Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

MINI lerimize hangi yazılımı kullanıyoruz.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Sevgili üyelerimiz herkes tabii ki yazılımlı veya güçlendirilmiş MINIler kullanmıyor ancak kullanan üyelerimizin hangi yazılımları tercih ettigini ve eger denedilerse baska yazılımlarla aralarında hissettikleri farkları tecrübeleri aktarmaları güzel olur diye düşündük.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Manic motorsport kullaniyorum, denemelerimiz ve daha once diger yazilim markalariyla olan tecrubelerimi goz onunde bulundurarak en cok ve saglikli guc ureten yazilimdir diyebilirim.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Doğa daha önce hangi yazılımları kullanmıştınız ?

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
      Love all, trust a few, do wrong to none!!!

Yorum Yap

Aslı Swiss Hotelier tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Doğa daha önce hangi yazılımları kullanmıştınız ?

Ecu fast yazilim kullandim, manic in daha iyi sonuc verdigini hem dyno da hem normal denemelerde gordum. Hatta yazilim yapildiktan sonra kontagi calistirip debriyajdan ayagimi cektigim an anladim diyebilirim

doayen!

Yorum Yap

ilk yazılımım dr.ecu gecen ayara gittim şuan memnunum

Yorum Yap

Heralde 2010 Aralik ayindan beri MINI motorlariyla ilgileniyorum..
            Ve ilk aracim, o zamanin hizli r56larindandi ancak x bir ECU firmasi yuzunden sattim.
            Nedenini yuz yuze anlatabilirim, foruma yazmak istemiyorum hic bir firmaya zarar vermemek adina..

O nedenle sadece önerim Manic, gozunuz kapali yaptirabilirisiniz.
            3. Aracim DEV'in islemleri bugun bitiyor, cumartesi gunu ayar yapilacak. Eger Manic olmasaydi, bir daha MINI alip kullanacagimi dusunmuyordum ancak suan kafam yazilimdan yana o kadar rahat ki(Allah bozmasin) buyuk bir heyecanla arabamin cikmasini bekliyorum
            En son düzenleyen Kekuti; 03-07-14, 16:19.
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Ben de yazılımı powershop a yaptırmıştım 1 sene kadar kullandım dolu olarak ne arıza lambası ne kesme vs hiç bir sorun yaşamadım. Ama custom muydu manic miydi hatırlamıyorum malum bnm vakit hep kısıtlı olduğu için manavdan elma alır gibi yaptırmıştım yazılımı da ama dediğim gibi bazı arkadaşlarımızın yaşadığı sorunların hiçbirisini yaşamadım ve R56 s i de yeni sahibine o şekilde devrettim. Şu anda bir jcw sahibiyim, parçaları da aldım ama yazılım olayında kafam karıştı biraz yaptırayım mı yaptırmayalım mı diye. DP hazır dv hazır garajda yatıyor aem taktık silikon ara boruları taktık. 2 parça da takıldıktan sonra sadece methanol ve intercooler kalıyor.

Love all, trust a few, do wrong to none!!!

Yorum Yap

Özgün nam-ı diğer Dr.Ecu sponsorluğunda guvenli bir yazilimla yaklasik 30-35 bin km'dir yoluna devam ediyor BT

Toleranslari da kullanmak istiyoruz ama ne benim ne Özgün'ün vakti var tabii, biz denk gelene kadar torun torbaya karisir gideriz

Yorum Yap

Ecufast yazilim var benim arabamda yaklasik 15k falanda benim olmustr biraz kisik bi ayar yapildi gerci ama bir problemle karsilasmadim fakat yazilim konusunda tecrubelri olan arkadaslarin aciklamalari daha saglikli olur bu konularda.
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Ecu fast ozgunun iyi bir yazilimci oldugu tartisilmaz bir gercek. Bugune kadar ayarladigi arabalari ilgili herkes gormus ve nasil sonuclar aldigini tecrube etmistir.
                    Mini konusunda da R53 kasada yaptigi araclar gercekten iyi, buna en guzel ornek gokhanin arabasi olabilir. Mctr dyno etkinliginde araci dyno ya ciktiginda cikan sonuc gercekten mukemmeldi. Km si ve yasina ragmen super bir grafik cikardi.
                    Ayni sonuc Otomatik vites R56 lar ve jcw ler icin de gecerli. Gurkanin araci olan COP01 in dyno verisine bakildiginda, ki powershop ekibinin yorumu da bu sekilde oldu, bu aracta alinabilecek en iyi sonuc cikti ortaya.
                    Ancak soyle de bir gercek var ki, benim aracim gibi manuel vites R56 JCW ler ecu fast yazilimla yeterli sonuc elde edemiyor hatta standart gucun bile altinda sonuclar aliniyor. Kusursuz sekilde buyuk emeklerle hazirlanmis, R56 jcw lerin gurur kaynagi olan iki aracimiz SEC08 ve LAM10, uzerlerinde ecu fast yazilimi varken 230-240 hp gucundeki araclarla es degerde giderken, manic yazilima gectiginde 400 hp gucunde hacimli arabalara kafa tutmaya hatta gecmeye basladilar. Rolling videolari bolumunde de bu denemeleri gorebilirsiniz. LAM10 un denedigi 997 porsche de bizzat benim kendi aracim ve bir mini artik 380 hp lik 3.6 litrelik bir araca kafa tutabiliyor hatta gecebiliyorsa, bu kesinlikle powershop ekibi ve manic yazilimin basarisidir.

doayen!

Yorum Yap

Kesinlikle cok detayli ve guzel bir aciklama. Tebrikler DOA.
                      Powershop da, Dr.Ecu da cok guzel anlasildi. (Ben bile anladim.)

Bundan sonra MINI li uyelerimiz modellere gore kararlarini verirler.

Bir tek eklenti. Tabiiki yazilimlar hakkinda bilgi super ama uyelerimiz 'hizmet' kalitesini de degerlendirmeli. Calisan ekip ilgisini de hesaba katmali. Bu konular hakkindaki bilgileri de bulusmalarimizda karsilikli konusarak paylasabiliriz.

Wish

Yorum Yap

Aslı WISHMAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Bir tek eklenti. Tabiiki yazilimlar hakkinda bilgi super ama uyelerimiz 'hizmet' kalitesini de degerlendirmeli. Calisan ekip ilgisini de hesaba katmali. Bu konular hakkindaki bilgileri de bulusmalarimizda karsilikli konusarak paylasabiliriz.
                        Kesinlikle katılıyorum.
                        İnce bir nokta, sonuçta biz müşteriyiz. En önemlisi Hizmet kalitesi, ürün beklenti altında da olabilir, süperde olabilir..
                        Ama her zaman hizmet ve esnaflığın ön planda olması lazım.

Yorum Yap

Hizmet kalitesi filan diye girersek bu konuya olmaz. Performans babında yada benim gibi birden fazla yazılım yaptırıp bir yerden memnun olan varsa o konuları konusmak daha iyi olur sonucta hakkında konustugumuz insanlar burada yoklar ve cevap hakkı doguracak şeylerin kendi yüzlerine söylenmesi taraftarıyım. Ben DR Ecuya degil EcuFast Alpere yaptırmıstım arabamın ilk yazılımını Alper de cok eski arkadasımdır gayet de severim kendisini ancak 4 ceker DYNO olmadıgından DYNOya cıkarmadan yazılım yapmanın sonucu olarak basarılı olmayan birsey cıkmıstı ortaya. ancak Baycu sagolsun 4 ceker dynoları da oldugundan 5-6 run yaparak çok güzel bir sonuc cıkardı ortaya hem de oflayıp poflamadan yaptı bunu çünkü adam gibi bir adam. Ben baycudan cok memnun kaldım. Alpere de diger arabamı yaptırmıstım 7 sene oldu neredeyse ve sorunsuz gidiyor arabam 100000 i devirdi neredeyse. O yüzden kimseyi övmeye ya da yermeye bu konuyu kullanmayalım probleminiz olan insanlarla yüz yüze konuşun sonra bizim yönetim olarak çıkarımız varmıs gibi konuşuluyor ve bu bize rahatsızlık veriyor.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Alen abiye katılıyorum bu konu altında yazılımardan aldıklarımızı paylaşırsak konu daha düz bi yolda ilerler. Ama murat abinin ve kereminde değindiği noktalarda konuşulması gerekenler ama klavye başında sapmalar oluşturacağından yanlış anlaşılmalara mahal vermemek adına sadece yazılımların kattıklarını paylaşırsak çok daha güzel olur.
                            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Haklisiniz,
                              Yazilimdan gunceldir. Ticari meseleler hakkinda ayrica konusulur.. Ecudan aldigimiz fayda hakkinda devam edelim

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X