Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Otomatik vitestde boşa almak

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Otomatik vitestde boşa almak

Otomatik Vitesli MINI mizde trafikte beklerken N ye almanın bir yararı/ zararı var mıdır?.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Durduğunuz yerde boşa alıp frenlemeniz, balatanın ve diskin ömrünü uzatır. Ancak araç yürürken boşa alıp vitese atmak şanzıman dişlilerini sıyırabilir. Araca yapacağınız en büyük kötülüklerden birisidir.

Ancak ışıklarda vs beklerken boşa aldığınızda, araç yükte olmayacaktır ve disk balatadan yemeyecektir.
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Ben ablamin arabasini aliyorum bosa.. (DSG).. bir zararini da gormedim..
      Tork Konvortorlu sanzumanlarda bosa almak yakit tuketimini dusurecektir.
      www.haktankeskin.com

Yorum Yap

.......................
        En son düzenleyen mizme; 03-03-13, 23:27.

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Ben ablamin arabasini aliyorum bosa.. (DSG).. bir zararini da gormedim..
          Tork Konvortorlu sanzumanlarda bosa almak yakit tuketimini dusurecektir.
          Bizde tork konvertor yok R50 otomatiklerde var. Bizdeki bildigin dişli gercek şanzıman

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

ah şu i-stop özelliğide olsa.Geçen bi araca bindim 20.000 km de ve aracı trafikte stop ettirdiği toplam süre 9 küsür saat.Artık yapılan tasarrufu siz düşünün...
            sigpic

Yorum Yap

Aslı talha tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              ah şu i-stop özelliğide olsa.Geçen bi araca bindim 20.000 km de ve aracı trafikte stop ettirdiği toplam süre 9 küsür saat.Artık yapılan tasarrufu siz düşünün...
              Yeni countrymanlarde var start stop. Ozanın arabada Sanderin arabada var.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

start stop derken , mesela kırmızı ışıkta araç durunca kendiliğinden motoru mu durduryor?
                sigpic

Yorum Yap

start stop derken , mesela kırmızı ışıkta araç durunca kendiliğinden motoru mu durduryor?
                  Aynen öyle.

Yorum Yap

Bence mantigi yok start stop kendin yaparsin istersen ben bakuyorum 1 dakka bekleme diyor hooop hemen stop 8 saniye falan olunca hooop star iste start stop teknolojisi

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Yorum Yap

Abi hayran kaldik forum ahalisi olarak dusuncene senin gibi pratik dusunceli arkadaslar sayesinde bilim teknoloji gelismiyor TR'de hahahahahah
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Bence mantigi yok start stop kendin yaparsin istersen ben bakuyorum 1 dakka bekleme diyor hooop hemen stop 8 saniye falan olunca hooop star iste start stop teknolojisi

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Teknolojine hayran olmamak elde değil burak nefesim kesildi
                        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Evet ama belli kurallari var kendince, mesela kalorifer aciksa ve iceriyi isitmaya calisiyorsan kapatmiyor ya da yazin klima aciksa. Bir kere start ettikten sonra 7km hiza cikmazsan tekrar durdugunda stop etmiyor falan. Her araba da cok duzgun calismayabiliyormus bu sistem, bizimkisi baya iyi.

Yorum Yap

Ayrica stop ettiginde radyo ve farlar acik kaliyor ve marsa basarken radyo isiklar ve havalandirma kapanmiyor en onemli fatk bu cunku kandin kapatip acinca radyo isik kalorifer kapanip acilir cd de dinledigin kesilir.

Yorum Yap

Minik dur kalklarda biraz sıkıcı oluyor ozaman sistemi kapatiyorsun

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X