Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 Egsoz , Yazılım ve Filtre kiti tavsiyeleri

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Melih Özlem tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Benim araca gerek var mıdır? Araya salça olayım bende Specleri biliyorsunuzdur Alta full
    Yazılım var ise araçta bir de full Alta, dump valve olmadan o araba basınç tutmaz dolayısıyla yürümez

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      eger yazılımla basınc acılmıs ve hala üzerinde standart valve duruyorsa gerek vardır
      Şuanda yazılımım yok abi ama yaptıracağım bende. Zaten kişisel olarak araban yürüsün gitsin tarznda olmadım hiç. Sırf motor arıza lambası sönsün diye yazılım yaptırıcam. Basıncla çok oynamazsak o zaman gerek kalmaz?

Yorum Yap

Aslı c.A.n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Yazılım var ise araçta bir de full Alta, dump valve olmadan o araba basınç tutmaz dolayısıyla yürümez
        Yazılım yok ama yaptırıcam Yazılımı da dediğim gibi arıza lambası sönsün diye istiyorum yoksa yürüsün falan pek tarzım değil

Yorum Yap

Yazılım yok ama yaptırıcam Yazılımı da dediğim gibi arıza lambası sönsün diye istiyorum yoksa yürüsün falan pek tarzım değil
          O zaman takmaya gerek yok.

Yorum Yap

O zaman takmaya gerek yok.
            Teşekkürler cevap için. Sitedeki en zayıf halka olarak görüyorum kendimi bir markaya yabancı olmak çok zormuş harbiden

Yorum Yap

Cihad dump valve takmadan basınç açamayacaksin istediğin kadar, buda demek oluyor ki güç alamayacaksin. Biz bu işlemleri yaptığımız sırada dump valve'i bağlamayı unutup teste çıktık araba eskisinden kötü durumdaydı bi kaç tur sonra neden blowoff sesi gelmiyor falan dedik dönüp kaputu bi açtık ki filtreyi falan takarken onu unutmuşuz. Sonra duzeltip hemen yeni bir teste çıktık ki Talha'nın dediği kadar güç farkı oldu diyebiliriz...
              Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              O dump valve e onemsiz diyenin birde benim suratima soylemesini istiyorum. Duzgun bir ayar ve dv ile 4 boy farkediyor.
              Talha gordu bizzat.. rx denemesinde
              Peki arkadaşlar sesli Dump Valve ile Sessiz Dump Valve aynı şeyler mi biri sadece sesli mi ? Yoksa Blow Off'a sesli dump valve mi diyorlar ?

Ben sesli taktırmayı düşünüyorum

Yorum Yap

Aslı GTCihad tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Peki arkadaşlar sesli Dump Valve ile Sessiz Dump Valve aynı şeyler mi biri sadece sesli mi ? Yoksa Blow Off'a sesli dump valve mi diyorlar ?

Dump valve işleyen parça, sesli olmasını istersen içine blowoff taktırırsın. Bende blowoff zaten vardı, dump valve takarken içine onu da koyup taktık. Takmasak yine işini yapardı fakat sessiz olurdu.

Yorum Yap

Blow off sadece ses çıkartan bir parça araca herhangi bir zararı veya faydası olmayan bir parça sadece ses için takılıyor.dump valve turbonun üst devırlerde basınç kaybetmemesi için takılan bir parçadır..ister sesli ister sessiz alabilirsin..hem blow off hemde dumpvalve almana gerek yok..sadece sesli dv alırsan hem performans alırsın(yazılımla bırlıkte)hemde ses...

Yorum Yap

Dump valve işleyen parça, sesli olmasını istersen içine blowoff taktırırsın. Bende blowoff zaten vardı, dump valve takarken içine onu da koyup taktık. Takmasak yine işini yapardı fakat sessiz olurdu.
                    Blow off la dumpvalve 2 ayrı parça vede montaj yapıldığı yerlerde farklı..

Yorum Yap

Cihad dump valve takmadan basınç açamayacaksin istediğin kadar, buda demek oluyor ki güç alamayacaksin. Biz bu işlemleri yaptığımız sırada dump valve'i bağlamayı unutup teste çıktık araba eskisinden kötü durumdaydı bi kaç tur sonra neden blowoff sesi gelmiyor falan dedik dönüp kaputu bi açtık ki filtreyi falan takarken onu unutmuşuz. Sonra duzeltip hemen yeni bir teste çıktık ki Talha'nın dediği kadar güç farkı oldu diyebiliriz...
                      Melihcim Cumartesi ecufastteyim gel sanada yazılım yapalım , gelirken 5 tanede little trees american getitirsin

Yorum Yap

dv ve bow aslında benzer şeylerdir ikisi de.. ayak gazdan çekildiğinde turbo hala dönmeye yani basınç üretmeye devam eder, fakat kelebek kapalı olduğu için bu basınçlı havanın gidecek bir yeri yoktur ve sistemde boş yere basınç yaratıp ters yönde ilerler ve turbo pallerine çarparak zorlar, hızını düşürür hatta uzun süreçte turbonun yatağını bile bozabilir.. ayrıca turbo pali yavaşladığı için bir sonraki gaza basma durumunda yani vites değişimlerinde lag oluşur, turbo pallerinin tekrar hız kazanması gereklidir.. bu iki parçada bu sıkışan basınçlı havayı tahliye eder, dump valve ler genellikle recirculating çalışır yani hava tekrar sisteme geri verilir.. fakat blow off valve atmosfere bırakır ki o sesin sebebi de budur.. dv kapalı sistemde çalıştığı için o kadar ses çıkarmaz.. ama artık ikisi de isim olarak birbirinin yerine kullanılmaktadır yani recirculating olmayanlara da dv denebilmektedir.. bazı araçlarda kapalı devre olmayan sistem uygulanırsa aracın akışmetresi sorun algılayacaktır özellikle eski 1.8t vw motorlarında çok yaşanırdı bu, çünkü sisteme giren bir hava var ama bu biyerden dışarı atılıyor, akışmetre bunu okumuş ama ondan sonrası kayıp
                        dv nin asıl amacı basıncı ayarlamak değildir yani, o işi yapan parça wastegate dir, turbo basıncını belli bir düzeyde sabit tutar.. ancak orjinal r56 dv leri yüksek basınçlarda diyaframdan yırtılmaya başlıyorlar yani basınç kaçağı oluşturuyorlar bu yüzdendir ki yazılım yapılan ve basınç açılan araçlara dv tavsiye edilir

Yorum Yap

Bendeki sesli recirculation valve blow offu üzerinde gibi dusun ama Blow off deil.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Melihcim Cumartesi ecufastteyim gel sanada yazılım yapalım , gelirken 5 tanede little trees american getitirsin
                            Abi cumartesi çok zor ya, çalışıyorum ayrıca dükkana araba götürücem müşterimizin Americanlarda tükendi bu ara california scents var Yazılım önümüzdeki hafta düşünüyorum kısmetse bakalım.

Yorum Yap

Farkli konu acmiyayim soyle sorayim, downpipe turbo ve arac icin normale gore daha saglkli galiba ama bunu yaptirinca da hava/ yakit degisimi yuzunden ariza isigi yaniyor ve bunun kalici iptali icin yazilim sart. Bu yazilimla hep basinc mi aciliyor? Ve tum bunlardan sonra basincin kacmamasi icin dumpvalve mi takmak gerekiyor(zincirleme reaksiyon gibi)

Ben sadece patlamalarin artmasini ve motorun ve turbonun ozellikle izmir sicaginda daha saglikli calismasini istiyorum. Bunun icin dp dusunuyorum ama sonraki uzun liste ile de ugrasmak istemiyorum

Yorum Yap

basıncı bir tık fazla acıp AFR Ayarı atılıyor abi. Ecufast'i önerebilirim düşüncen varsa..

Ayrıca DP + Egsozun araca yararı oldugu aşikar.. 1.6 1.4 gibi ufak hacimli motorlarda, kat iptalinin yararı çok fazla..
                                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X