Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

JOEY Mod - R56 far içi boyama

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

JOEY Mod - R56 far içi boyama

[CENTER]

[/CENTER]

Arkadaşlar selam,

Bu uygulamayı aracıma yapmayı düşünüyorum. Krom olan merceği çevreleyen ring'i beyaz, far içini siyah olarak plasti-dip ile boyamayı planlıyorum. Sizce farın aydınlatmasını olumsuz etkiler mi? Far-açma kapama konusunda problemim yok, daha önce BMW ve Honda araçlarımda yaptırdım, hiçbir problemle karşılaşmadım açıkçası. Aklımda olan tek soru işareti aydınlatmayı olumsuz etkilemesi. Ayrıca başka bir problem olarak siyahın daha fazla ısıyı çekmesi ve bunun sonucunda eskiden krom olan bölgeye zarar vermesi beni düşündürüyor.

Sizin de değerli fikirlerinizi almak istedim, güzel görünecek diye işlevselliğini kaybetmesini istemem farlarımın

Selamlar.
    [CENTER]
    VENI, VIDI, MINI.
    [/CENTER]

Far motoruna yada mercege titizce yaklastikten sonra calismayla ilgili problem yasanmaz ama bence yakismamis govde rengine boyamak.. Siyah govdeli aracta siyah cerceve rengi guzel olabilir belki ama diger renklered i ih...

Yorum Yap

far içini plasti dip ile boyamayın bence, yüksek sıcakıklara maruz kalıyor atma yapabilir veya dokusu bozulabilir tekrar tekrar söküp açmakla uğraşmak can sıkıcı olur..
      aydınlatma konusunda sıkıntı olmaz mercekli far olduğu için.. eski tiplerde farın iç yüzeyi asıl aydınlatma ve ışığı yönlendirmeyi yapan şeydir boyandığı zaman aydınlatma ciddi ölçüde düşer ama mercek ile böyle bir sorun olmaz

Yorum Yap

Bizim eski EJ ye yapmistik ama piano black yapmistik cok basariliydi bencede kotu olmus govde rengi yapmak
        LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

NAM'da gördüğüm Plasti-dip ısıya daha dayanıklı demişler, o yüzden o tarafa doğru yönelmiştim. Farklı bir forumda da kaliper boyadıklarını gördüm plastidip ile F20 kasa 1.18'in

Gövde rengi ben de düşünmüyorum ama, araba dark silver, ayna kapakları, dikiz aynası, süspedler Black Jack, o yüzden o kısmı beyaz boyamayı düşündüm.
          [CENTER]
          VENI, VIDI, MINI.
          [/CENTER]

Yorum Yap

Bunlarda farklı tarzlar.
            [CENTER]
            VENI, VIDI, MINI.
            [/CENTER]

Yorum Yap

İmmo son resimdeki tarzı ege yapmıştı arabasına aydınlatma ve boya konusunda sorun yaşamadı ama diğer resimlerdeki gibi biraz abartınca bence memnun kalmayabilirsin ve tekrar tekrar farların içini açmak başka sorunlarada yolaçabilir..
              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                İmmo son resimdeki tarzı ege yapmıştı arabasına aydınlatma ve boya konusunda sorun yaşamadı ama diğer resimlerdeki gibi biraz abartınca bence memnun kalmayabilirsin ve tekrar tekrar farların içini açmak başka sorunlarada yolaçabilir..
                Açıkçası o ringi de siyaha boyayıp kapatmayı düşünüyorum. Bakalım harekete geçtiğimde fotolarla koyarım buraya
                [CENTER]
                VENI, VIDI, MINI.
                [/CENTER]

Yorum Yap

Profesyonel ellere bırakmalısın bence iyi düşün yaptırırken.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic[FONT=Arial Black][/FONT]

Yorum Yap

biz ringi chrom bırakmıstık guzel olmustu siyah da guzel olur bence.
                    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Konuya güncelleme yazayım, Far Tuning'de uygulama yapıldı.

Boyanan kısım kabarmasın diye, merceğin altına, yeni kasadaki farlarda bulunan, üstünde bi-xenon yazan hilal benzeri bir parça yapıldı.

Şu anda yaklaşık 4 ay oldu, hiç bir problem yaşamadım.

Ancak o hilal parçası çok çirkin duruyor maalesef, bu konuda far tuning'e kırgınım, lazer kesim dediler, elle kessem çok daha düzgün keserdim. Neyse artık oldu bir kere diyip devam ediyoruz.
                      [CENTER]
                      VENI, VIDI, MINI.
                      [/CENTER]

Yorum Yap

c.A.n nicki uyemiz'de yaptirdi tam blackout oldu arac durusu daha agresif oldu bence darksilver'a da cok yakisir, plastidip harika fikir bence, ama isin onemli tarafi fari cok iyi acip is bittikten sonra cok titiz bi sekilde kapatmak.. cunku hava alip buhar yaparsa ne anladim bu isten
                        bu iste uzman birine plastidip ile yaptirilabilir kesinlikle
                        sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Maalesef Plastidip atma ve kabarma yapıyormuş zamanla.

Far Tuning'i seçme sebebim zaten c.A.n 'ın aracıydı. Instagram aracılığıyla sormuştum nerede yapıldı diye, ertesi gün gidip yaptırdım ben de

Şu fardaki bi-xenon yazan kısmı düzgün yapabilecek birini bulsam orayı düzeltmek istiyorum sadece.
                          [CENTER]
                          VENI, VIDI, MINI.
                          [/CENTER]

Yorum Yap

Aslı immo tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            Maalesef Plastidip atma ve kabarma yapıyormuş zamanla.

Far Tuning'i seçme sebebim zaten c.A.n 'ın aracıydı. Instagram aracılığıyla sormuştum nerede yapıldı diye, ertesi gün gidip yaptırdım ben de

Şu fardaki bi-xenon yazan kısmı düzgün yapabilecek birini bulsam orayı düzeltmek istiyorum sadece.
                            Aslinda fartuning yapiyor diye duydum, sen yaptirdin mi onu ?
                            sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Valla benim 7-8 ay oldu hiç bir problem yok, yapılırken soruldu bana ben o krom parçayı istemedim ve sadece düz çizgi şekilde orada kabarma oldu başka hiç bir sıkıntı yok. Zaten göze çarpan bir şey değil eğer yakından bakılmaz ise. Bir kaç kişi daha vardı aklına koyan yakında onlarda yaptırır herhalde

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X