Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Launch Control R53

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Launch Control R53

Videodaki sistem nedir ne işe yarar bilgisi olan var mı?

Guzel bisey ama Minilerde ve on ceker araclarda pek ise yaramiyor cunku hep sariyor oda bi anlami kalmadi
    RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Slick lastiklerle draglarda is gorur normal gunluk kullanimda gereksiz ses desen oda yok bi asiri besleme sesi yok yani catara patara

Yorum Yap

Drag olursa kalın lastik olması lazım bizim 205 ler ebatı bisiklet lastiği gibi kalır lunch control için
        RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

asıl kullanım alanı turbo araçlar olsa da birçok araçta uygulanabilir, ki artık bazı markalar orjinalden bunu bir özellik olarak sunabiliyor (bmw M serileri, vw bazı dsg şanzımanlı modelleri, skyline gtr vs.)
          çalışma mantığı çok basit, devir kesiciyi daha düşük bir devire çekip ilk kalkıştaki patinaja kalma durumunu ortadan kaldırmak, tam tersi durumda ise düşük gaz pozisyonu ile kalkış yapılıp arabanın kabaca bayılmasını engellemek.. ayrıca turbo araçlarda motor yüke binmediği için basınç üretemez boşta ne kadar gaza basarsanız basın, fakat bu sistem aracı bir nevi yüke bindirerek turbonun da ilk kalkışta basınç, dolayısıyla güç üretip daha verimli bir kalkış sağlar.. supercharger larda da benzer mantik vardır
          ben ayağımla aynı devire sabitlerim diye düşünüyorsanız yanlış sabitleseniz de araç o devirde tam gazda değil yarım veya daha düşük konumda olacağından tam performanslı bir kalkış olmaz.. oysa bu sistem ile kesici normalden daha düşük, istenilen bir devire alındığından dolayı wot (tam gaz) pozisyonunda dahi o motor deviri geçemez ama yinede araç tam gaz pozisyonunda kalmaya devam eder..
          ayrıca orjinal ekipman olarak gelen launch control, traction control ile de kombine çalışıp araçta kilitli diff yoksa bile elektronik kilitli diff olarak çalışarak boşa çıkan lastikten gücü alabilir ve daha çok tutunan lastiğe iletebilir.. sonradan uygulanan sistemlerin çoğunda böyle birşey yapılmasına imkan yoktur..

Yorum Yap

Yekta detayli bilgilendirme icin tesekkurler...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              asıl kullanım alanı turbo araçlar olsa da birçok araçta uygulanabilir, ki artık bazı markalar orjinalden bunu bir özellik olarak sunabiliyor (bmw M serileri, vw bazı dsg şanzımanlı modelleri, skyline gtr vs.)
              çalışma mantığı çok basit, devir kesiciyi daha düşük bir devire çekip ilk kalkıştaki patinaja kalma durumunu ortadan kaldırmak, tam tersi durumda ise düşük gaz pozisyonu ile kalkış yapılıp arabanın kabaca bayılmasını engellemek.. ayrıca turbo araçlarda motor yüke binmediği için basınç üretemez boşta ne kadar gaza basarsanız basın, fakat bu sistem aracı bir nevi yüke bindirerek turbonun da ilk kalkışta basınç, dolayısıyla güç üretip daha verimli bir kalkış sağlar.. supercharger larda da benzer mantik vardır
              ben ayağımla aynı devire sabitlerim diye düşünüyorsanız yanlış sabitleseniz de araç o devirde tam gazda değil yarım veya daha düşük konumda olacağından tam performanslı bir kalkış olmaz.. oysa bu sistem ile kesici normalden daha düşük, istenilen bir devire alındığından dolayı wot (tam gaz) pozisyonunda dahi o motor deviri geçemez ama yinede araç tam gaz pozisyonunda kalmaya devam eder..
              ayrıca orjinal ekipman olarak gelen launch control, traction control ile de kombine çalışıp araçta kilitli diff yoksa bile elektronik kilitli diff olarak çalışarak boşa çıkan lastikten gücü alabilir ve daha çok tutunan lastiğe iletebilir.. sonradan uygulanan sistemlerin çoğunda böyle birşey yapılmasına imkan yoktur..
              Yekta bayılıyorum bu yazilarina tam TEKNiK MOD yazisi super
              RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

hahah sen iste whatsapptan yazıp yazıp yollayayım kanka
                rica ederm ne demek görevimiz

Yorum Yap

Yektacim harikasin ) bu arada benim runflat ve notmal lastik aradinda lastik hava basincinda fark olmali mi yazima bir yorum alsak

Sent from Cobanogullari mobile system )
                  LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Yekta okumadim ama sana katiliyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
                    sigpic

Yorum Yap

Aslı Yekta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      hahah sen iste whatsapptan yazıp yazıp yollayayım kanka
                      rica ederm ne demek görevimiz
                      Aynen Yekta harikasin!
                      sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Yektacim harikasin ) bu arada benim runflat ve notmal lastik aradinda lastik hava basincinda fark olmali mi yazima bir yorum alsak

Sent from Cobanogullari mobile system )
                        ARasinda yazacaktin sanirim Mr. Bond. Genelde ideal hava basıncı yuk birimine göre 29-30 psidir. Yine de en dogru degerler genelde surucu kapisinin sutununda belirtilir. Lastik havalarini lastikler yol yapmadan, sogukken kontrol edip arttirmak yada azaltmak gerekir. Yol yapmis lastik isinacagindan icerisindeki hava genlesir ve size yanlis degerler gosterir

Yorum Yap

Evet arasında yazacaktım Ben NAMda da sordum sorusturdum hazır konu vardı hatta benim gibi ne yapacagını bilemeyen rft den normal lastiklere dönmüs adamlar ama onlar da deneme yanılma şeklinde basınc yukseltip azaltıyorlar. Su anda yol tutus ve konfordan yana bir sıkıntım yok bakalım ama limitleri de zorlamadım henüz.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

http://www.youtube.com/watch?v=bJEZUu1kXbU

Eski Clio RS imde yazılımla bu işi yapmıştık ve çok da keyifli olmuştu Mini ye yapılıyorsa yaparım affetmem

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X