Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Arac parametrelerini sanayide nerede actirabilirim

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ecuyu okumasi, parametreleri gezip ihtiyacim olanlari secmem ve ecuya yazmasi ortalama 5 - 10 dk. Ben ilk denemem oldugu icin bu islemi 5 kez filan tekrarladim. Aku voltajimin dusme sebebide budur sanirim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    34 NAD 99 '06 JCW
    34 AR 3221 '11 JCW
    34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Anladim. Eger motor calismaz halde yapilmasi gereken bi islemse guclu bir kondansator ile halledilebilir gibi ama nasil baglanir nasi yapilir bilmem

Calisir vaziyette yapilabiliosa zaten sabit 3500 devir yap, takilsin o orda

HK @ iPad Air using Tapatalk HD
      www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Motor calismiyorken yapilmasi gerekiyor. Zaten uyguluma mitor calisirken paametreleri okumuyor

34 NAD 99 '06 JCW
        34 AR 3221 '11 JCW
        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Motor calismiyorken yapilmasi gerekiyor. Zaten uyguluma mitor calisirken paametreleri okumuyor

App in 105₺ lik versiyonuyla mı yaptın? Bide kablosuz mu bağlandı app arabaya?

tooncay
          34 NIJ 84 - Tuncay Karaman

Yorum Yap

Aslı tooncay tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            App in 105₺ lik versiyonuyla mı yaptın? Bide kablosuz mu bağlandı app arabaya?

tooncay
            Evet full versiyon satin aldim. Lite versiyon ile tum parametreleri okuyor ancak ecu ya yazabilmek icinfull versiyon istiyor.

Bu arada full versiyon fiyati 105₺ arkadaslar.

34 NAD 99 '06 JCW
            34 AR 3221 '11 JCW
            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Evet full versiyon satin aldim. Lite versiyon ile tum parametreleri okuyor ancak ecu ya yazabilmek icinfull versiyon istiyor.

Bu arada full versiyon fiyati 105₺ arkadaslar.

Araca nasıl bağlantı kurdu?

tooncay

Yorum Yap

Elm327 chipsetli wireless obd dongle ile baglandim. Eger android bir cihaz kullaniyorsaniz elm327 cihazlarin bluetooth olanlari isinizi gorecektir. Fiyatlari alisveris sitelerinde 40 - 60 ₺ arasinda. Ancak iphone cihazlarda bluetooth donglelar calismiyor. Sebebi ise apple, iphonea bluetooth serial port baglantisi acmaya izin vermiyor. Bu yuzden bende elm327 donglein wifi olanini satin aldim. Bluetootha gore biraz daha pahali yaklasik 100₺ civarinda.

34 NAD 99 '06 JCW
                34 AR 3221 '11 JCW
                34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Konuyla ilgili bir how-to hazirlayacagim. Ama tekrar soylemeliyimki, BU İSLEMİ YAPARKEN TUM RİSKLERİ GOZE ALMALİSİNİZ ve TAMAMEN KENDİ SORUMLULUGUNUZDA!

YAZMA İSLEMİ SİRASİNDA PROGRAMİN CRASH OLMASİ YADA BAGLANTİ KOPMASİ YADA AKİ VOLTAJİNİN DUSUK OLMASİ ARACİNİZA KALİCİ ZARARLAR VEREBİLİR!!!

34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Elm327 chipsetli wireless obd dongle ile baglandim. Eger android bir cihaz kullaniyorsaniz elm327 cihazlarin bluetooth olanlari isinizi gorecektir. Fiyatlari alisveris sitelerinde 40 - 60 ₺ arasinda. Ancak iphone cihazlarda bluetooth donglelar calismiyor. Sebebi ise apple, iphonea bluetooth serial port baglantisi acmaya izin vermiyor. Bu yuzden bende elm327 donglein wifi olanini satin aldim. Bluetootha gore biraz daha pahali yaklasik 100₺ civarinda.

Teşekkürler

tooncay

Yorum Yap

benim de elm327 wifi dün geldi, iphone a dashcommand app yükleyip biraz kurcaladım, çok fazla kritere ulaşabiliyorsunuz obd üzerinden ancak benim yaptığım müdahale etmekten çok olmayan göstergeleri görmeye yarıyor..

elbette bmwhat yükleyenler müdahale işine de girişebilir

hava filtresine giren havanın sıcaklığı, miktarı, motorun sıcaklığı, çalışma koşulları, tork ve beygir üretimi gibi ve daha birçok konuyla ilgili bilgiye ulaştırıyor.

bu arada ebay fiyatı 17$ civarlarında, tr den alırsanız 100 lira.

bir how-to konusu açılması yerinde olur, beklemedeyiz

Yorum Yap

Aslı Evrim Ergin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        benim de elm327 wifi dün geldi, iphone a dashcommand app yükleyip biraz kurcaladım, çok fazla kritere ulaşabiliyorsunuz obd üzerinden ancak benim yaptığım müdahale etmekten çok olmayan göstergeleri görmeye yarıyor..

elbette bmwhat yükleyenler müdahale işine de girişebilir

hava filtresine giren havanın sıcaklığı, miktarı, motorun sıcaklığı, çalışma koşulları, tork ve beygir üretimi gibi ve daha birçok konuyla ilgili bilgiye ulaştırıyor.

bu arada ebay fiyatı 17$ civarlarında, tr den alırsanız 100 lira.

bir how-to konusu açılması yerinde olur, beklemedeyiz
                        http://www.miniclubtr.com/forums/sho...ghlight=elm327

obd konusu burada bayaa bir bilgi var içinde ama kimse elm327 den beyine girmeyi denememis Bu arada ELM327 hayırlı olsun sakın arabanın üstünde bırakma akünü bitirir.
                        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

ELM327 mevcutta, Mert Sonad, ben ve Seckin tarafindan kullaniliyor. Mevcutta ben ariza sondurmeye kullaniyorum. Digerleri artik kullanmiyor gibi birsey

urunden Afr, Boost, Torque , IAT derecesi, Hararet gibi cogu bilgiyi gorebiliyorsunuz. (R53de bu kadar detay yok)
                          Ancak herhangi bir parametre vs ayarlanmiyor Konuyla ilgisiz

Ancak ariza kodlari vs okunabilir. Kodu ile birlikte arizanin ne oldugunuda soyler.
                          Samsung da Torque programini kullaniorum. Dashcommanddan daha da fazla detaya sahip olsada, mudahale sadece ariza kodlarina yapilabiliyor.
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            http://www.miniclubtr.com/forums/sho...ghlight=elm327

obd konusu burada bayaa bir bilgi var içinde ama kimse elm327 den beyine girmeyi denememis Bu arada ELM327 hayırlı olsun sakın arabanın üstünde bırakma akünü bitirir.
                            konuyu incelicem, kırmızı ışığı hep yanıyo diye üstünde bırakmamıştm iyi yapmışım o zaman

çok kurcalamadım henüz, doğru değerlere ulaşırız heralde programı çözdükçe..

Yorum Yap

Eline saglik, programda dedigim gibi tum detaylar var ancak Dashcommand sadece ariza kodlariyla haşır neşir
                              Mesela kumandadan cam kapatmayi yapamiosun

Tum ariza kodlarini gorme isine yaradigindan biz gerginlerin vazgecilmezi, keza Samsungda Torque da ole..
                              1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                              2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                              4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                              5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                                Eline saglik, programda dedigim gibi tum detaylar var ancak Dashcommand sadece ariza kodlariyla haşır neşir
                                Mesela kumandadan cam kapatmayi yapamiosun

Tum ariza kodlarini gorme isine yaradigindan biz gerginlerin vazgecilmezi, keza Samsungda Torque da ole..
                                o zaman denk geldiğimizde bi bakalım senin torque benim arabayla ilgili neler göstericek appstore da torque olaydı iyiydi...

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X