Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Roof Rack

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Roof Rack

Arkadaşlar malum kış aylarındayız biçoğumuz kayak snowboard kızak yapmak için bazı yerlere gidiyoruz şuan istanbulda yaşıyor olsamda kısa süre sonra kayseriye döneceğim. Snowboard yapmak için çok sık Erciyes'e çıkıyorum ama bildiğiniz üzere MINI'lerimizin bagajları pek bi büyük olduğu için aracıma snowboard ve kayak taşıyıcısı almayı düşünüyorum. Fakat ürüne dair hiç bir fikre sahip değilim. Daha önce kullanan birisi veya tanıdığı olan varsa kullanışlılığı, gerekliliği, sağlamlığı, fiyatı, vs.. konularda fikrinizi almak istedim.
    Eklenen Dosyalar

ciddi maliyetlidir diye tahmin ediyorum.. 4 kişi binip çıkarım dağa demiyorsan ben daha önce arka koltuğun tekini yatırıp kayak sığdırdım araca. ekonomik çözüm
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

İlk başta aklıma geldi koltuğu yatırma fikri ama sürekli ekip 3 kişiyiz ve onların boardları da düşününce çok sıkıntılı bi hal alır diye böyle bir arayışa girdim ama tabi ki maliyet önemli ciddi rakamlar çıkarsa haftasonları abimle arabaları değişme yolunu da seçebilirim
      En son düzenleyen Harun; 03-01-14, 23:29.

Yorum Yap

Bu işlerde İsveç markası Thule 'den şaşmamak gerekir diye düşünüyorum. Bu işin uzmanı...

Web sitesinde FIT GUIDE diye bir bölüm var. Araç modelini giriyorsunuz tüm çözümleri çıkartıyor. Türkiye distribütöründen fiyat alırsınız. Ben 2000TL civarında maliyeti olabileceğini düşünüyorum. İleride üzere port bagaj, bisiklet taşıyıcısı, kano taşıyıcısı vb. de alabilirsiniz. Mini'niz bir anda aile arabasına bile dönüşebilir yani

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Yorum Yap

Sene başı ben de kendi arabam için araştırdım. Aradığınız parça 2 bölümden oluşuyor. Önce tavan raylarına takılan barlar, ardından üzerine takılan kayak veya snowboard taşıyıcı.
          Yurtdışındaki fiyatı 210+130 total 340 Euro gibi
          http://www.boutique-mini.com/mini-co...l#.Use0thuIqUk

http://www.boutique-mini.com/bagages...l#.Use0ExuIqUm

Üstelik bu rakamın %13ünü de tax free olarak geri alıyorsunuz.

Türkiye'de Thule'den alırsanız aşağı yukarı aynı fiyat ama üzerinde MINI değil Thule yazıyor.

Borusan'da ise siparişle geliyor ve 300+200 Euro ve tabii herbirine kdv ekleniyor.
          1) 34 HK 5302 - ROYAL GREY '12 R60 Cooper S ALL4 SOLD
          2) 34 BU 5370 - BLAZING RED'13 R60 Cooper S ALL4 SOLD

Yorum Yap

Thule bu işte bir numara verilen parayi hak ediyor gerçekten port bagajını kullanıyoruz 3 senedir çok çok iyi.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Roof Rack

Bugün thule ile görüştüm 2 sene öncesine kadar taktıklarını fakat takıp çıkarma pratikliğindeki sıkıntıdan dolayı artık firmanın cooper(r56)lara uygun olan ürünü kaldırdığını söylediler CMlere takılabiliyormuş
              En son düzenleyen Harun; 04-01-14, 20:56.

Yorum Yap

Harun FIT GUIDE 'dan baktim. Mini Cooper (R56) icin cozumleri var. Sen nereyle gorustuysen yanlis yonlendirmis seni.

Yorum Yap

Kadıköy Caddebostan bayisi ile görüştüm. R56ların tavan olukları farklı olduğu için taşıyıcı barları bağlamak için yardımcı bi aparat kullanıyorlarmış anladığım kadarı ile o parça ile ilgili bi sıkıntı var

Yorum Yap

Tavan için ihtiyacın olan ray sistemi şu parçalardan oluşuyor:
                    •Thule Rapid System 754
                    •Thule SquareBar 761
                    •Kit 1366
                    •Thule Short Roof Adapter 774

Şu PDF dosyasında nasıl kurulduğu anlatılıyor:
                    http://cdn1.static-tgdp.com/assetloa...5&pimid=141366

Daha sonra bu rayların üzerine kayak taşımak ya port bagajlardan (kutu) birini tercih edeceksin, ya da kayak taşıyıcı tercih edeceksin.

Kapalı Kutu tercih edersen kayak taşımadığın zaman başka eşyalarını da taşıyabilirsin. Kayak taşıyıcı tercih edersen ise sadece kayık takımlarını ve snowboardlarini tasiyabilirsin. Onlarca farklı çeşit taşıyıcı arasından kendine uygun olanı seçebiliyorsun.

Bunların hepsini kendin görebilirsin, adım adım seçimini yapabilirsin:
                    http://www.thule.com/fitguide/Defaul...e=en&market=TR

Siz buraya mı gittiniz?

Cemil Topuzlu Cad. Arzum Apt. No:62/B CADDEBOSTAN
                    KADIKÖY / İSTANBUL

Telefon : 0 216 348 70 64 - 357 15 01
                    Cep Tel. : 0 536 989 39 10
                    Fax : 0 216 345 51 54

Gitmeniz gereken yer burası ama nasıl oluyorda R56 ya olmaz derler. Thule'nin FIT GUIDE inda yer aliyorsa oluyordur. Ayrıca ben kendi gözümle de üzerinde THULE nin kayak taşıyıcısı olan R56 gördüm trafikte.

Siz en iyisi tekrar bağlantıya geçip "Thule'nin sitesinde olduğu yazıyor, hatta kurulum talimatları bile var, siz neden yapamıyorsunuz?" diye bir sorun.

Yorum Yap

Bilgiler için çok teşekkürler
                      En kısa zamanda bu bilgilerle mekana baskın vereceğim
                      Bikaç firma daha var ama hepsi Anadolu yakasında.. Arabayla karşıya her geçişimde kaybolduğum için Anadolu fobi gibi oldu bende o yüzden hepsiyle telefonda görüştükten sonra geçerim karşıya

Yorum Yap

Borusan da
                        650€ (tüm parçalar) + 180₺ (işçilik)

Thule deki fiyatlar değişken
                        1) Tavan Barı (2 seçenek var)
                        - Çelik 240€
                        - Alüminyum 300€
                        2) Bağlantı Kiti
                        - 65€
                        3) Kayak ve Board Taşıyıcı (3 seçenek var)
                        - 1 Bord veya 2 Kayak Takımı Kapasiteli 115€
                        - 2 Board veya 2 Kayak Takımı Kapasiteli 160€
                        - 4 Board veya 4 Kayak Takımı Kapasiteli 195€
                        *işçilik dahil
                        *peşine %10 indirim oluyormuş

Yorum Yap

İşçilik işini dert etmeyin, sponsorumuz var

Ancak parçayı da bence sponsorumuz Hurmak'a danışmak lazım. 650 € bana göre çok büyük bir ücret bu parça için.
                          1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                          2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                          4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                          5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Thule kesinlikle kalitesi belli bi marka ve piyasadaki diğer markalara nazaran fiyatı biraz daha yüksek olmasına ve 5 yıl garanti vermesine rağmen Borusan yine açık ara liderliğini koruyor

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                            X