Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 DV (Dumpvalve) Konusu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı DeNNis tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Yiğit, sen wastegate'in fotoğrafını çekmişsin, senin aracında takılı olan forge kodu şu olması lazım; FMDVR60R

Sürekli yırtılan vakum hortumunu elinle takip edersen dumpvalve'in nerde olduğunu anlayabilirsin.
    Hızır gibi yetiştin Kimsede demiyor o westgate diye e niye hindi gibi ses yapmıyor bizim araç ? Çok çok az çuf sesi geliyor alttan oda dikkatli dinlersen.

Yorum Yap

Yusuf usta ile konuştum adaptör yeterli bağlarız dedi.Şimdi o adaptörü almam gerekicek sadece.Her adaptörün sesi farklı mı her markanın yani ? Yoksa hepsinin verdiği ses aynı mı ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Forge Dv stage 2 için uygun değil çok kacırıyo diyorlar bilginiz var mıdır tesekkurler

Yorum Yap

Aslı DrAGA tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Forge Dv stage 2 için uygun değil çok kacırıyo diyorlar bilginiz var mıdır tesekkurler
          en sağlamı forge sonra gfbdir 150 tllik düdük sesi veren forge aparatlar kaçırıyor forge dump valve değil
          Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

Yorum Yap

eyvallah tesekkurler

Yorum Yap

Konuyu canlandırayım. R60 S' e Samsun EcuFast'te yazılım yaptırmıştım. Araba 3.500dd' den sonra silkeleme yapıyordu 2 sefer ayar yaptırdım her seferinde turbo basıncıyla alakalı ayar yaptı ama olmadı velhasıl yazılımı yapan arkadaş turbo basınç valfi kaçırıyor dumpvalve takarsak tekrar yazılımla araba yürür dedi. Bu parça araçta yazılımsız olarak herhangi bir canlanma yaratır mı ya da zararı olur mu, tam verim almak için yazılım şart mıdır ? Bir de dizellerde yazılım sert kalkışlarda partikülü çabuk doldurtuyor benzinli araçta da katalizöre aynı tesiri gösterir mi ?

Yorum Yap

Dumpvalve olmadan yazilim konusunda haklilar dusunmenize gerek yok verim almak istiyorsaniz takmaniz gerekiyor.
                LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Merhabalar, jcw aracımda sesli forge dv var. Çıkma olarak aldım n18 motordan çıkmıştı fakat onu n14'e uydurdular bir şekilde, AYN'de yapıldı bu konuda tecrübelilerdir zaten.

Sorum şu ki, diğer aracımdaki sesli blowoff , gaza basıp çektiğinizde çuflayıp bırakıyordu. JCW'de gaza basıp bırakınca çufluyor, ama gaz bırakılı halde araç vitesteyken ince ince çok ufaktan hava kaçırıyormuş gibi tıslamaya devam ediyor gaza basana veya boşa alana kadar. Hiç böyle bir şeye denk gelmedim de daha önce, normal midir aceba ? Yoksa kaçak vs için baktırayım.

Yorum Yap

Aslı Ouz tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Merhabalar, jcw aracımda sesli forge dv var. Çıkma olarak aldım n18 motordan çıkmıştı fakat onu n14'e uydurdular bir şekilde, AYN'de yapıldı bu konuda tecrübelilerdir zaten.

Sorum şu ki, diğer aracımdaki sesli blowoff , gaza basıp çektiğinizde çuflayıp bırakıyordu. JCW'de gaza basıp bırakınca çufluyor, ama gaz bırakılı halde araç vitesteyken ince ince çok ufaktan hava kaçırıyormuş gibi tıslamaya devam ediyor gaza basana veya boşa alana kadar. Hiç böyle bir şeye denk gelmedim de daha önce, normal midir aceba ? Yoksa kaçak vs için baktırayım.
                    basinc veya guc kaybi var mi? muhtemelen borularindan birinde kacak vardir. baktirmakta fayda var
                    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      basinc veya guc kaybi var mi? muhtemelen borularindan birinde kacak vardir. baktirmakta fayda var
                      Göstergem yok, fark edebildiğim bir şey de yok. Gaza basınca tıslaması kesiliyor zaten, boşaltmada sıkıntı var sanırım. Bir baktırayım

Yorum Yap

Ses normalmis, kompresordeyken yaparmis tislamayi, herhangi bir kacak vs yok.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X