Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Klasik miniler

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Klasik miniler

1280px-Minicooperjf32.jpg
    2000MiniCooperS-LastEdition.jpg
    Mesela yukarıdaki lacivert MINI 1976-2000 yılları arasında üretilmiş.

Klasik MINI shibi bir üyemiz yok su anda ama eminim hepimizin gönlünde MINImizin yanına bir de klasik eklemek vardır. Bu konuyla ilgili olarak Kıbrısta cok araba oldugunu ama 30 yasından buyuk arabaların klasik belgesi alıp buraya nasıl getirlidigini bilmiyoruz. Bu konu hakkında varsa bilgilerimizi paylasalım. Böyle bir garajının olmasını kim istemez ki?
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Ya en sonunda ben alıcam bıtane klasık ama dunyaları ıstıyolar satanlar hee degermı deger ama az fırsatcılık pesındeler .
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Bizim apartmanda bir adet var hatta fotoğrafı mevcut

Ben bildim bileli Meltem ablada araba kendisi yaşca forum aleminden büyük ilk hali lacivertti bununda, tekrar toplandı yenilendi 1 senedir bu renk...

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
      En son düzenleyen c.A.n; 22-11-12, 18:40.

Yorum Yap

Ayrıca diğer konu hakkında Alen abi;

Kıbrıs'ta okuduğum için şunu söyleyebilirim, Mini özellikle klasik Mini çok fazla. Kıbrıs'ın İngiltere bağlantısı sayesinde adaya hala hurda halde klasik mini getirip toplayanlar var. Benim adada ki favori minilerim bir tane mavi pick-up hale getirilmiş olan vardı o, birde hardcore modifiyeli fakat çok temiz mor renk vardı, sert dizayn jantlar ve zincir desenli direksiyonu vardı. Bunlar Gazimağusa'da ki arabalar. Ayrıca bildiğim çok da iyi bir klasik Mini garajı var orada. Ben oradayken düşünmüştüm fakat yapacağım masraf vs sonrası elden çıkarmayı bekleme, kışın uzun yol sıkıntısı vs beni caydırdı. Malum geri dönüşüm kesindi ve Kıbrıs'ta toplu taşıma kültürü çok zayıf yani araba şart özellikle kışın. yine de bilgi almak isteyen vs olursa yardımcı olurum fakat Tr'ye klasik araba olarak sokmak bildiğim kadarıyla imkansız ya da çok zor, tabi bunu öğreneli 2-3 yıl kadar oldu, güncel hali nedir bilmiyorum.

Yorum Yap

Bu konuyu bence arastıralım o zamandan bu zamanda belki kanunlarda degisiklik olmustur belki uyguna gelir getiririz belli mi olur

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Evvvvet, bu konu beni cok mutlu etti. Bilmiyordum ne sekilde baslayacagima...

Belki hatirlarsiniz, eski forumda klasik bir Mini ile cekilmis resmim vardi. Endonezya'da bulmustum. 5000 $ istemisti. Pazarlik payida vardi. Cok fazla degistirilmisti. Hatta honda v-tech motor vardi ustunde. Icine sigamamistim ama icimde de kalmisti.

Bu seferki Endonezya gezisinde konu hakkinda bilgi aldim. Yeni kasa Mini yoook denecek kadar az vergi yuzunden.
            Ayrica maalesef Endonezya sagdan direksiyonlu.
            AMMA
            Inanmayacaksiniz ama eski kasa bir Mini'yi 3.000.000 Endonezya Rupisine (1 $ = 9600 IDR) bulabiliyorsunuz. Ve toplandiktan sonra satis fiyati 30.000.000 IDR ye kadar cikiyo durumuna gore. EVET yanlis duymadiniz yapildiktan sonra 3000 $ ile (hadi 50.000.000 IDR olsun) 5000$ arasi fiyatlar konusuluyor.
            Gelde aglama simdi....
            Bana istedigim sekilde bir eski kasa Mini bulabileceklerini, hatta soldan direksiyon icin zorlayabileceklerini ama conteinere koyup, gumrukislerini benim halletmem gerektigini soylediler.
            ACIK VE NET...
            Bir conteinere 3 MINI sikistiririz gibi geliyor. Benim baglantilarim var, Gumruk ve Nakliyat bilgilerini de ALEN hallediversin bakalim.

Wishcokgezenman

Yorum Yap

Nerede bu aren! Kalibini cikarttirmadi mi? Hemen bizede yaptirsin cakmaktas Usulune bi farklilik katip biz bisiklet pedal duzenegi yerlestirelim!

Sent from my iPod touch using Tapatalk
              sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

çok guzel bır fıkır 3 mını alınır hemde naklıyede 3 e bolunur . vergıden falan anlıyan arkadasımız yok galıba aramızda ?

Yorum Yap

Şuanda para ayırıp mini almak istiyorum. Wish reis bu işi öğrenip getirtelim valla..

Yorum Yap

Aslı brnx2 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Şuanda para ayırıp mini almak istiyorum. Wish reis bu işi öğrenip getirtelim valla..
                    Baraaaaaan! sizin kutukte bos yer var mi? MINIye bende katkida bulunayim Alen baba hic girisimci degil bu classic MINI konusunda.. ben size geloorum heuheueue

Sent from my iPad using TapaTalk HD
                    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Motor bütçemi buna ayırırım NDG, bana masraf olmazsan ayarlarız kütükte boş yer

Yorum Yap

murat abi bir tanesine bende talip olabilirm
                        sigpic[FONT=Comic Sans MS]which is LOVE??? [/FONT]

Yorum Yap

Aslı c.A.n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Bizim apartmanda bir adet var hatta fotoğrafı mevcut

Ben bildim bileli Meltem ablada araba kendisi yaşca forum aleminden büyük ilk hali lacivertti bununda, tekrar toplandı yenilendi 1 senedir bu renk...

İnanılmaz tatlı ya yanlız biz simdikilere cok kucuk diyoruz o resmen şimdikilerin yarısı. Hala sorunsuz nasıl calışabilliyo ayrıca tebrik etmek lazım Meltem Ablayı

Yorum Yap

Aslı Rana tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                            İnanılmaz tatlı ya yanlız biz simdikilere cok kucuk diyoruz o resmen şimdikilerin yarısı. Hala sorunsuz nasıl calışabilliyo ayrıca tebrik etmek lazım Meltem Ablayı
                            Bir tane de eski eşinde benim kasa Cabrio var çok güzel bir mavi renk valla ben kendimi bildim bileli bu araba bizim apartmanda, 2 kez toplandı titizlikle ve haftasonu arabası olarak aktif kullanılıyor hala hiç sorunu yok

Yorum Yap

Ya nDG konuyu ben actım bir de hic girisimci degil diosun zaten para basıyorum burada az bi eksik kaldı :P

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X