Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Arac parametrelerini sanayide nerede actirabilirim

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Evrim Ergin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    o zaman denk geldiğimizde bi bakalım senin torque benim arabayla ilgili neler göstericek appstore da torque olaydı iyiydi...
    Torque malesef Android kullanıo.
    Daha kolay kullanıma sahip ve sadece 4 TeLe

Konuyu akşam eve gidince açacağım, detaylı kullanımla ilgili üzerinde tartışırız. Şirket bilgisayarı resimleri açamıyorum
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Serkan ve Evrim bu konuyu bir okuyalım el birliği ile deneriz olmadı

http://www.northamericanmotoring.com...s-you-can.html
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Serkan ve Evrim bu konuyu bir okuyalım el birliği ile deneriz olmadı

http://www.northamericanmotoring.com...s-you-can.html
        NCSExpert sadece windows un eski versiyonlarda çalıştığı için deneme şansım yok. ayrıca mac kullandığım için hiç şansım yok. ancak videolarını izlediğim kadarıyla write ecu işlemi BMWhat uygulamasına göre daha yavaş. Ne kadar hızlı yazarsa bağlantı kesilme kopma riski daha düşük olacak.

BMWhat uygulamasındaki parametreler NCSExpertin verdiğinden daha az ama. Mesala yağmur sensöründen sunroof kapatma yok. Emniyet kemeri takılı olmadığında sesli ikaz özelliğini kapatmama rağmen işe yaramadı.

Aktif edebildiğim özellikler :
        Kumandadan cam & sunroof kapatma
        4lüleri double yakma
        İç aydınlatmaları kumanda ile açma kapatma
        Welcome light ve follow me home aydınlatmalarını ön - arka farlar, sisler, parklar ile kullanma ve yanık kalma süresi
        Aracım manuel olduğu için sadece debriyaja basarak çalıştırılabiliyor. Parametre ile debrijay + frene birlikte basmak gerekiyor olarak değiştirebildim.

Başarısız olduğum özellikler :
        Ayna katlama olduğu halde kumandadan aynaları katlamıyor.
        Shift light indicator parametresini açtığım halde OBC de göstermiyor
        Emniyet kemeri sesli ikazını kapatamadım
        Geri vitese takınca aynaları aşağı indirme özelliği çalışmadı.

Bazı özelliklerin başarısız olma sebebi sanırım modül desteklememesi olabilir.

Ayrıca uygulamada sadece default listelenen parametreler var ve aslında araçta olan ve uygulamada listelenmeyen bir parametreyi manuel olarak giremiyoruz.

Denemelerim devam ediyor ve buradan paylaşmaya devam edeceğim. Eğer ben riski göze alırım diyen arkadaşlarda olursa birlikte kendi araçlarınızda deneyebiliriz.
        34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Tmm ben de aksam deneyecegim /)

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            NCSExpert sadece windows un eski versiyonlarda çalıştığı için deneme şansım yok. ayrıca mac kullandığım için hiç şansım yok. ancak videolarını izlediğim kadarıyla write ecu işlemi BMWhat uygulamasına göre daha yavaş. Ne kadar hızlı yazarsa bağlantı kesilme kopma riski daha düşük olacak.

BMWhat uygulamasındaki parametreler NCSExpertin verdiğinden daha az ama. Mesala yağmur sensöründen sunroof kapatma yok. Emniyet kemeri takılı olmadığında sesli ikaz özelliğini kapatmama rağmen işe yaramadı.

Aktif edebildiğim özellikler :
            Kumandadan cam & sunroof kapatma
            4lüleri double yakma
            İç aydınlatmaları kumanda ile açma kapatma
            Welcome light ve follow me home aydınlatmalarını ön - arka farlar, sisler, parklar ile kullanma ve yanık kalma süresi
            Aracım manuel olduğu için sadece debriyaja basarak çalıştırılabiliyor. Parametre ile debrijay + frene birlikte basmak gerekiyor olarak değiştirebildim.

Başarısız olduğum özellikler :
            Ayna katlama olduğu halde kumandadan aynaları katlamıyor.
            Shift light indicator parametresini açtığım halde OBC de göstermiyor
            Emniyet kemeri sesli ikazını kapatamadım
            Geri vitese takınca aynaları aşağı indirme özelliği çalışmadı.

Bazı özelliklerin başarısız olma sebebi sanırım modül desteklememesi olabilir.

Ayrıca uygulamada sadece default listelenen parametreler var ve aslında araçta olan ve uygulamada listelenmeyen bir parametreyi manuel olarak giremiyoruz.

Denemelerim devam ediyor ve buradan paylaşmaya devam edeceğim. Eğer ben riski göze alırım diyen arkadaşlarda olursa birlikte kendi araçlarınızda deneyebiliriz.
            IOS mu ANDROID mi seninki bir de APP Store da LITE ve Normal var 104tl diyor

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

IOS mu ANDROID mi seninki bir de APP Store da LITE ve Normal var 104tl diyor
              İOS benimki. Lite ile okuyor ama yazamiyor. Yazabilmek icin 104 tl lik fullu almak gerekiyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
              34 NAD 99 '06 JCW
              34 AR 3221 '11 JCW
              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Tmm sen almıssın nasılsa AYN de bulusalım

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Bugün sanayideydim aslında. Senin araçta da denerdik.

bu işi ticarete döksem yeridir sanırım )
                  34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Kumandadan ayna katlama fikrini unutabiliriz...

"In the MINI the ECU that controls the mirror folding capability IS NOT connected to the CAN bus. So it is impossible to automate that. The functions you see, will only work on BMWs whose mirror module is connected to the CAN bus. The ECU that receives the locking command (CAS->FRM), issues a command to fold the mirrors. I don't know why they omitted this basic function on the R56, but I guess it is costs."
                    34 NAD 99 '06 JCW
                    34 AR 3221 '11 JCW
                    34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Kumandadan ayna katlama fikrini unutabiliriz...

"In the MINI the ECU that controls the mirror folding capability IS NOT connected to the CAN bus. So it is impossible to automate that. The functions you see, will only work on BMWs whose mirror module is connected to the CAN bus. The ECU that receives the locking command (CAS->FRM), issues a command to fold the mirrors. I don't know why they omitted this basic function on the R56, but I guess it is costs."
                      Ya bizim de üyemiz olan sevgili Olcay Oguz ile en büyük çekişmemiz genelde onun yeni arabaları ve MINI deki aynanın kumandadan katlanmama olayı desem yeridir. Citroen DS3 de bile olan birsey nasıl olurda bizde olmaz kafam almıyor.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Ya bizim de üyemiz olan sevgili Olcay Oguz ile en büyük çekişmemiz genelde onun yeni arabaları ve MINI deki aynanın kumandadan katlanmama olayı desem yeridir. Citroen DS3 de bile olan birsey nasıl olurda bizde olmaz kafam almıyor.
                        Üstelik BMW kendi modellerinde de aynı modülü kullanıp da bunu CANBus a bağlıyor ama bizim minilerde bağlamıyor. Belkide çok basit bir kablo tesisatı ile yapılabilcek birşeydir. Ama adamlar fabrika çıkışı yapmıyor bunu.

Kumandadan camların kapanmaması içinde adamların açıklaması : "Evcil hayvanlarınız yada çocuklarınızın biryerleri cama sıkışmasın" mış... gelde oturup ağlama...
                        34 NAD 99 '06 JCW
                        34 AR 3221 '11 JCW
                        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Üstelik BMW kendi modellerinde de aynı modülü kullanıp da bunu CANBus a bağlıyor ama bizim minilerde bağlamıyor. Belkide çok basit bir kablo tesisatı ile yapılabilcek birşeydir. Ama adamlar fabrika çıkışı yapmıyor bunu.

Kumandadan camların kapanmaması içinde adamların açıklaması : "Evcil hayvanlarınız yada çocuklarınızın biryerleri cama sıkışmasın" mış... gelde oturup ağlama...
                          Evet benim MINIde ilk aldıgımda vardı update ettiler özellik gitti Bana da Borusan aynı seyi soyledi guvenlik guncellemesi sonucu bu özellik kaldırılmıstır demislerdi.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Evet benim MINIde ilk aldıgımda vardı update ettiler özellik gitti Bana da Borusan aynı seyi soyledi guvenlik guncellemesi sonucu bu özellik kaldırılmıstır demislerdi.
                            kesin bir kaç saf arkadaş kendilerini yada çocuklarını sıkıştırdı içerde unutup. birde üzerine dava açtılar bmw ye.. çok saçma ama. en azından BC den açıp kapanabilir yapsalar bu özellikleri de bizide böyle şeylerle uğraştırmasalar
                            34 NAD 99 '06 JCW
                            34 AR 3221 '11 JCW
                            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

kesin bir kaç saf arkadaş kendilerini yada çocuklarını sıkıştırdı içerde unutup. birde üzerine dava açtılar bmw ye.. çok saçma ama. en azından BC den açıp kapanabilir yapsalar bu özellikleri de bizide böyle şeylerle uğraştırmasalar
                              Aynen katılıyorum Mercedes A serisinde bile BC den ayna katlamayı kumandaya baglayıp baglamamayı bile ayarlayabiliyorsunuz. Bazı ayarların bu kadar zor ulasılır hale getirilmesini anlamıyorum

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aynen katılıyorum Mercedes A serisinde bile BC den ayna katlamayı kumandaya baglayıp baglamamayı bile ayarlayabiliyorsunuz. Bazı ayarların bu kadar zor ulasılır hale getirilmesini anlamıyorum
                                bmw grubunun pazarlama stratejisi diyeceğim ama bmw araçlarda var bu özellikler. ayrıca borusan da kendisi pazarlamıyor ki parametre coding olayını. çook anlamsız...

ben yinede kumandadan ayna katlamanın yollarını arıyorum. basit bir kablo tesisatı ile yapılabilecek bir şey olduğunu düşünüyorum halen..
                                34 NAD 99 '06 JCW
                                34 AR 3221 '11 JCW
                                34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X