Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Ufak tefek modifikasyonlar

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ufak tefek modifikasyonlar

Arkadaşlar selamlar,

R60 ALL4 Countryman S sahibiyim.

Aracımı satın aldığım dönem yılsonu olması sebebiyle iyi bir indirimden faydalanmıştım fakat dezavantaj olarak stokta çok fazla araba kalmamıştı ve ben de istediğime en yakın olan seçimi yaparak Royal Grey + Chili Paket ve iç mekanda Piano Black full kaplama ve Chrome Line olan aracımı çok da severek aldım.

O dönem stokta bulunmadığı için aracımda keşke olsaydı dediğim 2 tane eksiklik sözkonusu. Birincisi Navigasyon ekranı ki yokluğunu çok aradığımı söyleyemeyeceğim, orjinale eşdeğer bir çözümü olmadığı için onu sonradan uygulamayı hiç düşünmüyorum.

İkincisi ise Jantlar. Benim aracımda 18" Turbofan jantlar var ve bu jantın tasarımını zaten seviyorum. Siyah jant alıp almamak konusunda tereddüt etmiştim ve stoktaki aracın Antrasit jantlı versiyonu olsaydı sanırım onu tercih edebilirdim. Kosifler'i biraz zorlasam başka bir araçtan alarak benimkine geçirerek verebilirlerdi fakat aracın opsiyon listesi ile farklı olmasını da istemediğim için bunun üzerinde pek durmadım.

Şimdi 3 yıl gümüş rengi jantlarımı kullandıktan sonra acaba jantları siyah renge boyatsam mı gibi bir düşüncem var.

AYN otonun yan tarafındaki dükkanda bu tip işlemler yapılıyor ancak ben boyatmak konusunda biraz tereddüt ediyorum. Bu konuda tecrübesi olanlar aşağıdaki sorularıma fikirlerini yazabilir mi acaba?
    -Orjinali gibi olur mu ve geri dönüşü mümkün olur mu?
    -Sürtersem boyası atıp alttan gri renk görünür ve can sıkıcı bir hal alır mı?
    -Orjinali gibi mat antrasit rengi mi tercih edilmeli yoksa piano black parlak siyah mı yapılmalı? MINI'nin 17" de parlak siyah jantı var ancak Countryman'lerde bir dengi yok ve sadece Antrasit mat siyah bulunuyor.
    -Jant boyama işleminin aşağı yukarı maliyeti nedir?

* * *

Aklımdaki diğer ufak modifikasyon ise 2013 modellerle birlikte gelen arka kaputtaki COUNTRYMAN logosu. Bu logoyu ben çok seviyorum ve arabayı daha dinamik gösterdiğini düşünüyorum. Zaten jantları siyaha boyatmam söz konusu olursa arka kaputun böyle bomboş görünmesini de kabul edemem sanırım

COUNTRYMAN logosunu Ertürk'te sordum ve 110 TL gibi bir fiyatı olduğunu öğrendim. Ancak dikkat ederseniz 2012'ye kadar olanlarda Cooper S logosu alt tarafta olduğundan Countryman logosu uygulanırsa Cooper S logosu da bagaj kaputunun üst kısmına çıkıyor.

Sorularım şu şekilde:

-COUNTRYMAN logosunu alırsam kolay ve sağlam bir şekilde yapıştırılabiliyor mu? İleride harflerin dökülmesi söz konusu olur mu?
    -Logonun tam olarak olması gereken yere yapılmasını nasıl sağlıyoruz?
    -Cooper S logosunun yeri değişmesi gerektiği için, mevcut logo sökülerek üst kısıma yine aynı sağlamlıkta taşınabilir mi? Yoksa bir de Cooper S logosu alarak üst kısıma yenisi mi uygulanmalı?

* * *

Üçüncü olarak, MINI'nin egzoz çıkışlarını biraz küçük buluyorum. Mevcut tampona uyacak şekilde sadece egzoz çıkışı uygulayabilir miyiz? Tercihen orjinal bir çözümü var mıdır ve aracın sesine çok az olsun etki eder mi? Fazla ses yapacak bir seçenek düşünmüyorum.

* * *

Ve son olarak, bu konuda çok fikrim yok ve ısrarcı da değilim ama basitçe Chip Tunning uygulaması yapmak istesem en pratik çözüm ne olabilir? Açıkçası aracın ileride motor, şanzıman, turbo vb sorunu çıkarma riski söz konusuysa buna girmeyi hiç istemem.

Ayrı ayrı konu açmaktansa tek yerde sormak istedim, görüşlerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler,
    Sevgiler.
    En son düzenleyen Erhan; 08-01-15, 23:16.
    @erhantezakar

Son iki sorunuza yardimci olmak isterim..

Egsoz kafalari hakkaten ufak ve yakismiyor R60'a
    orjinal jcw buyuk egsoz kafalari mevcut ancak bence o da yetersiz. O kismi custom bir kafayla komple doldurmak daha mantikli

Adminimiz Alen abinin aracina goz atarsaniz eger, JCW difuser ve JCW lip ile cok guzel goruntu elde edersiniz. Kafalarida biz Iskender abide yaptirmistik Alen abinin ve maliyeti cok daha ucuz ve goruntu super oluyor.

Ote yandan yazilim isterseniz; Sponnsorumuz Nimotech ile gorusebilirsiniz. Tavsiyem ;
    - Downpipe ( turkcesi kat iptali)
    - Kutu ici filtre (maliyeti dusuktur. BMC marka onerebilirim)
    ve yazilim ile aracinizin yururunun cok degisecegine emin olabilirsiniz..

Boya islerinden pek anlamam, ama AYN'nin yanindaki dukkan renk tonu tutturmakta basarili bir ekip. Atar mi atmaz mi, kullanima gore degisecektir
    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Teşekkür ederim

DP ve filtre gibi işlere girmeden yapılan yazılımdan iyi verim alınamıyor mu peki? Araba ile fazla oynamak istemiyorum açıkçası, yazılımı mevcut ROM üzerine mi atıyorlar yoksa ek bir chip takılması gerekiyor mu?
      @erhantezakar

Yorum Yap

Mevcut beyin uzerine atilir yazilim. Ama mutlaka dp ile arabayi rahatlatma verimli olcaktir.
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aynnin yanindaki boyaciya daha once birkac parca boyattim ve son derece memnun kaldim tavsiye ederim...
          Jant boyama konusunda da, maliyet 400 ila 600 tl arasinda degisir, tahmini 500 diyelim. Janti surtmeniz konusunda da yapilcak birsey olmuyor malesef. Orjinalinden siyah boyali janti surtunce de altindan acik renk cikiyor zaten...
          Logo konusunda, maslak sanayi 1. kisimda plaka ve logolari buyuk profesyonellikle yapistiran biryer var. Yapistiginda cikma gibi birsey soz konusu olmaz. Countryman logosunu orda yapistirabilirsiniz. Cooper yazisini da oldugu yerden cikartip yeni yerine yapistirdiginizda olur, yeniden almaniza gerek yok...
          Yazilim konusunda kekutiye katiliyorum, sponsorumuz nimotech te size yardimci olcaktir bu konuda...
          doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
          2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
          3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
          4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
          5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
          6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
          7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
          8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Öncelikle Kerem ve Doğa'ya teşekkür ederim , boya konusunda ben de aqyn nin yanındaki boya aqtölyesini tavisye ediyorum elleri hızlı ve temizdir 2005 model 350Z imi bel altı boyattım yani tavan direkler ve bagaj hariç inanır mısınız renk ton farkı bulmanız imkansız başka bir çok arkadaşım ve aracımda boya işlemleri yapıldı %100 memnun kaldım .

Yazılım konusunda tabi ki yardımcı olablirim R60 konusunda oldukca mesaimiz vardır şu an nette satılık olan FIM plaka CM JCW aracı A- dan Z ye ben yaptım nasıl bir performans ve sorunsuzluk isterseniz o bağlamda yürünür ,

Bence cat iptali kutu içi filtre ve DV ile sorunsuz ve yeni bir araç almışcasına safe bir şekilde kullanabilirsiniz

Tüm sorularınız için DM ve ya buradan sorabilirsiniz seve seve yardımcı olacağız , bilginize

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X