotur yaptirt Ankara'da, nasil olsa senin nazini cekenler var Ankara'da...
                              Parmaklarina yazik, klavyeye yazik, mazallah bana doneceksin bu isin sonunda... Gencligine aci sana bisi olmasin....

Wishcokbilirman
                              Cok dogru soyledın wishman, bende tam olarak senın yazdıgın gıbı dusunuyorum. Bundan sonrası el işçiliği yapabılen mobilyacı bulmakta yatıyor

Yorum Yap

Bugun gunu birlik istanbula geldim, arabanın Muzik tesisatında son kalan kapı cepleri icin buradaki usta ile görüştük hesap ettik, benim kafamdaki tasarım ölçülerden dolayı olmadı, uymasi icin kapi sacinin iceriden kesilmesi gerekiyordu be su an icin bunun yapılmasını istemedim, sesteki akustik denge icin beğenmediğim daha onceden yapılmış kapı ceplerini takacaklar ve bu sekilde bitirecekler. İleride elektric window tertibati takıldığında kapı sacında gereken işleminde yaptırıp istediğim sekline kavuşturacağım.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X