Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Lastik Tavsiyesi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Lastik Tavsiyesi

Mini Cooper S Cabrio'ma lastik alacağım. 17" orjinal jant var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sanırım aracımın orjinal lastik ölçüsü 205 45 17. Yanlışsam düzeltin lütfen.

Şuanda üzerinde Marshall Matrac 215 47 17 var. Lastik çapında yalnızca %1,5 lik bir artış olduğu için kullanılanilir bir ölçü.

Hankook marka 205 45 17 ölçüde Runflat lastik buldum. Tanesinin fiyatı 270TL. Hankook'um testlerde kendini kanıtlamış modeli. Fiyat olarakta Runflat için çok uygun. Kesinlikle Runflat derseniz bunu alacağım.

Runflat değil normal lastik almalısın derseniz 215 45 17 ölçülü üst sınıf lastiklere yöneleceğim, Neden bu ölçü derseniz 205 45 17 ölçülerindeki üst sınıf lastikler daha pahalı. Continental Sport Contact 5 ya da Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 düşünüyorum testlerde en başlarda kendilerine yer bulan. Bunlarda 270-300 TL arasında 215 45 17 ölçülerinde. Bu lastiklerde 205 45 17 ölçülerinde ise fiyat uçuyor.

Siz olsanız ne yapardınız? Neden?

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

215/45 kesinlikle almayın. Tank gibi oluyor. Çok ağır bir lastik.
    205/45 veya 215/40 17 almalısınız. Fabrikasyon ölçüsü budur.

Ben iki aracımdada Pirelli Pzero kullanmıştım. Sizin bahsettiğiniz lastik ile toplamda 100-150 tl oynuyor.
    Memnun kaldım tavsiye ederim.

Runflat mi, Normal lastik mi konusuna birşey diyemeyeceğim.
    http://www.miniclubtr.com/forums/sho...rmal-Lastik-mi
    Ekteki link'te yorumları görebilirsiniz
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Açıkcası tavsiyem ölçüyü değiştirmemeniz. Lastik yarılmadığı sürece normal lastiği bagajda mini kompresör ile gezerek kullanabilirsiniz. Yol tutuşta artı performansı olacaktır. Ancak uğraşamam derseniz run flattan başka seçenek yok BEnce mevcutta Dunlop ve Pirelli'nin run flat serilerini kullandım. Açıkca söyleyebilirim ki Dunlop'tan uzak durun . Hankook için kullanan arkadaşlarımız size yorum yapacaklardır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
      sigpic

Yorum Yap

ön lastik ölcüsünü ince tutup arkayı kalın tutsak sorun olurmu? böle kullanan varmı? önlere 205 45 15 arkalara 215 45 15 takmayı dusuyorum belkı sacma olabılır
        En son düzenleyen byrioo; 12-12-13, 14:14.

Yorum Yap

benim de 205 45 17 idi, cok sacma sapan paralar istiyorlar gercekten bu ölcüler icin. Ben de jantla beraber 16 lastik aldım michellin alpin. Gayet memnunum su an, run flat almadım ayrıca, yazın daha performans'a uygun lastik alacagım zaman da runflat almayı dusunmuyorum.

Yorum Yap

Aslı byrioo tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            ön lastik ölcüsünü ince tutup arkayı kalın tutsak sorun olurmu? böle kullanan varmı? önlere 205 45 15 arkalara 215 45 15 takmayı dusuyorum belkı sacma olabılır
            Özgür hiç deneyen olmadı ama traktör spek olur bence
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

O sizin dediğiniz uygulama arkadan çekişli güçlü araçlar için yapılıyor. Bizim araçlar için gereksiz. Dengesini de bozabilir.

Yorum Yap

O sizin dediğiniz uygulama arkadan çekişli güçlü araçlar için yapılıyor. Bizim araçlar için gereksiz. Dengesini de bozabilir

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  215/45 kesinlikle almayın. Tank gibi oluyor. Çok ağır bir lastik.
                  205/45 veya 215/40 17 almalısınız. Fabrikasyon ölçüsü budur.
                  Ağır demişsiniz ancak 215/45/17 normal lastiğin 205/45/17 runflat lastikten daha hafif olacağını düşünüyorum.

215/40/17 fabrika ölçüsü müdür gerçekten? 205/45/17'ye göre lastik çapında 12mm küçülme oluyor bu ölçüde. Bu da aşağı yukarı %2 ye tekabul ediyor. Lastik çapında maks %2.5 büyüme küçülme kabul edilebilir olarak kabul ediliyor. Ben şahsen %1,5 üzerinde olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Mesela orjinal boyut 205/45/17 iken 215/45/17 taktığımızda lastik çapında 9mm artış oluyor. Bu da yaklaşık %1,5 luk bir çap artışı demek. Kabul edilebilir bir artık yani. 205 e göre yol tutuşu daha fazla olacak ama yakıt sarfiyatıda küçük bir miktar artacaktır.

Hesaplamalar için şu sayfayı kullanabilirsiniz: http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
                  En son düzenleyen erk1n; 12-12-13, 15:22.

Yorum Yap

Runflatten bahsetmiorum ki Runflat evladim olsa ekmek vermem o derece

Yorum Yap

Bunu söyletmeye çalışmıştım size zaten

205/45/17 ler pahalı ama ne yapacağız.. 215/45/17 hiç mi olmaz?

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Bunu söyletmeye çalışmıştım size zaten

205/45/17 ler pahalı ama ne yapacağız.. 215/45/17 hiç mi olmaz?
                        Yani şöyle diyeyim, ben 215/45/17 taktım 300 km sonra söktüm sattım. Yarı fiyatının bile altına.
                        Araba ağırlaştı, ön takımı yordu (hissettim) Denemeye çıktım arabada bildiğiniz ekstra ağırlık vardı

205/45/17 piyasası olan bir lastik, sahibinden'i araştırın bence 2. el uyguna da bulabilirsiniz. Yada sanayide ki kontaktlarımıza soruşturalım arzu ederseniz.
                        Sizin bence öncelikle bizim sponsorlarla tanışmanız lazım

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Özgür hiç deneyen olmadı ama traktör spek olur bence
                          alen abi aranan cvp alındı saolasın bizim diger işi cöz abi

Yorum Yap

alen abi aranan cvp alındı saolasın bizim diger işi cöz abi
                            diğer iş için bir Yusufu ara anlatsın sana.
                            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Kekuti'nin her kalimesin +1

215/40/17 kullanıyorum ben de Hankook ventus evo v12 mı ne bunlardan 1 veya 2'si model adında yer alıyor ama hep karıştırıyorum

Şu anda bitikler ben de yeni alacağım, Kumho KU36 semi-slick alacağım ben. Aracımı sadece kuru havada kullandığım, ıslakta çıkmak zorunda kalırsam da sakin kullandığım için mantıklı bir tercih oluyor.

Siz günlük kullanım için düşünoyrsanız 215/40/17 olarak bildiğiniz bir lastik seçebilirsiniz, anlaşığım kadarıyla yeterince bilgilisiniz, araştırıyorsunuz zaten

P.s.: Run-flate karşı olduğumu özellikle ben de belirteyim. Kasko ne güne var, onu geçtim kredi kartı kullanıyorsanız onun arkasında Asistance Hizmetleri numarası oluyor, ordan da ücretsiz çekici çağırabilirsiniz çok zorda kalırsanız. Bilemedin taksi bile kullansanız yılboyu çekeceğiniz dezavantajları karşılar

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X