Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

06 f 0001

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı fenerci tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Tarik selam

arka Kamber kitini unutma )

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
    Kamber kiti hep aklımda ama, bir türlü fırsat olmadı, gerçi herşey bitti sayılır bir tek kamber kiti ve arabanın cila işleri kaldı.
    Önümüzdeki hafta içi kamber kitini taktırıp rot ayarlarını yaptırıcam sonrada cila işlerini yaptırcam.
    Ven en son olarak arabaya bir çadır yaptırmak istiyorum ama çadır için aklımdaki kumaşı bulmam lazım.

Yorum Yap

Aslı AYHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Tekrar tekrar masallah boya cilalama kismina benim tavsiyem aquartz(sanal pazarda var) veya gtechniq(kendi web sitesinden alabilirsin) yada nano olmayip polish ,glaze ,wax seklinde ilerlenecekse sonkat olarak atilan urunlerinden waxa zymol glasur (trde yakin bir tanidigim dist.)oneririm .Bu araba hak ediyor tekrar tekrar masallah .
      Yazdığın değerli bilgiler için çok teşşekkür ederim, ama arabanın şu an yapıldığı yerdeki ustalara senin yazmış olduğun cilaları önermek istemiyorum,
      onlar meguiars malzeme kullanıyorlar diye biliyorum. cilanın kendisi maddesi çok önemli elbet ama bir o kadarda önemli olan uygulama bence.
      Arabanın yapıldığı atölyedeki ustalar işlerinin ehli adamlar, onlar bildikleri gibi yaparlar diye düşünüyorum.
      Tekrar teşekkür ederim tavsiyelerin için

Yorum Yap

Bagaj kapağı üzerindeki çiziklerin dolgu ve zımpara sonrası görüntüsü

Yorum Yap

Aslı JCW tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Bagaj kapağı üzerindeki çiziklerin dolgu ve zımpara sonrası görüntüsü

Üzerine birde cila geçince biraz daha az belirgin olarak kalacak diye düşünüyorum

Yorum Yap

Eski cam çerçeveler depoya gidiyor, yenileri araç üzerindeki yerlerini aldılar

Çıkan çerçeveler

Yeni takılanlar

Yorum Yap

Aktepe sound da defalarca uyarmama rağmen bagajı kapıtirken bagaja elleriyle bastırmalar ve 3 adet göçük oluşmuş. Olusan Gölcük'lerin fotoğrafta anlamak zor ama Neyseki düzeltildi sıfır hata durumuna kavuştu

Yorum Yap

2 adet yeni plaka bastırdım ve araca montajı yapıldı, araba toplanıp bittiğinde Bolu'da ömer Abı son montajlar yapılırken on ve arkaya krom plakaliklar takmişti, aracın orijinalinde boyle birsey yok ve bende pek beğenmiyordum o yuzden o plakları söküp, yeni plakları dogrudan yüzeye uyguladık.

İngiltereden gelen Cooper sport badge ve GB badge de olması gereken yerine montaj yapıldı

Yorum Yap

Hersey cok guzel.
                  Bagajdaki ciziklere cok uzulmustum, sanirim duzeltildi, maalesef 3 kurus ta olsa 5 kurusta olsa deger verdigimiz seylere 'esit' davranmiyo 3. sahislar. :-(
                  Bagajinin resimlerinde 'uzerleri cok guzel kaplansada' muzik tesisati yuzunden yaklasik %50 bir kuculme olmus gibi geldi? Bilmiyorum dogru mu? Daha minimalist sekilde 'woofer' veya 'anfi' yapilamazmiydi?
                  Ben sahsen anfi konusunda 'gerekli' woofer konusunda 'gereksiz' dusunenlerdenim, belkide 'rock'ci oldugum icin.
                  Plaka, mini logosu ve GB cok guzel olmus.
                  Artik kiskanmaktan biktim Tarik, boyle bir ugrasi ben yapamayacagim icin bundan sonra 'hep destek, tam destek' :-)
                  Keyifli kullanmalar da nasip olsun...
                  Wishman

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Hersey cok guzel.
                    Bagajdaki ciziklere cok uzulmustum, sanirim duzeltildi, maalesef 3 kurus ta olsa 5 kurusta olsa deger verdigimiz seylere 'esit' davranmiyo 3. sahislar. :-(
                    Bagajinin resimlerinde 'uzerleri cok guzel kaplansada' muzik tesisati yuzunden yaklasik %50 bir kuculme olmus gibi geldi? Bilmiyorum dogru mu? Daha minimalist sekilde 'woofer' veya 'anfi' yapilamazmiydi?
                    Ben sahsen anfi konusunda 'gerekli' woofer konusunda 'gereksiz' dusunenlerdenim, belkide 'rock'ci oldugum icin.
                    Plaka, mini logosu ve GB cok guzel olmus.
                    Artik kiskanmaktan biktim Tarik, boyle bir ugrasi ben yapamayacagim icin bundan sonra 'hep destek, tam destek' :-)
                    Keyifli kullanmalar da nasip olsun...
                    Wishman

Bagaj hacmi küçültülmüş elbette ama ben olabilecek en minimal halini yaptırdım bundan emin olabilirsin, eklediğim fotoğrafta görüldüğü üzere sol taraftaki zaten benzin deposu sag tarafa takılan bass rockford fosgate markanın 25cm slim bass'ı tercih ettik, en az litre hacime ihtiyac duyan ve en ince 25 cm olan bir tek o vardı. Ve bass icin yapılan kabin görünenin arka tarafındaki uzantısı sag arka tekerleğin üzerindeki kısım ve bagajın sag arka çamurluk kısmına gore uyarlayarak kalıp alınarak bir bass kabini yapıldı. Ve ihtiyac plan minimum litre bu sekilde sağlandı. Sol taraf benzin deposu sag tarafta subwooferdan kaynaklanan daralma bu sekilde, zemin icin düz bir mdf kesildi ve aku ile yedek lastiğin üzeri busekilde kapandı, anfiler iki adet kullanıldı ama yan yana takıldığı icin yükseklikten dolayı aynı kayıp yaşandı, anfillerin takılma yeri arka koltuğun sırt kısmına denk gelen bagaj icinde saca düz bir mdf kesildi anfiler ve arka hoparlörlerin crossoverlari oraya takıldı ve en son hepsine üzerine düz bir mdf daha kesilerek uzeri kapatıldı. Ve anfiler arada kalarak gizlenmiş oldu. Araba zaten minicik bu yazdıklarımı bagaja sığdırmak ve hala 2 tane Migros poşeti girecek kadar yer bırakmak bence gayet yeterli alan kaldı demektir, tesisat oncesi 3 Migros poşeti alirdi heralde ona nazaran yazıyorum

Yorum Yap

Buda standart bagaj iç hacmine ait bir görsel aradaki fark anlaşılsın diye ekliyorum

Yorum Yap

Sen yeterince dusunmussun bu hususta Tarik. Baska bisi diyemem. Ben Giovanni'nin bagajini 'kasetlerime' ayirdim. :-) Sonrada gittim arka koltuga 'back seat cover' aldim ki bavullari gonlumce koyabileyim. :-)

P.S: O bass ile hoplaya ziplaya gidecekmissin gibi geliyor, ben hala 'rock'ci hayallerdeyim..... Ben yeni companentler ile yeterince bass ama yetersiz tiz alindigini dusunen eski kafali bir 'pismis kelle'yim.

Guzel guzel, umarim gercegini de gorebilirim....

Wish

Yorum Yap

Aslı JCW tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Buda standart bagaj iç hacmine ait bir görsel aradaki fark anlaşılsın diye ekliyorum

Bu sekilde oldugunu bilmiyordum, 'Yigidin hakkini yemem' diyorum.

Yorum Yap

Sen yeterince dusunmussun bu hususta Tarik. Baska bisi diyemem. Ben Giovanni'nin bagajini 'kasetlerime' ayirdim. :-) Sonrada gittim arka koltuga 'back seat cover' aldim ki bavullari gonlumce koyabileyim. :-)

P.S: O bass ile hoplaya ziplaya gidecekmissin gibi geliyor, ben hala 'rock'ci hayallerdeyim..... Ben yeni companentler ile yeterince bass ama yetersiz tiz alindigini dusunen eski kafali bir 'pismis kelle'yim.

Guzel guzel, umarim gercegini de gorebilirim....

Wish
                            Componentden bass almak mumkun tabikide ama bass hoparlorunun çapı ve iççanak malzemesi + dış şaseye bağlayan köprü malzenin esneme boyu ile basın tonunu çok değiştiren unsurlar, lakin insan kendi zevkine uygun malzemleri seçip daha sonra anfi ayarlarından ve teypden ince bir ayar çekerek istediği tonları almak mümkün oluyor. Ben olabilecek kulağıma en uygun sistemi kurmaya ve en gizli şekilde arabanın klasik çizgisinide bozmasın diye gizli yapmaya çalıştım, bir tek ön kapı cepleri hiç istemediğim şekilde oldu ama o konudada köşeye sıkıştım çünkü hiç bir seçeneğim kalmamıştı. ama akustik içinde bu şekilde bir tesisata önde hoparlör olmak zorunda kalmıştı. Neyse bu şekilde yapıldı bitti gitti diyelim

Yorum Yap

Guzel oldu eminim, uzaktan esame yapmama gerek yoktu zaten... :-)

Yorum Yap

Guzel oldu eminim, uzaktan esame yapmama gerek yoktu zaten... :-)
                                Güzel oldu sen hiç merak etme, herşey yolunda

tesisat haricindeki diğer yazdığın hususlarda, oluşan çizikler pasta cila işlerinden sonra en son halini alacak, eve şu ankı belirginliği birazdaha azalacak, oldu bi kere demek gerekiyor.

arka bagaj kapağı üzerinde aslında fabrikasyon orjinalinde krom plaka aydınlatması yok, orjinali gövde renginde oluyor bende gövde renginde olanda var onu takdirmayı düşünüyorum. ve birde bagaj kapağını tutan dıştan menteşeler bende krom parça, bundan 5-6 sene evvel o parçaları alırken boyanabilen cinsden olanlar yoktu krom vardı onu almıştım. Şimdi bagaj menteşeleri ve plaka aydınlatma lambasını govde rengınde fabrıkasyon orjınalı gıbı yapmayı dusunuyorum. Cunku GB logosu ve cooper sport yazısını yaptık, plakayı yaptık, bır tek plaka aydınlatma ve menteseler goruntuyu orjınal dısına ıtıyor o yuzden yapmayı dusunuyorum bunula ılgılı bır gorsel paylasıcam.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X