Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Motor Yağı Hakkında

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Motor Yağı Hakkında

Motor yağını değiştireli 6bin km oldu 2000km once yarım litre yağ ilave ettim simdi yine yarım litreden fazla eksik. Aslinda aklima takılan 0w-30 yağ. Bildigim kadarıyla rakamların ilki düşük sıcaklık ikincisi yuksek sicaklik viskozitesini ifade ediyor. Yanlışım varsa duzeltin lütfen mantiken 0/30 yerine 0/40 5/50 10/60 yağ kullansak yuksek sıcaklıkta yag daha yogun olacağından yağ yakma oranı daha az olmaz mi?

Aklima takılan durum bu birde kimler hangi madeni yağı kullanıyor önerilerinizi görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim

Sent via Tapatalk
    5 Black.

Böyle bir konumuz vardı aslında. Ben r53'de castrol 10/60 yağ kullanıyordum. R56'da ise 0/30.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Yorum Yap

Hatırlıyorum ama konuyu bulamadım telefondan :/ r56 da illa 0-30 mu kullanmamız lazim

Sent via Tapatalk
      5 Black.

Yorum Yap

abi sana tavsiyem 0/40 kullanmandır

Yorum Yap

Aslı soundcLash tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Hatırlıyorum ama konuyu bulamadım telefondan :/ r56 da illa 0-30 mu kullanmamız lazim

Sent via Tapatalk
          5 Black.
          Hayır tabikide 0/30,0/40,5/40,(5/30 full sentetik) yaglarını kullanabiliriz. mini'nin tercihi 0-30.

Yorum Yap

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Hayır tabikide 0/30,0/40,5/40,(5/30 full sentetik) yaglarını kullanabiliriz. mini'nin tercihi 0-30.

Aslı orcun tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            abi sana tavsiyem 0/40 kullanmandır
            Bu dediğiniz yağları kullansam yağ eksilme oranı düşer mi ?

Sent via Tapatalk
            5 Black.

Yorum Yap

Yag konusu biraz hassas bir konu. Yag eksiltme r56 da var olan bir durum ancak fazla oldugunu dusunuyorsaniz servise ugramalisiniz. Kalin vizkoziteli yaglar ile yag yakma oraniniz teorik olarak azalmali ancak aracin bulundugu iklimde kalin yaglar uzun vadede araca zarar da verebilir. Yozgat'in ortalama mevsim sicakliklari ve rakimi ne duzeyde ?

Yorum Yap

Yazları sıcak vs kurak kısları soğuk ve yağışlı (: kalın yağ yazları kullanabilirim kısın pek binmiyorum zaten 10/60 nasil bir yağ 0-30 a gore?

Sent via Tapatalk
                5 Black.

Yorum Yap

daha zor isinan ve yuksek calisma sicakligina daha uygun yani yaz mevsimi icin olan bir yag diyebiliriz. Araci cok performansli kullanmiyorsaniz 0-30 dan devam edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yağ yakma konusu nasil olur peki 10-60 a geçersem daha dogrusu hangisini kullanırsam daha az yakar?

Sent via Tapatalk
                    5 Black.

Yorum Yap

10-60 ile daha az yakar ama bu kadar eksiltmesi fazla.. geçici değil kalıcı bi çözüm lazım bence bi kompresyon değerlerine baktırın

Yorum Yap

Aslı soundcLash tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Yağ yakma konusu nasil olur peki 10-60 a geçersem daha dogrusu hangisini kullanırsam daha az yakar?

Sent via Tapatalk
                        5 Black.
                        Mobilin 10-/60 yağını alacaksın yağı çok yakıyorsa.

Yorum Yap

Aslı YAGCI tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Mobilin 10-/60 yağını alacaksın yağı çok yakıyorsa.

Dun geceden beri öğrenmek istemediğim bu (: şimdimi geldi aklına

Sent via Tapatalk
                          5 Black.

Yorum Yap

Selamlar...

Araci aldigimdan beri daha servise gitmedim.. 25k km de çağırdılar malum.. Araç 9500km oldu.. Yagi ilk bakim gelmeden degistirmek istiyorm.. İcim tahat diil.. Servisten fiyat aldim motor yagi ve filtre filan 150€ cektiler.. Yuh dedim... Koydukları 135TL lik yag!!

Bugun benzincide baktirdm.. Yag biraz eksilme yapmis ama cok temiz degistrme ilave yap diye ogut verdi ordaki abi.. Bide size danisiim dedim.. Ekliim mi komple mi degistiriim?! Yag haala piril piril tertemiz sonucta.. Sadece eksiltmis...

Yorum Yap

Madem 9500 km oldun bence yagi degistir.daha saglikli oldugunu dusunuyorum.

Ben boyle yaptim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
                              sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X