Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Motor Yağı Hakkında

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ben de 2700 km'deyim. Arabayi son hiz konusunda bir kere zorladim.. Toplamda da 5 kere devirli kullanmisimdir.

Yagi 5bin de değiştirmeyi dusunuyorum.
    Sizce?

YAGCI'nin kullandigi yagi almak en mantiklisi gibi?

35KES99 via Tapatalk
    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

17.000 km ye geliyorum.

sanıyorum 20.000 gibi servise girerim zaten aracı alalı 1 yıl oluyor eylülde..
      30.000 de çağırmıştı sevgili kosifler (Cooper D)

Yorum Yap

Bu arada yeni MINI'lerimizde İLK BAKIM kilometresi 14bin oldu.
        (Mesela benimki 2013, 14bin bakımla basladik. 3bin km olmadi, OBC 9000 km kaldi diyor..
        www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Bu arada yeni MINI'lerimizde İLK BAKIM kilometresi 14bin oldu.
          (Mesela benimki 2013, 14bin bakımla basladik. 3bin km olmadi, OBC 9000 km kaldi diyor..
          Hadi ya 14 bin mi? Ben 10k ya yaklastim bilgisayar 15000 sonra servise git diyor henuz.. Teslim ederken de 30k da gel demislerdi..

Yorum Yap

Aslı tooncay tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Hadi ya 14 bin mi? Ben 10k ya yaklastim bilgisayar 15000 sonra servise git diyor henuz.. Teslim ederken de 30k da gel demislerdi..
            2013?

35KES99 via Tapatalk
            www.haktankeskin.com

Yorum Yap

şimdi şöyle bi durum var artık yağ konusu biraz değişmis sanırım. okullar kapanmadan önce okuluma forddan mühendislerin şefi geldiğinde ders bitiminde bu konuyu ona detaylıca sordum ve bana kesinlikle eğer arabanın bakımı 10 bin deyse öncesinde yağ değiştirmenin hiçbir yararı olmayacağını bunun ispatını ise sayısal verilerle bana gösterdi. benim bildiğim ve uyguladığım ise genellikle 1 bakım zamanına 2 yağ değişimi. fakat bu durumu söylediğimde gerek yüksek sıkıştırmalı motorlar olsun gerekse normal motorlar, artık toleransların çok düşük olması sebebiyle bakım aralıkları ayarlanmış. he ben yinede kafama yatmadığım için bir soru daha sordum. ilk 1-2 bin km rodaj yaparmışçasına motoru yormadan kullansak ve daha sonra 4-5 bin gibi yağ değiştirsek bu araçla sizin önerdiğiniz sıklıkla bakım yapan bir araç 100bin 200bin km sonra aynı olurmu sorusuna ise cevap evetti. dip not olarak belirteyim istedim. bana sorarsanız ben bildiğimi yapmaya devam edeceğim

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                2013?

35KES99 via Tapatalk
                Yok 2012 kasim

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                X