Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Kendi kendine patlayan sunroof problemi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Kendi kendine patlayan sunroof problemi

Arkadaşlar merhaba. Bir konu hakkında sizden destek bekliyorum. 3 gündür aracım otoparkta duruyordu. Bu sabah aracın başına gittiğimde arka sunroof un içeriden yukarı doğru patladığını farkettim. Araçta herhangi bir darbe ya da vurma Yok. Resimleri aşağıdaki gibi olup yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Böyle bir durumda masrafını karşılamak konusunda tereddüt içerisindeyim. Kullanıcı hatası olduğunu düşünmüyorum çünkü. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.. [emoji26][emoji17]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    misscooper (:

Şaşırılacak bi durum bazı otoparklarda güvenlik kameraları oluyor varsa bi incelemenizi tavsiye ederim kendi kendinede olmama ihtimali olabilir

Yorum Yap

darbe almışsa komple dağılmış olabilir yani belli bi yerden darbe izi olmayabilir.

Yorum Yap

Kendi kendine patlamis gidi gelmedi bana.
        Varsa kameradan izlenmesini talep etmelisin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
        sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Son resimlere bakarsanız camın aşağıdan yukarıya doğru Şişkin olduğunu göreceksiniz. Ben darbe olmadığını düşünüyorum. Şahsi otoparkındaydı zaten avm veya başka halka açık bir yerde değildi [emoji26]

misscooper (:

Yorum Yap

Aslı NDG tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Kendi kendine patlamis gidi gelmedi bana.
            Varsa kameradan izlenmesini talep etmelisin.

Sent from my iPhone using Tapatalk
            Tahmini arka sunroof fiyatı nedir bilginiz var mı [emoji17]

misscooper (:

Yorum Yap

daha yeni konuştuk bir arkadaşın ön camı durduk yere içten dışa patlamıştı kapalı garajda.Alla alla garip

Yorum Yap

öncelikle geçmiş olsun. kamera görüntülerini incelemek en iyi çözüm olur ancak aklıma gelen bir ihtimal var... sunroof fitillerinin ve sunroof camının ısı değişikliğinden dolayı genleşip sıkışmaya sebep olarak camı patlatması olabilir (mi ?)
                34 NAD 99 '06 JCW
                34 AR 3221 '11 JCW
                34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Öncelikle çok geçmiş olsun bir arkadaşımın Range inde aynısı olmuştu durum şu şekilde olmuştu aklıma ilk o geldi kendisi kırda pikniğe gittiğinde sunroof unu açık bırakıyor daha sonra akşama doğru yola çıkarken hava sıcak diye kapatıyor ve aracını eve gidince kapalı otoparkına çekip eve çıkıyor ve 2 gün sonra markete alışverişe gittiğinde patladığını görüyor servise beraber gittik ve komple açtılar sunroof u ve rayın orda ileri geri kayan mekanızmanın yeni kayarak kapananan yere ufak dal parçası nasıl girmiş bizde anlamadık bayada sert şöyle söliyim 10kuruş kadar bişi belki biraz sıkışmış ve kapatınca o tırnağın orda esnetme yapmış tabiki motorda sıkıştırınca esnetmiş oldu ve iç sıcaklık dış sıcaklık derken bir süre sonra camın patladığı anlaşıldı genleşmeden ve kullanıcı hatası denerek yırtmaya çalıştılar ama tabiki bizde üretim hatası olduğunu belirterek dava acıldı kazanıldı ve garantiden yapıldı.Kazanmamızdaki nedende sunroof kullanım bolumunde ilgili bir açıklama olmamasıydı benim aklıma ilk bu tarz bişi geldi yoksa basınç dışında kırılmaması gerekiyor bence mekanizma kısmına sizde bakın belli sıkıştırıp camı kastıran bir durum olmuş yada şu şekilde de olabiliyor sizin farkında olmadığınız bir durumda sunroof açıkken yolda seğir halindeyken önden bir taş gelip sekip ufak nokta şeklinde bir çatlak oluşturuyor camda tabi siz farkında olmuyorsunuz daha sonra iç ve dış sıcaklık farkından bu ufak çatlak kılcal bir şekilde yayılıyor tabi siz yine farkında olmuyorsunuz çok ince olduğundan daha sonra bunda da cam daynamayıp genleşmeden esniyip patlıyor bu ön camlar içinde geçerli aman dikkat edin özellikle yaz aylarında ön camında çatlak olan ve klımayı ön cama veren arkadaşlar bunların dışında o sunroof a yukardan saksı düşse bile bu şekilde bir zarar vermez biraz uzun oldu yazım ama kusura bakmayın umarım biraz açıklayıcı olmuştur.
                  - 34 KS 1309 2014 cooper S
                  - 34 TM 8031 2006 GP
                  - 34 BKS 90 2009 JCW- (DEV20) Project 400+
                  - 34 NOS 33 2003 Cooper S

Yorum Yap

Aslı Madforester tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Öncelikle çok geçmiş olsun bir arkadaşımın Range inde aynısı olmuştu durum şu şekilde olmuştu aklıma ilk o geldi kendisi kırda pikniğe gittiğinde sunroof unu açık bırakıyor daha sonra akşama doğru yola çıkarken hava sıcak diye kapatıyor ve aracını eve gidince kapalı otoparkına çekip eve çıkıyor ve 2 gün sonra markete alışverişe gittiğinde patladığını görüyor servise beraber gittik ve komple açtılar sunroof u ve rayın orda ileri geri kayan mekanızmanın yeni kayarak kapananan yere ufak dal parçası nasıl girmiş bizde anlamadık bayada sert şöyle söliyim 10kuruş kadar bişi belki biraz sıkışmış ve kapatınca o tırnağın orda esnetme yapmış tabiki motorda sıkıştırınca esnetmiş oldu ve iç sıcaklık dış sıcaklık derken bir süre sonra camın patladığı anlaşıldı genleşmeden ve kullanıcı hatası denerek yırtmaya çalıştılar ama tabiki bizde üretim hatası olduğunu belirterek dava acıldı kazanıldı ve garantiden yapıldı.Kazanmamızdaki nedende sunroof kullanım bolumunde ilgili bir açıklama olmamasıydı benim aklıma ilk bu tarz bişi geldi yoksa basınç dışında kırılmaması gerekiyor bence mekanizma kısmına sizde bakın belli sıkıştırıp camı kastıran bir durum olmuş yada şu şekilde de olabiliyor sizin farkında olmadığınız bir durumda sunroof açıkken yolda seğir halindeyken önden bir taş gelip sekip ufak nokta şeklinde bir çatlak oluşturuyor camda tabi siz farkında olmuyorsunuz daha sonra iç ve dış sıcaklık farkından bu ufak çatlak kılcal bir şekilde yayılıyor tabi siz yine farkında olmuyorsunuz çok ince olduğundan daha sonra bunda da cam daynamayıp genleşmeden esniyip patlıyor bu ön camlar içinde geçerli aman dikkat edin özellikle yaz aylarında ön camında çatlak olan ve klımayı ön cama veren arkadaşlar bunların dışında o sunroof a yukardan saksı düşse bile bu şekilde bir zarar vermez biraz uzun oldu yazım ama kusura bakmayın umarım biraz açıklayıcı olmuştur.
                    abi; nokta, virgil, soru işareti falan

kör oldum okurken ama açıklayıcı olmuş
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      abi; nokta, virgil, soru işareti falan

kör oldum okurken ama açıklayıcı olmuş
                      Solasın , ya valla kusura bakma bir yandan kullanıcının notebook u nu ayarlarken birde server a bir program yüklerken gördüm konuyu onları ayarlarken bi yandan yazım dedim hızlı oldu biraz valla kusura bakma haklısın şimdi bende bakınca öğle oldum
                      - 34 TM 8031 2006 GP

Yorum Yap

Çok teşekkür ederim yardımcı oldu. Bende dava açmayı düşünüyorum istediğim gibi sonuçlanmazsa. Dava belgelerini eğer bir sakıncası Yoksa gönderebilmeniz mümkün mü elimde bir emsal olması açısından bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Çok teşekkürler tekrar ![emoji18][emoji1317][emoji18]

misscooper (:

Yorum Yap

Aslı Özge tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          Çok teşekkür ederim yardımcı oldu. Bende dava açmayı düşünüyorum istediğim gibi sonuçlanmazsa. Dava belgelerini eğer bir sakıncası Yoksa gönderebilmeniz mümkün mü elimde bir emsal olması açısından bana yardımcı olacağını düşünüyorum. Çok teşekkürler tekrar ![emoji18][emoji1317][emoji18]

Rica ederim tabiki paylaşırım , 2 sene kadar oldu olay ama kendisi ile görüşüp belge duruyormu veya alabiliyormu sorarım kendisine , pek anlamam avukat mahkeme işlerinden ama duruyorsa kendisinde belgeler burada tabiki paylaşırım , birde Kullanım kitapçığın da sunroof kullanma talimatı gibi bir bölüm varmı diye baktım yok şuan göremedim sadece cam motorları sadece camı yukarı kaldırıyorsa motor fazla ısınmıştır soğumasını bekleyin diye bir ibare gördüm okadar. Ama mini nin Land Rover gibi bir çamura yatacağını sanmam, değişim yapacaklardır. Ama garantiden değişir diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun allahtan sürüş esnasında meydana gelmedi bu olay.
                          - 34 TM 8031 2006 GP

Yorum Yap

Rica ederim tabiki paylaşırım , 2 sene kadar oldu olay ama kendisi ile görüşüp belge duruyormu veya alabiliyormu sorarım kendisine , pek anlamam avukat mahkeme işlerinden ama duruyorsa kendisinde belgeler burada tabiki paylaşırım , birde Kullanım kitapçığın da sunroof kullanma talimatı gibi bir bölüm varmı diye baktım yok şuan göremedim sadece cam motorları sadece camı yukarı kaldırıyorsa motor fazla ısınmıştır soğumasını bekleyin diye bir ibare gördüm okadar. Ama mini nin Land Rover gibi bir çamura yatacağını sanmam, değişim yapacaklardır. Ama garantiden değişir diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun allahtan sürüş esnasında meydana gelmedi bu olay.
                            Çok teşekkür ederim kesinlikle daha kötüsü olabilirdi. Araç ile Antalya'ya gidecektim ); yolda olma ihtimalini düşünemiyorum bile ); sağlık olsun ); güvenlik kameralarını araştırıyorum bende. Kayıtlara ulaşabilirsem içim daha da rahatlayacak.. mini servis danışmanı bir arkadaşım iç basınç kaynaklı olduğunu düşünüyor. Bu da umut verici bir gelişme .. hayırlısı .. sizlerin başına gelmemesi dileklerimle .. [emoji1317][emoji1317][emoji1317]

misscooper (:

Yorum Yap

Aslı Özge tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Çok teşekkür ederim kesinlikle daha kötüsü olabilirdi. Araç ile Antalya'ya gidecektim ); yolda olma ihtimalini düşünemiyorum bile ); sağlık olsun ); güvenlik kameralarını araştırıyorum bende. Kayıtlara ulaşabilirsem içim daha da rahatlayacak.. mini servis danışmanı bir arkadaşım iç basınç kaynaklı olduğunu düşünüyor. Bu da umut verici bir gelişme .. hayırlısı .. sizlerin başına gelmemesi dileklerimle .. [emoji1317][emoji1317][emoji1317]

Rica ederim umarım sorununuz kısa sürede çözülür bu arada bilgi amaçlı şu şeklide bir video paylaşmak istedim seğir halinde patlayan sunroof olarak, bu arada içerideki hava sirkilasyonu için sunroof açık perde çekili klima açık halde olursa bu tarz sorunların olacağını sanmıyorum.

En son düzenleyen Tunc Jcw; 28-06-17, 12:49.
                              - 34 TM 8031 2006 GP

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X