Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

MINI JCW GP II - Yeni GP -

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

MINI JCW GP II - Yeni GP -

Limited Edition ve performanslı MINI modellerine ayrı bir ilgi duyan MINIseverlerin merakla beklediği Yeni MINI GP hakkında bir bilgi havuzu ve paylaşım noktası oluşturmak güzel olur diye düşündüm.

R56 gövdesi üzerine tasarlanan yeni MINI GP 'den yine r53 'te olduğu gibi 2000 adet üretilecek.
    İlk olarak MINI United 2012 Le Castellet ile görücüye çıkan bu sınırlı sayıdaki MINI, daha sonra MTTS (MINI Takes The States) ile heyecanı arttırdı.

Güncel bir bilgi ile devam edeyim. Yeni MINI JCW GP 'den ülkemize 25 adet gelmesi planlanıyor. 2013 'ün ilk çeyreğinde satışta olacak. Mart gibi showroomlarımızda olması muhtemel.

MINI Baş Tasarımcısı Anders Warming güzel bir teaser video eşliğinde detaylardan bahsediyor:

Merak edilen başlıca noktalar koltuk sayısı, beygir gücü, numaralandırma yeri ve belki de en önemlisi fiyatı... Çok spekülasyonlar var bu konularda. Doğaldır. MINI JCW GP II bu

MINI United ve MTTS 'deki araç bir lansman prototipi olduğundan çok net bilgiler yansıtımıyordu. Bahsi geçen araç 4 koltuklu. Ama orjinalinde nasıl gelir.. 2 koltuklu klasik GP devam mı eder, yoksa 4 koltuk seçeneği opsiyon mu olur hep birlikte zaman içerisinde öğreneceğiz.

Numaralandırma, r53 GP 'de tavanda yer almakta idi. Ancak r56 special ve limited editionlarda MINI artık numaralandırmayı Side Scuttle dedğimiz yan panellere almaya başlamıştı: Örn; MINI WC50 (önce 250 sonra 500 adet), MINI E (önce 500 sonra 850 adet) ve MINI Monte-Carlo (200 adet)... Yeni MINI JCW GP için de bu yeni yaklaşımın devam edeceğini düşünüyorum. Ama tavandaki GP style stickerlar üzerinde ekstra bir numaralandırma olur mu, neden olmasın.. ( Uluslararası Otomotiv yazarları, aracın her yerinde sticker ve yazılarla GP vurgusu yapıldığına dair küçük eleştrileri göz önüne alınırsa şayet, bence side scuttle numaralandırma daha baskın gibi görünüyor. Bakalım nasıl olacak)

Güç konusuna gelince ilk GP 218 hp iken, yeni GP 'nin muazzam Nürburgring tur zamanı düşünüldüğünde beygir gücü artışı muhtemel gibi duruyor. Ama derseniz ki yeni stil arka tampon difüzörleri ve kanat ile bu başarıldı, ve ayarlanabilir süspansiyonlarla desteklenen bir tur derecesi geldi; o halde şu Aeropaket konusuna bir video ile göz atabiliriz:

Renk olarak Thunder Blue gövde ve Pure Silver tavan beraberinde aero bileşenlerinde Parlak Kırmızı detaylar ile karşımıza çıkan GP 'nin; bir paket seçeneğine dahil olup olmayacağı, tamamen standart spec ile mi geleceği gibi konular da gündemde konuşulanlar... Bi-Xenon farlar, Recaro koltuklar, 18 inç Yeni GP Jantları... Peki baz alınan model olarak düşündüğümüzde MINI Cooper S 'in Şeker paket standardı ile gelen MINI Visual Boost GP 'de yer alabilir mi? Eğer WC50 modeli bunlara olanak tanıdıysa; MINI GP için de bazı esneklikler geliyor olabilir mi? Bkz. Bi-Xenon 'lar bir işaret midir?

Fiyat konusuna girmiyorum. Ülkemizdeki yüksek vergileri ve tolere edilebilir seviyede bir sınırlı sayıdaki araç fiyatını düşündüğümüzde; Yeni MINI JCW GP, umarım ulaşılabilir bir araç olur. İlk müşterisi ben olmak istiyorum.

ve rüzgar yönlendirme ve baskı dağılımları için..

Yorum Yap

Nürburgring 'den sahneler..

Yorum Yap

MINI United 2012 'de Le Castellet pistinde Yeni MINI JCW GP 'nin ilk resmi foto çalışması..
        ( Şaka maka biz konser alanında içeceklerimiz yudumlarken, adamlar pistte yoğun çalışmış .. )

Yorum Yap

Sosyal medyada MINI, yeni MINI JCW GP için özel bir çalışma da yürütüyor. https://apps.facebook.com/jcw_gp_prod linki ile sunulan bir Facebook aplikasyonu ile GP hakkındaki en son foto ve videolar takipçilere sunuluyor. Bu verilen teaser 'ları siz de paylaşyıkça puan kazanıyorsunuz ve en sonunda yeni MINI GP 'ye ilk binen kişi olma gibi şanslar elde edebiliyorsunuz. Ancak geçmeniz gereken rakipler oldukça zorlayıcı. Tüm dünyadan katılımcılar inanılmaz link paylaşım değerlerine ulaşmış durumda ve şans çok az. Unutmadan, bu aplikasyonda paylaşılan videolar Youtube 'deki MINI resmi kanalına daha sonra veriliyor. Öncelik bu aplikasyonun. İlk 20 'de 2-3 Türk var. Ama önemli olan 4 periyotluk bu yarışmada periyot 1.si ve totalde 1. olmak...

Yorum Yap

Super bir arac

Ama dikkatli baktim arka silecekmi yok

Yorum Yap

Aslı mizme tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              ..
              Ama dikkatli baktim arka silecekmi yok
              Evet arka silecek yok ilk GP 'de de yoktu.

Yorum Yap

Araba guzel yaptilar ama her yerinde stiker var. O stikirlar cok fazla yandaki ve usteki hic guzel olmadi bence.
                RMW tuned.... is yours?

Yorum Yap

Aslı Luai tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Araba guzel yaptilar ama her yerinde stiker var. O stikirlar cok fazla yandaki ve usteki hic guzel olmadi bence.
                  Luai haklısın, aynı noktaya çok eleştiri geliyor. Bakalım belki birkaç dokunuş görebiliriz stickerlar ve isimlendirmelerde.

Yorum Yap

Vallaha ben ilk gordugumde canlisini asik oldum halada asik okuyorum

Ondan mumkun oldukca az resimlerine ve videolarina bakiyorum

Yorum Yap

R56 nin jubilesimi olur bu model. R53 bitimindeki gibi?

Yorum Yap

MINI GP - interior

Ve ilk gorseli dustu

HK @ Galaxy Note via Tapatalk
                        www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Sonunda aldiracaksiniz

Yorum Yap

Bence efsane olmus cok begendim.
                            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

herkes gp alamayacağı için sonu olacağını sanmam....r53 efsanesı hala devam edıyor

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X