Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 Egsoz , Yazılım ve Filtre kiti tavsiyeleri

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R56 Egsoz , Yazılım ve Filtre kiti tavsiyeleri

Arkadaşlar araca yavaş yavaş dokunmaya başlamak istiyorum ancak fazla birşey yapmayacağım kafamdakileri aşağıda belirttim sizden fikir bekliyorum ;

-Yazılım : Kesin Ecufastte yaptıracağım daha önce 106 GTI aracımda kullandım. Bu konuda tereddütüm yok ancak bilgi ve fikirlerinize açığım.

-Hava filtresi kiti : Alta veya AEM komple kit arasında kaldım. Aem komple kiti DD tune getiriyor sanırım Türkiyede (Filtre , boruları , cooper s havalandırma ilave kanal parçası , motor üstü sıcaklığını tutmak için saç parça) ancak fiyat çok yüksek 1.200 TL civarı. Ebay de 350 USD civarlarında + shipping gelecek. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Egsoz : Hafif bir egsoz sesi istiyorum , yeni bir bebeğimiz var Cooper her ne kadar 2. araçta olsa günlük kullanmak istiyorum , gazlamadığım zaman çok rahatsızlık vermeyecek gazlayınca hafif güzel bir ses alabileceğim egsoz modifikasyonları nedir. Kafamda son susturucuya dokunmadan sadece orta ve kat iptali var.

Fikir ve yardımlarınızı bekliyorum , teşekkürler.

P.S.: Yazılım işine filtre ve egsozu hallettikten sonra gireceğim.

Yazılım zaten belli diyorsun, madem yazılım yaptıracaksın ve kat iptali de düşünüyorsun; down pipe yaptırıp sonrasında yazılım yaptırabilirsin güzel de bir sonuç olur. Filtre olarak ben açık Alta kullandım sonra Aem komple kite döndüm, arada ki farkı anlatamam bile sana kesinlikle r56 için en uygun filtre Aem. İstanbuldaysan ddtune'a gerek yok, Maslak Powershop dist. Direk oradan temin edebilir taktırabilirsin. Komple egzoz düşünürsen en sessiz ve marka bir şey istiyorsan Milltek öneririm, Kağan Aydın tavsiyem üzerine taktı gayette memnun kendisine sorabilirsin ses fikiri almak adına orta iptaline gerek yok ben yaptım arabanın dengesini bile bozdu bir garip çalışır olmuştu. Downpipe yapınca stock egzoz bile üst devirlerde gayet güzel bir ses verir normal kullanımda kafa dinlersin. Kaçırdığım nokta var mı bilmiyorum ama teknik modlarda konu ile ilgili bilgi vereceklerdir zaten.

Yorum Yap

r53 milltekle r56 milltek arasında bayağı bir karakter farkı var fakat kalite işçilik ürün destek anlamında çok memnun kalacağınıza eminim youtubeda araştırırsanız tonlarca takan kullanan var hertürlü video mutlaka çekilmiştir aklınızda merak ettiğiniz. bakın beğenirseniz tavsiye ederim. r53 te yani kendi aracımda ise 4000 devire kadar çok tatlı bir hırlama var ses bastıkça hırlamadan gürlemeye doğru ilerliyor 5000in üstünde ses yüksek ama dediğim gibi r56 da bu şekilde değil durum hatta milltek sanırım jcwden çok daha tok ve derinden bir ses veriyor patlamaları arttırıyor sanırım. dediğim gibi en iyi çözüm youtube. yazılım ecufast filtre aem. bunlar çok güzel bir kombo zaten.

Yorum Yap

Bilgiler icin tesekkurler , Down pipe kat yerine mi takiliyor ? Fiyat olarak iskender ustada yaptirsam maliyet ne civarda olur acaba? Birde aem yerine yine aem kadar saglikli daha uygun fiyatli bir cozum varmi

Jcw egsoz satilan yerde bulamadim ?

Yorum Yap

http://m.youtube.com/watch?v=IBybkM4S0Vg

Stok egsoz ve downpipe ile ses buysa bana yeter

Yorum Yap

Downpipe kat yerine diye düşünebilirsin. Ses olarak stock araçtan çok daha güzel bir ses alırsın patlamalarda olur fakat sadece üst devirlerde ben çok fazla ses sevmediğim için stock egzoz ile devam ediyorum. Filtre olarak bütçen uygunsa Aem'e alternatif düşünme, hatta bütçen uygun değil ise sıradaki şeyleri ertele öncelik onu yap derim. İskender ustada yaptırsan 400 TL civarı, milltek alırsan 570 TL civarı bir rakamı olur downpipe'ın. Tavsiyem egzozu ne yapacaksan diğerini de ondan yap. Örnek araç çok bizim kasada canlı görme fırsatın olursa daha iyi anlarsın.

Yorum Yap

Alta downpipe, alta komple kit, alta komple egzoz var bende ses yüklenmeyince gayet iyi. Yüklenince de belli ediyor kendini.

Yorum Yap

yazılım işini 1 ay öncesine kadar araca zarar veriyo gözüyle bakıyodum. Alen abinin söylediğine inanıyorum ve EcuFast diyorum. Filtre Alta ve AEM ikiside iyidir. Egzoz olarak Akrapovic veya İskender öneriyorum Alta herkeste var farkım olsun diyorsan İskender veya Akrapovic taktır. Tek olduğumda araba kükresin ama ailem olduğunda ses çıkmasın diyorsan kumandalı egzoz en mantıklısı

Yorum Yap

Bugun ecufast ile gorustum yazilim sonrasi 210 hp diyorlar , downpipe iskender ustada yaptirilacak tek sikinti filtre kiti... Aem kit cok pahali filtre kitine o kadsr para vermek istemiyorum. Normal filtre kiti varmi piyasada borusu ve filtresi ama kesme bicme yapmadan orjinal kutunun icine sigan kapagi acip kullanabilecegimiz ?

Melih sen downpipe i sokmeyi dusunuyorum yazmissin bi yerde sanki oyle okudum sokersen ben talip olurum ....

Yorum Yap

Sirf dp deilde komple alirsaniz egsozu daha basarili olur. Filtre kiti icin o para vermen sadece gosteris oluyor malesef. Dyno uzerinde deilde, yolda farkini hissedersiniz. Tavsiye edecegim kutu ici BMC filtre olur. Fiyat makul ve yeterli oluyor.

Ecufast yazilim isko komple dp+egsoz
                    Filtre de aem veya bmc dusunun dediginiz guxler gelir eger araç makyajli ise altadan uzak durun ama.
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Sirf dp deilde komple alirsaniz egsozu daha basarili olur. Filtre kiti icin o para vermen sadece gosteris oluyor malesef. Dyno uzerinde deilde, yolda farkini hissedersiniz. Tavsiye edecegim kutu ici BMC filtre olur. Fiyat makul ve yeterli oluyor.

Filtre de aem veya bmc dusunun dediginiz guxler gelir eger araç makyajli ise altadan uzak durun ama.
                      Bilgiler icin tesekkurler yukarida bir video koydum sirf dp ile o sesi alabilirmiyim ? Fltreyi boru ve filtre alip kazani kendim yaparim belki ... Sizle arac icin gorusmustuk techteki ilandan hemen sonra kismet olmadi hayirli olsun satilmis .

Egsoz konusunda kafam cok karisik :s

Yorum Yap

Aslı GTCihad tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Bugun ecufast ile gorustum yazilim sonrasi 210 hp diyorlar , downpipe iskender ustada yaptirilacak tek sikinti filtre kiti... Aem kit cok pahali filtre kitine o kadsr para vermek istemiyorum. Normal filtre kiti varmi piyasada borusu ve filtresi ama kesme bicme yapmadan orjinal kutunun icine sigan kapagi acip kullanabilecegimiz ?

Melih sen downpipe i sokmeyi dusunuyorum yazmissin bi yerde sanki oyle okudum sokersen ben talip olurum ....
                        Abi kararsızım valla. Yazılım bende yapıcam o zaman downpipe sökmeye gerek kalmıcak, sırf arıza lambası yanıyor diye sökmeyi düşünüyordum takıntılıyım bu konuda biraz

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster

Kerem Altadan neden uzak durulsun? Biraz daha açabilir misin zararlı mıdır? Bende komple Alta var, kendim yaptırmadım o yüzden merak ettim

Yorum Yap

R56'larda Alta verimsiz kalıyor, hava alamıyor doğru düzgün. Normal şartlarda scoop bizde süs gibi olduğu için

Yorum Yap

Ozetle guclendirme icin yazilim ve downpipe yeterli .Sona kadar egzoz tercih meselesi cunku yeterince gucu orjinal borularınla da alabilirsin. Turbo buyutene kadar da seni tatmin edecektir.

Benim aracımda iskender DP, orta susturucu iptali ve Ecufast yazılım vardı.

Hızlanma videosunu ve icerdeki sesi asagida gorebilirsin :

3. vites

3.vites

100-160 hızlanması kotu vites atısımla 7 kusurlu saniyeler de ki pek cok bolt on r53 ten iyi bir süre diyebilirim .. Iyi ki varsın Ecufast

Yorum Yap

Runflatler 2 de bile sardirdigi icin isin karaca'dan tutunamadim

Stok hızlanmasında gorebilirsin..

yukte olmadıgında rolanti ve kapalı ortamdaki sesi cok fazla degil, asagida gorebilirsin :

Filtre olarak kutu ici kullanmanı tavsiye ederim.

Tercihen JCW yada bmc olabilir...

ALTA nın yalnızca kozmetik ürünlerini tercih edin, malesef diger firmalardan kotu veriler elde ediyor

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X