Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Lastik Tavsiyesi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Genel olarak çoğu kişi Run On Flat tercih etmiyor. Yanakları normal lastiklerine oranla 3 kat kalın olduğu için aşırı sert lastikler. Yol tutuşunda da dezavantajı olduğu söyleniyor. Lastik patladığında 100km sürüşe izin vermesi ise büyük avantaj. Benim en çok korktuğum şey yüksek hızlarda lastik patlamasıdır. TEM'de yüksek hızda lastiği patladığı için takla atan otomobile şahit oldum. Run On Flat böyle bir durumda da daha güvenli midir?

Fabrika çıkışı Run On Flat 'ler ile gelen araçlarımızın süspansiyonların bu çok sert lastiklere göre tasarlanarak üretildiği, bundan dolayı normal lastik kullanıldığında yol tutuşta kayıp yaşandığı, normal lastik kullanılacaksa süspansiyonlarında değişmesi gerektiği yurtdışı forumlarda sıklıkla okuduğum bir konu.

Tüm bunlar için ne dersiniz? Tüm bunların ışığında bugün olsa aracınıza 205 45 17 Run On Flat lastik mi? Yoksa 205 45 17 veya 215 45 17 veya 215 40 17 normal lastik mi alırdınız?

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Yorum Yap

Ben kis lastigimi normal aldim, baharda yeni lastiklerimi de normal alicam. Ama ben surekli sehir icindeyim, zaten lastigim patlasa 15 dakka mesafede mutlaka bir lastikci bulurum. Sanirim uzun yol yapanlar icin daha ideal run flat lastikler.

Yorum Yap

Millet gider Mersin'e ben gider tersine..

215 45 17 normal lastiklerden 205 45 17 Continental Sport Contact 3 SSR Run Flat 'e geçiş yapıyorum.

Lastikler yolda geliyor. İş için şehir dışında olacağımdan haftaya taktıracağım. Sonucu sizlerle paylaşırım.

Yorum Yap

Runflat düşünen varsa elimde satılık 4 adet dunlop sp sport01. 205 45 17 5bın km de

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Onceden yazsaydin seninkileri alirdim fuurkan

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Onceden yazsaydin seninkileri alirdim fuurkan

Kısmet
              1250 tl yine.isteyen olursa sıfır sayılır fazla para vermeyin

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

bende.2ay.oldu.yenı.taktım.205.40.17

Yorum Yap

istanbulluyiz run flat mi normal mi? hangi marka model lastik? memnun musun?

Yorum Yap

benım aldıklarım normal run flatlar tumseklerde cok hıssettırıyor yanı kımse memnun degıl normal.alman.daha.mantıklı sayet 204 40 17 aldıysan aracını yere basman gereklı yoksa cok sırıtır

Yorum Yap

benım önler michelin arkalar kumho

Yorum Yap

Sehirlerarasi yol yapan icin RFT lastikler cok mantikli ancak gunluk kullanilan aracta cok da gerek yok.

Cok zorunlu olunursa kasko cekicisi var, kaskosu olmayanlar icin kredi kartinizin bile ucretsiz cekici cagirma ozelligi var

Yorum Yap

Run flat olmayan Continental sport contact lastikten inanılmaz memnundum,

Şuan ise Continental sport contact 3 ssr run flat lastiklerimden inanılmaz mutsuzum! Taş gibi, takoz gibi, ısınmıyor, meyve kasasına bilyalı bağlamışım gibi gidiyorum!

Aynı marka ve modelde bile runflat seçeneği bu kadar mı farkeder...

Yorum Yap

runflat lastiğin patlayınca gitmesi efsanelerine kesinlikle inanmıyorum. runflat lastikli aracımın lastiği patladığında 100 metre dahi gidemedim çekiciye kaldırmak zorunda kaldık aracı. boşuboşuna verilen fazladan paradan başka bişey değil, birde sert olması var tabi..
                            doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                            2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                            3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                            4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                            5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                            6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                            7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                            8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Muhtemelen büyük bir yarık ya da yanak kesiği olabilir mi?

Çünkü RunOnFlat lastikler ilk kez MINIlerde sunulduğunda bizzat sol ön lastiği tamamen havasız runflat li MINI R56s ile parkurda defalarca slalom yaptım. Lastiği janta ve içe sarmıyor, yanak jant yol seviyesine kadar inmiyor. Oldukça başarılı iş görüyordu.

Ama aslolan konu bence şu yanak sertliğinin ve geç ısınan kauçuk bileşiminin verdiği rahatsızlık.

Yorum Yap

Yanagi kesilmisti lastigin.. Ama sonuc olarak bir cukura girdim ve yolda kaldim. Cokmu duz mantik dusunuyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
                                doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                                2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                                3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                                4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                                5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                                6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                                7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                                8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X