Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

200 km den sonra buyuk sıkıntı

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

200 km den sonra buyuk sıkıntı

aracımla dun gece bırden fazla rollıng yarısı yaptım . Son yarıslarımda aracım 200 u gecmemeye basladı gaza sonuna kadar bassamda 5. vıtes te 6. vıteste 200 u gecmıyor 3 boy fark attıgım scıroccoya 200 den sonra gecıldım alt hızlar cok ıyı yanı . sızce sorun alta hava fıltresımı sıcak hava aldıgını dusunmekteyım cunku . ayrıca orjınal hava fıltresını satan varmı ? onerılerınız nedır

benim size tavsiyem nasılsa şuan aracınız yürüyor. buyüzden acele edip orjinaline para vermeyin aem alın derim. alana kadarda arabayı fazla sıkıştırmayın.araçtaki sorun filtredendir yada değildir diyemem fakat alta yerine orjinal emin olun daha iyidir.

Yorum Yap

valla bılmıyorum canım sıkıldı baya dun ondan acele edıyorum

Yorum Yap

Aslı 35CSS17 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        aracımla dun gece bırden fazla rollıng yarısı yaptım . Son yarıslarımda aracım 200 u gecmemeye basladı gaza sonuna kadar bassamda 5. vıtes te 6. vıteste 200 u gecmıyor 3 boy fark attıgım scıroccoya 200 den sonra gecıldım alt hızlar cok ıyı yanı . sızce sorun alta hava fıltresımı sıcak hava aldıgını dusunmekteyım cunku . ayrıca orjınal hava fıltresını satan varmı ? onerılerınız nedır
        Sent from my iPad using TapaTalk HD
        En son düzenleyen NDG; 15-01-13, 14:09.
        sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

200 e kadar gectin ama dimi

Yorum Yap

valla bu araçlar egt problemi oluyormu bilmiyorum r53 te oluyordu bana araba sanki şişiyordu 6-7 nci denememde. ama motor sıcaklığını full çeken alta filtre muhakkaki sorun. aylnız şuda bir gerçek bi yerden sonra eğer arabada hararet ikazı yoksa alta filtrenin bu kadari max sıcaklığına ulaşıyor

Yorum Yap

Bu havalarda filtrenin sicak hava cekme ihtimali pek yok Cem.
              EGT bence de en olasi ihtimal.
              MINI'ler cok skistirilmayi sevmez..
              www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Nacizane fikrim kutu içi filtre olayı çözecektir ama Teknik bilgisi olan arkadaşlar daya iyi yardımcı olabilir....

Yorum Yap

EGT max görebileceği 850 derecedir. R56 R53 gibi 1000'leri görmüyor.

Filtreyi bir değiştirip deneyin, tekrar sıkıntı olursa servise gidin.
                  1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                  2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                  4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                  5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Ben de de alta filtre var ama hiç böyle bişey yaşamadım.Mesela son rolling gecesinde 6 - 7 kere rolling yaptım.Sonrada eve dönerken 150 - 250 km hızla eve döndüm 20 - 25 dk. böyle gittim.Hatta inanamayanlar için forumda o geceye ait 240 km hızla giderken resmim de var.Video da başka yerlerde var yine o geceye ait.

Altayı asla savunmam ama bi mcs in 200 km yi geçememesininde başka sorunları vardır.
                    sigpic

Yorum Yap

Bende alta filtre varken r56 ile 3 kişi cesme aydında yaklasık 5-6 defa denedim bende de sıkıntı olmadı aynı sekilde 240 250 gitmistim rahat benzin filtresinden kontrol etmeye baslayın derim.
                      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aşırı besleme araçlarda turbo ve SC nin ısınma sorunu vardır aşırı beselem araçlar şişer

EGT görean araç şişer ve top da yavaşlama görülür

Yağ sıcaklığı yükselirse şişer devam etse kırar

hararet yükselse araç şişer bunları kontrol etmekte fayda var

Filtre sadece bu işte bir seçenek oysaki kutu içi kullanıyorsanız filtreden olduğunu sanmıyorum

Bu arada şanzımanınız otomatik midir=

Yorum Yap

Aracın kendisini birsekilde korumaya almis olmali ve basinci dusurmus olmali.. Muhtemelen bilgisayara bagladiklarinda ariza olarak birseyler gorebilirler.

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Aşırı besleme araçlarda turbo ve SC nin ısınma sorunu vardır aşırı beselem araçlar şişer

EGT görean araç şişer ve top da yavaşlama görülür

Yağ sıcaklığı yükselirse şişer devam etse kırar

hararet yükselse araç şişer bunları kontrol etmekte fayda var

Filtre sadece bu işte bir seçenek oysaki kutu içi kullanıyorsanız filtreden olduğunu sanmıyorum

Bu arada şanzımanınız otomatik midir=
                            R56 da en uygun rakama kutu içi ile çözeblirsiniz fakat performans istiyorsanız AEM in kitini tavsiye ediyorum

Tüm seçenekleri gözden geçirmekte fayda var

Yorum Yap

kutu içi filtrem yok malesef o gece son yarışlarımdan once yokus yukarı yarıstık baya ondan sonra yokus assa 220 230 ları gordum ama daha sonra göremedım . bı aksaklık oldu bılmıyorum yada benzınım cok az kalmıstı ondan dolayı kesıntı yapabılırmı . arac manuel vıdeolar lınkte

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X