Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R53 için şiddetle yardım beklenmektedir:((

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

baya bişey yazılmış pek okuyamadım ama bende fikrimi vereyim

ilk başta beklentini belirlemen senin için çok daha iyi olur

bu dediklerinin çoğu iş görecek parçalar, sprint booster hariç.. hiç almana gerek yok yazılım ile aynı şey yapılıyor zaten..
    gp intercooler fiyat performans olarak en iyi intercooler diyebilirim ama param imkanım var dersen çok daha iyilerini tavsiye edebilirim GRS watercooler gibi.. bildiğimiz hava soğutmalı coolerlardan farklı olarak su ile soğutma yapılıyor ve çok daha verimli bir sistem zaten bu ama pahası da ona göre

buji olarak 1 derece daha soğuk alabilirsin, düzgün bir yazılım ile iridyum bujiye de geçebilirsin ama bizim motorlar fazla ısındığından dolayı buji tırnağını kırabiliyor iyi ayar olmadan yüksek egt görürsen başına büyük dert alırsın.. bkr7equp gp bujisi alıp sıkıntısız kullanabilirsin..

enjektör büyüyünce yakıt artacak diye düşünme, 330cc olan orjinal enjektörler özellikle egzantrk vs gibi uygulamadan sonra %100 hatta 110 duty cycle yani kapasite ile çalışıyorlar, bunun sonucunda enjektör çok ısınabilir ve kitleyebilir ki o da büyük dert açar hydrolock olarak arama yaparsan kol çıkarmaya kadar giden sorunlara sebep olur.. yüksek hacimli enjektör alıp düşük kapasite (%85 duty lere kadar güvenli değerler) çalıştırılırsa yakıt tüketiminde değişim olmaz.. ama yazılım yapmadan da 380cc den büyüğü kullanman sağlıklı değil araba orjinal enjektöre göre programlı olduğundan dolayı çok benzin işeyecek hem güçten hem yakıttan kaybedeceksin.. bence en az 380cc jcw enjektörü alman iyi olur.. başta dediğim gibi ne yapacağına karar verirsen boş yere 2 iş yapmamış olursun.. ileriye dönük düşünüyorsan başka birşeyler 440-450cc alınabilir..

egzantrik olarak da ben rmw street (newman) kullanıyorum bence günlük kullanım için tam ideal.. mid range tork baya değişiyor orta alt devirlerde bariz bir fark hissediyorsun üst devirlerde de gayet başarılı.. schrik ben pek önermem alt devirlerde biraz cansız, üst devire yönelik ve karşılığını alabilmek için devir dönmek lazım ki o da orjinal kapakla zor veya rmw nin bir üst serisi sanırım dominator dü luai o konuda daha iyi bilgi verebilir kullanıyordu.. biraz daha üst devire yönelik ama ortaları yine güzel schrick e göre başarılı.. bunu da beklentine göre seçebilirsin aşağı yukarı hepsi aynı fiyatlar..
    kapak düşünmüyorum demişsin ama ben senin yerinde olsam kesinlikle düşünürüm, hem motorun gözden geçmiş olacak ki silindir kapak contası zamanla terletme yapabiliyor, hem yaptıklarının karşılığını çok daha iyi alacaksın hem de çok daha sağlıklı olacak.. PPR kaan tavsiye ederim aracı da olabilirim düşünürsen..

yazılım olarak bence ilk başta aracın üstünde ne marka olduğunu en başta öğren.. superchips filansa silip orjinale bile dönebilirsin o kadar kötüdür benim gözümde bu işlemlerden sonra da muhakkak yazılım yaptırman lazım.. EcuFast tavsiye ederim, yardımcı da olurum.. İstanbula gelemeyeceksen özgün ankara izmir gibi büyük şehirlere geliyor orda biyerde de yapılabilir önceden haberleşilip..

Yorum Yap

+1
      Yekta gene dokturdu tam teknik yazisi yazdi hep onun yazisi okuyorum Masllah hic üşenmez
      RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Luai tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        +1
        Yekta gene dokturdu tam teknik yazisi yazdi hep onun yazisi okuyorum Masllah hic üşenmez
        canımsın
        biz o kadar araştırdık eziyet çektik bişeyler öğrenmek için zamanında kimseler uğraşmazken insanlar aynını yaşamasın elden geldiğince bildiğimiz kadar yardımcı oluyoruz işte kanka

Yorum Yap

adam şiir yazmış r53 alasım geldi
          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Yekta reis

Yorum Yap

R56 için de şöyle bir şairimiz yokki
              sigpic

Yorum Yap

Aslı talha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                R56 için de şöyle bir şairimiz yokki
                bize dandik moderator vermişler Talha

sukutırcı Görky
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Yektacim methanol demeyi unutmussun ilk methanolculerden kim kaldi

Yorum Yap

sonunda sende doğru yolu bulucan kukutim

hahah aynen meth kit de sevdiğimiz uygulamalardandır nası atlamışım

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                    X