Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Motor yaginiz?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Yeşil R53 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Biraz anlatsana hocam motul nedir?
    Normal Motul yağları var ve Motul 300V. Motul 300V özellikle dayanıklılık yarışı ve ultra yüksek performans araçları için tasarlanmış motor yağları serisidir. Motul 300V genelde yarış arabalarında tercih edilen yağ misal LE MANS (20w-60) ve sayrı. Bende o ürünlerden bi tanesi kulanıyorum, her türü var 0-20, 5-30, 5-40 ve sayri.

Castrol 10w-60 kulanıyordum yolda ve piste sonra kaç kere yağ azalıyor dedimki heralde yanıyor. Bana amerikadan RMW Jan tavsiyesile 15w-50 önerdi çok kalın yağ (sıkıntısı arabayı ısıtmak gerekiyor yola çıkmadan önce). O derecede Castrol yoktu Motul vardı onu kulandıktan sonra ne yağ azalma nede harareti cıkmıyor azda olsa fark etti hararet konusunda yolda yada pisste. Sonuç olarak memnunum
    RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı kaganaydin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      bizim r53 lerin orjinal yağı nedir? kısa bir süre sonra 60 000 bakımına gideceğim ne koyayım ne önerirsiniz arabamda kasnak falanda olduğu için kalınlığı farklı olan bir yağ motorun ömrünü arttırıp çalışmasını rahatlatırmı?
      Modifiye varmı? ona göre
      RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Luai tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Modifiye varmı? ona göre
        17lik kasnak ecufast yazılım jcw hava filtresi. şimdilik bukadar birde 2-3 aya komple egzost düşünüyorum.

Yorum Yap

ben 0-30 kullanıyordum daima öle yağa çok takılan birisi değilim ama bir kere piste girdim,pistte yağ resmen sıçtı

o yuzden 10-60 a geçmeme sebep oldu şimdilik böyle mutluyum heralde sonuçta günlük kullanımda yağın performansı çok etkilceyeeğini sanmıorum

Yorum Yap

Aslı kaganaydin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            17lik kasnak ecufast yazılım jcw hava filtresi. şimdilik bukadar birde 2-3 aya komple egzost düşünüyorum.
            Normal günluk kulanıyorsan 5w30 yada 0-40 tasiye ederim.
            RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

günlük kullanıyorum bazende sıkıştırıyorum 5w30 sanırım orjinal serviste konulan yağımız dimi? 0-40 alırsam + sı - si ne olur?

Yorum Yap

benim arabada 0-30 var 1 litre eksilmiş evdede hanımın eski arabasından kalma 5-30 var 1 litre kafamda filler tepişiyor acaba eklesemmi üste diye ne olur ki

Yorum Yap

bende bu bakımda castrol 10-60 dan motul 300v 15-50 ye geçtim.. şu anlık pek bir fark görecek kadar sıkıştırmadım ama yağ sıcaklıkları normal trafik kullanımında hemen hemen aynı değerlerde.. pistte görmek lazım farkı
                  çok sıkıştırarak kullanıyorsanız bu arada 0-30 koymayın özellikle r53 lere, biraz daha kalın, viskozitesi yüksek yağları tercih edin.. mobil 5-50 olabilir castrol 10-60 veya motul olabilir..

Aslı Burak tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  benim arabada 0-30 var 1 litre eksilmiş evdede hanımın eski arabasından kalma 5-30 var 1 litre kafamda filler tepişiyor acaba eklesemmi üste diye ne olur ki
                  yağı eksik olmasındansa ekle abi 5-30 bi sorun çıkarmaz.. eksik yağla dolaşma aman

Yorum Yap

Motulu nekadara aldiniz litresini?

Yorum Yap

Motul sadece 2 litre satıyor 300V serisi oda 65TL.
                      RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        bende bu bakımda castrol 10-60 dan motul 300v 15-50 ye geçtim.. şu anlık pek bir fark görecek kadar sıkıştırmadım ama yağ sıcaklıkları normal trafik kullanımında hemen hemen aynı değerlerde.. pistte görmek lazım farkı
                        çok sıkıştırarak kullanıyorsanız bu arada 0-30 koymayın özellikle r53 lere, biraz daha kalın, viskozitesi yüksek yağları tercih edin.. mobil 5-50 olabilir castrol 10-60 veya motul olabilir..

yağı eksik olmasındansa ekle abi 5-30 bi sorun çıkarmaz.. eksik yağla dolaşma aman
                        ozaman burdan benim 5-50 koymam gerektiği sonucumu çıkıyor?

Yorum Yap

Mobil -1 5-50 kullan gözün kapalı

Yorum Yap

tamamdır aren teşekkürler.

Yorum Yap

castrol 10w60 iyi'dir. mobil'de var 10w60 o yag yakan araçlar için. sınıfları aynı değil.
                              sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Yorum Yap

yagci abi bizim emektar delikanliya mobil1 kullaniyorz ama unuttum ustunde yazani bakinca yazacagim aklima gelmisken bugun yag cubuguna bakayim ne durumdaa

Sent from my iPad using Tapatalk HD
                                sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X