Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Klasik miniler

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Ya nDG konuyu ben actım bir de hic girisimci degil diosun zaten para basıyorum burada az bi eksik kaldı :P
    Konu acmakla girisimci olunmeyoo cinim

Sent from my GT-N7100 using TapaTalk II
    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

girisimci olmak icin de para gerekio canım
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Resimleri eklemeyi becerebildiysem eger gecen yaz paris'te cektiğim kimbilir kaç model cabrio kırmızı bir Mini görüceksinizz

Yorum Yap

Honda swapli bir mini guzel olurdu .Bunlarin parcalari butceyi cok yoracak kadar degil mini sport a bakabilisinizki bakin komple kupa bile var 4000 pound civari bir anda degil ama zamana yayilarak yapilabilir proje onemli olan tr icinde bir tane bulmak yurt disi al gemiye koy bide bu araba heleki sagdan direksiyon .
          sigpic

Yorum Yap

Aslı C@N tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            murat abi bir tanesine bende talip olabilirm
            Hep kendime beslek olmadim ki ben zaten, ah bi bulabilsek fazlasi ile tabiiki paylasiriz da. :-)

Wish

Yorum Yap

Aslı AYHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Honda swapli bir mini guzel olurdu .Bunlarin parcalari butceyi cok yoracak kadar degil mini sport a bakabilisinizki bakin komple kupa bile var 4000 pound civari bir anda degil ama zamana yayilarak yapilabilir proje onemli olan tr icinde bir tane bulmak yurt disi al gemiye koy bide bu araba heleki sagdan direksiyon .
              Iste gorunce insanin dibi dusuyor Ayhan, sonrada basliyor kurmaya icinde inceden inceden...
              Sag direksiyon buyuk problem. Konteyner'a koymak bir yana gumrukleme yapmak apayri bir problem. Fiyatlar makul ama gerisi bir tatli hayal kivamina olacak gibi.... :-(

Bakalim kismet, ben de gizliden gizliden 'Meltem Abla'nin Mini'sini takip etmeye karar verdim. :-) (plakada 68 ile bitiyor, ne diyim...)

Wishman

Yorum Yap

benim arkadasımda vardı, kırmızı hatta benim aracla fotolarını koymustum sanırım tanıtıma

Ben kendi minime 4 kişi binemezken, bu austin 4 tane hayvanı içine alabiliyor rahatlıkla

benim gozumde en başarılı mini
                1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  benim arkadasımda vardı, kırmızı hatta benim aracla fotolarını koymustum sanırım tanıtıma

Ben kendi minime 4 kişi binemezken, bu austin 4 tane hayvanı içine alabiliyor rahatlıkla

benim gozumde en başarılı mini
                  Bende Mini yokken daha, Kıbrıs'ta bir tanıdığımda vardı kendisi sadece Mini değil klasik her türlü arabayı topluyordu. Aynen dediğin gibi "Retro kasaya 4 kişiyi binse kimse rahat edemez bunda bacakları bile değmeden rahat rahat arkaya oturur yeni kasaya göre içi çok daha rahattır" derdi.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum Yap

Aslı AYHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    youtube'da bir iki video var Honda Swapli sanırım B20 motorlu bir tanesi R53 JCW'yi Nürburgring'de darma duman ediyordu
                    2009 JCW Dark Silver / Black
                    BC1182 Stock to the bone...

Yorum Yap

1.6 vtec koyuyorlar diye biliyorum ben Kayhan, emin değilim.. Ama hayabusa koyan ruh hastalarıda var efsane oluo hahahah
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Bu başlığı yeni gördüm ve yazılanları okudum yazılanlar hakkında genel olarak bir kaç konuya deyinmek istiyorum.

Yurt dışından araba getirmekle ilgili gelecek arabanın yaş sınırının 25 yaşından büyük arabalar ikinci el olarak ithal edilebiliyor, olduğunu dıuymuştum.

Bu konuda devletin bazı sınırlamaları var, vergi yüzdeleri nedir net bilmiyorum ama yurt dışından 3 bin 5 bin dolara aldığınız arabayı faturasını o şekilde alsanız ve gercek banka para transferini o sekılde belgeleseniz bile, devlet bu konuada bir alt sınır koymuş, bu alt sınırıda net bılmıyorum ama dıyelımkı 50bın usd alt sınır var, yanı sız 3bıne araba alsanız bile alt sınırın altında oldugunuz ıcın mınımum 50 bıne aldınız nazarından degerlendırıp 50 bın uzerınden gumrukleme ve vergılendırme yapılıyor dıye 2-3 sene once klasık araba getıren bır galerıcı ıle konusmustum.

Bu sınırlamalar olmadan once cok kıymetlı klasık rolls royce, bentley, bugatti gibi markaları yurt dısında yuz bınlerce dolara alıp, turkıyeye sokarken 10 bın 20 bın dolara aldık dıye belgeleyıp bu sekılde vergılendıren ınsanlar olmus ve devlette bu yuzden bır alt lımıt belırlemıs dıye duymustum.

Gelelim klassik mini için sagdan dıreksyonu problem eden arkadaslara, bunu hıc dert etmeyın bu cok basıt bır ıkı ıslemle dıreksyon yer degıstrebılıyor, arabanın fabrıkasyon default bır cok parcası zaten sag sol dıreksyon gore uyumlu cıkıyor, o yuzden dıreksyonu ıstedıgınız yere almak cok basıt klasık mınıde.

Klasik mini için ingilterede 4bın 5 bın pounda komple sıfır fabrıkaston heritage uretımı govde satılıyor, ben bu konuyu cok arastırdım ve getırtmek ıcın çaba gosterdım, lakın girişimlerin yersiz kaldı. TC Gümrğk mevzuatı bu konuda derki, komple kasa ithalatı yapılacak otomobıl ıcın gerekenler,

Gelecek kasa uzerınde kapılar, kaput ve bagaj takılı olmayacak ! (bu sekılde herıtage satıyor kapısız bagajsız vs ) bunds sorun yok !
                        Gelen kasanın hangı arac ıcın geldıgını beyan eden bır arac ruhsatı olacak TC emınıyetıne kayıtlı ( bundada sorun yok )
                        Hangı arac ıcın geldıyse o aracın yetkılı bayı tarafından antetlı kagıt uzerıne yazılmış, bu govdeye yedek parca olarak ıhtıyac vardır ve ıthalatının yapılması lazımdır belgesı ıstıyor, işte sorun burada baslıyor, ben bu belgey, alamadım, kimse yazmadı.

Rovercilere gıttım hıc oralı olamadılar klasık mınıyı bıle bılmıyorum TR dekı rovercıler
                        borusana gıttım bız eskı kasanın degıl 2002 sonrası bmw uretımı modellerın temsılcısıyız dedı ve rapor vermedı .

Halbukı rapor denılen sey cok basıt, yetkılı bır servısın arabaya bakıp bu arabanın restorasyonu ıcın yedek parca manasında komple govdeye ıhtıyacı vardır raporu yazıp ımzalaması lazım ama TRde herkes kendı poposundan korktugu ıcın bu raporu vermıyor benım basıma bır sey gelmesın korkusundan, ve o yuzdendırkı bende tum kaporta aksamını tek tek getırttım ve kaportacıda degıstırttım.

benım bıldıklarımı anlatmaya calıstım umarım faydası olur ama sunu net soyluyorum benımde bıldıklerım dogru olmayabılır, bende sora sora duya duya ogrendıklerımı yazdım sadece

Yorum Yap

Düsseldorf havalimanındaki duty free kısmındaki mağazanın içinde dekor olarak kullanıyorlar.
                          Eklenen Dosyalar
                          sigpic

Yorum Yap

Bunu 2 hafta önce annem paris'ten yolladı

Ben de cevap olarak göktürk'te karşılaştığım şu arkadaşı yolladım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum Yap

Her ikisi de mükemmel
                              sigpic

Yorum Yap

Aslı alibasacik tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                                Bunu 2 hafta önce annem paris'ten yolladı

Ben de cevap olarak göktürk'te karşılaştığım şu arkadaşı yolladım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
                                Harikalar
                                sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X