Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Arac parametrelerini sanayide nerede actirabilirim

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ayn de makineyi aldı ama asıl önemli olan aracın elektrik seviyesini stabil tutan alette. O Alet olmadan aracınızın beynine mudahale ettirmeyin.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Ayn de makineyi aldı ama asıl önemli olan aracın elektrik seviyesini stabil tutan alette. O Alet olmadan aracınızın beynine mudahale ettirmeyin.
      AYN'de müdahale ettirmeyin aracınızın beynine, bu konuda yeterli bilgiye sahip değiller.

Yorum Yap

Aslı Evrim Ergin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        AYN'de müdahale ettirmeyin aracınızın beynine, bu konuda yeterli bilgiye sahip değiller.
        Öyle bir iddiaları da yok zaten Evrim adamların simdi gıyabında konusmayalım , kaldı ki kablo ve program bende var roket bilimcisi olmaya gerek de yok bunu yapmak için ama konu riske girmeye gerek var mı konusu, nerede yaptırırsanız yaptırın arac enerjisini stabil tutan o alet olmadan yaptırmayın.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Öyle bir iddiaları da yok zaten Evrim adamların simdi gıyabında konusmayalım , kaldı ki kablo ve program bende var roket bilimcisi olmaya gerek de yok bunu yapmak için ama konu riske girmeye gerek var mı konusu, nerede yaptırırsanız yaptırın arac enerjisini stabil tutan o alet olmadan yaptırmayın.
          ben yaşadığım birşeye istinaden bunu söylüyorum yoksa kimsenin gıyabında konuşmak gibi terbiyesizlikler yapmayacağımı bilirsiniz.

sizler araçlarınıza ne kadar hassassanız ve boşu boşuna her yerinin sökülüp takılmasından rahatsız olacaksanız, ben de bunu yaşamış biri olarak bu konuyla ilgili olarak uzman bir servisten yardım alınmasının daha uygun olacağını düşünüyorum.

ayn auto mekanik konusunda kusursuz olabilir ki kendilerini severim aracımın servisini de orada yaptırmışlığım vardır bilen bilir.

şimdilik beyine müdahale anlamında bana güven vermediklerini belirtmek istedim.

Yorum Yap

Aslı Evrim Ergin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            ben yaşadığım birşeye istinaden bunu söylüyorum yoksa kimsenin gıyabında konuşmak gibi terbiyesizlikler yapmayacağımı bilirsiniz.

sizler araçlarınıza ne kadar hassassanız ve boşu boşuna her yerinin sökülüp takılmasından rahatsız olacaksanız, ben de bunu yaşamış biri olarak bu konuyla ilgili olarak uzman bir servisten yardım alınmasının daha uygun olacağını düşünüyorum.

ayn auto mekanik konusunda kusursuz olabilir ki kendilerini severim aracımın servisini de orada yaptırmışlığım vardır bilen bilir.

şimdilik beyine müdahale anlamında bana güven vermediklerini belirtmek istedim.
            Evrim ben zaten terbiyesizlik yapıyorsun demedim ki sadece konu AYN degil biz bunu sanayide yapabilen biri var mı diye konusuyorduk ve ben AYN yapar da demedim dikkat edersen ellerinde makine var ama diger makine de olan biryer olursa ancak baktırın o riske de girmeye degmez dedim ayrıca bu forum zaten yasadıgımız tecrubeleri paylasmak için kuruldu AYN de olsa eger varsa bir memnuniyetsiz durum bu paylasılmalı tabii ki sonucta bizim sponsorlarımızdan biri can ciger arkadaslarımız olsa da onların da gelişmesi adına bu tür tecrübeler paylasılır ve tartısılır dogru yol bulunur. Sonucta Turkiyede bu tur yazılımsal deneyimlemeleri yapan kişisel kullanıcı sayısı cok az ama bizim bilgi bankası olarak kullandıgımız Amerikan sitesinde her tür acıklama ve know how verilmis durumda. Yanlıs anlasılma olmasın kimse kırılmasın sonra. Bu acıklamayı da yapma sebebim de ben A derken sonra bunun B olarak söylenmis gibi duymamdandır kimse benim ortagım degil sonucta dogru yaptıgını korurum yanlıs birsey varsa da düzeltmeye calısırız ama kısa kestirip aman AYN de yaptırmayın demek bana dogru gelmedi cünkü ucu cok acık bir cümle.

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

http://www.ivini-apps.com/index.html

böyle birşey dikkatimi çekti araştırma yaparken. eğer dedikleri doğru ise ihtiytacımız olan coding parametrelerini iphone yada android cihazlar ile değiştirebiliyoruz.

http://www.ivini-apps.com/coding.html
              bu url de coding yapılabilen araçların ve özelliklerinin listesini vermişler. R56 seçtiğimizde tam istediğimiz şeyleri yapabiliyor.

Ama yinede bağlantı kopması yada voltaj dalgalanması çok ciddi sorunlara sebep olabilir. Kendi aracımda deneyip neler yapabildiğini görmek istiyorum. Ama emin olmadan tabikide hiç bir değişikliği yazmayacağım.
              34 NAD 99 '06 JCW
              34 AR 3221 '11 JCW
              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Evrim bu konuda yanliyosun kardesim , kendileri yapar fakat ellerinde arac elektirigini stabil tutan alet olmadigi icin yapmak istemiyolar ve o aleti temin ettiker yakin zamanda geliyor baska servisler baska bir aracin akusunden kabli cekerek yapiyor ama Yusuf ve Ahmet bu riskide almak istemiyor herneyse yine kim nerde nasil aracini yaptirmak isterse yaptirsin cok sorun degil

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Evrim bu konuda yanliyosun kardesim , kendileri yapar fakat ellerinde arac elektirigini stabil tutan alet olmadigi icin yapmak istemiyolar ve o aleti temin ettiker yakin zamanda geliyor baska servisler baska bir aracin akusunden kabli cekerek yapiyor ama Yusuf ve Ahmet bu riskide almak istemiyor herneyse yine kim nerde nasil aracini yaptirmak isterse yaptirsin cok sorun degil
                  Aren selam, aslında konuyu uzatmaya gerek yok benim derdim kimseyi kötülemek değil. Ama cevap vermek durumunda bırakıyorsunuz.

AYN nin titizliği ve yaptıkları işler ortada ben de memnunum ama sanayiden sen daha iyi anlıyorsun, herkes her işi yapamaz, yaptığını iddia eder ama memnun kalmazsın vs.

AYN Ahmet ve Yusuf un insanlıkları ustalıkları iyidir severim ikisini de. Sizler kadar samimi değilim diye eleştirme hakkım yoksa eyvallah.

Kendilerini geliştirsinler, beyin vs her şeye müdahale edebiliyor olsunlar ki siz de insanlara, her "sorunum var" diyene AYN halleder dedikten sonra mahçup olmayın.

Ayrıca her işi de halletmek zorunda değiller, herkesin ustalığı uzmanlığı farklıdır sonuçta.

"Beyin bizim işimiz değil." deseler kimse "AYN kaka" demez.

AYN yi kötülüyor gibi olmamak adına konuyu uzatmamayı uygun görüyorum ki kötülenecek bi yanları da yok tekrar söylüyorum efendilikleri ustalıkları tartışılmaz.

Sadece bir konuda yetersiz olduklarını söyledim ve bunun karşılığında kendileri de siteye üyedir cevap verebilirler.

yalnız bu konu daha fazla off topic olmasın uzatmayalım ben zaten diyeceklerimi dedim, anlaşılmıştır.

Yorum Yap

Evrim offtopic degil gayet konunun uzerine konusuyoruz bende sana aciklamasini yaptim neyin ne oldugunun , zaten sorunluk bir durum yok sende yanlis anlama

Yorum Yap

AYN parametre actigi gun ordayim ilk isim kumandadan acma kapama )

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Sabırsızlığın bana verdiği yetkiye dayanarak ve en önemlisi ecu kilitlenme riskini göze alarak BMWhat isimli uygulama ile coding parametrelerini değiştirdim.

Artık kumandadan camlar ve sunroof kapanıyor. 4lü sinyallerim double yanıp sönüyor.
                        Parametreler arasında kumandadan ayna katlama ve geri vitese alınca aynaların aşağı inmesi gibi güzel özelliklerde vardı ancak aktive etmeme rağmen çalışmadı. Sanırım bu modüller ile ecu arasındaki bağlantılar farklılık gösteriyor araçtan araca.

Ama sonuç olarak istediğim oldu ve sorunsuz bir şekilde çalıştı

yinede aracınız voltajını dengelemeden denemenizi ÖNERMİYORUM!
                        34 NAD 99 '06 JCW
                        34 AR 3221 '11 JCW
                        34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Bu da bir screenshot

Eklenen Dosyalar
                          34 NAD 99 '06 JCW
                          34 AR 3221 '11 JCW
                          34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Guzel gelismeler. Sen nasil voltaji dengeledin?

HK @ iPad Air using Tapatalk HD
                            www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Guzel gelismeler. Sen nasil voltaji dengeledin?

risk aldım voltajı dengelemeden yaptım coding işlemini. bir kaç kez üst üste değişiklikler yaptım ve son anda aracı kontak seviyesine aldığımda akü voltajının düştüğünü farkettim. içerideki aydınlatma ışıkları soluklaşmaya başlamıştı. tabi sonrasında hemen bir süre aracı çalıştırarak aküyü beslemesini sağladım. bu yüzden bu işlemi yapmadan önce tüm iç dış ışıkları kapatıp başlamak ve yapılacak değişiklikleri hızlıca seçip yazmak birazda olsa sağlıklı olacaktır.
                              34 NAD 99 '06 JCW
                              34 AR 3221 '11 JCW
                              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Tahminen kac dk surmustur bastan sona?
                                Bi de araba calisirken yapilmayan bi islem mi?

www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X