Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2016 Yılı Organizasyon Programı

Çöküş
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

• drcapaburro
    yanıtladı
    Aslı clv2lGl tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Aksam cikmak mantikli degil. Oncelikle malkara yolu cok sikintili. O kadar arac ile rahat bir yolculuk olmaz. Sabah erken saatte Cumartesi gibi yapilirsa daha mantikli. Her gidisimde Ozcanlar'a ugrayip kofte yerdim ama sabah giderken anca kahvalti yapilir gidecegimiz yer yakin oldugu icin aksam gitmek her anlamda yorar. Selanik dedgin yer Ankara kadar var yok. Sabah cikar geze geze gidilir bence.
    Bencede c.tesi sabah erken mantıklı olur,geçen sene Erikli'ye gitmiştim Rocco ile mahfolmuştum. Yollar gece gitmeye pek müsait değil bizim araçlar için.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bir yorum yaz:

• clv2lGl
    yanıtladı
    Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    bayramda cok trafik olur cidden ya, abi bitirelim. kesin rota nasil olsun peki, nereleri gormek lazim. Ataturkun evini kesinlikle gormek istiyorum mesela ben.
    bi de kac gunluk bir program lazim. cuma aksami cikip pazar donme yeter mi, yoksa cuma sabahtan mi cikmak lazim
    Aksam cikmak mantikli degil. Oncelikle malkara yolu cok sikintili. O kadar arac ile rahat bir yolculuk olmaz. Sabah erken saatte Cumartesi gibi yapilirsa daha mantikli. Her gidisimde Ozcanlar'a ugrayip kofte yerdim ama sabah giderken anca kahvalti yapilir gidecegimiz yer yakin oldugu icin aksam gitmek her anlamda yorar. Selanik dedgin yer Ankara kadar var yok. Sabah cikar geze geze gidilir bence.

Bir yorum yaz:

• clv2lGl
    yanıtladı
    Ben hep ipsaladan gittim. Haftada 2 kez gittigim de oldu. 1 kere polis gormedim endiselenecek bir durum yok. Guzergah ne yapmak isteyeceginize gore degisir. Kayda deger yerler ; Alexandrapolis, Kavala, Selanik. Oteye gidicekseniz artar biz gidicez.

Bir yorum yaz:

• OGZ59
    yanıtladı
    Yunanda radar cezasi elle insan yol kenarinda bekliyor elinde cihazla 😄 sizi durduruyor ceza kesip hemen aliyor parayi yoksa kapidan salmiyorlar ama durmayincada birsey olmuyor tabi 😄 Yolu bizim o taraftan yapariz tekirdag ustunden 😄 İpsala kapisi sakin oluyor.Yoluda ondan sonra cok bos diger kapilar biraz daha kalabalik.

Bir yorum yaz:

• NDG
    yanıtladı
    Aslı drcapaburro tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    İnternetten bir alıntı;

-Öncelikle yurtdışına otomobil ile gitmek istiyorsanız yapmanız gereken iki temel şey var. Birincisi triptik belgesi de denilen araç sigortasını yaptırmış olmak. Bunu kendi sigorta şirketinizden çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. 15 günlük sigorta 60 euro civarı bir para tutuyor. İkincisi ise maalesef uluslararası ehliyet almanız gerekiyor. Aslında hiçbir işe yaramayan bu uluslararası ehliyet için gidip TURİNG’e 380 lira para ödüyorsunuz. Üstelik bu ehliyet sadece sınırdan geçerken işe yarıyor. Yunanistan içerisinde bir sorun olduğunda normal ehliyetinizi gösterebilirsiniz.

Neyse, biz 60 euro ve 380 lirayı bayılıp depoyu fulledikten sonra artık Thasos tatiline hazırdık. Beylikdüzü’nden çıkıp Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varmamız 2.5 saati buldu. Gümrük işlemleri için 10 dakika harcadık ve Yunanistan topraklarına girdik. Bu arada Yunanistan’da otoyollar pırıl pırıl. Hız sınırı ise 130 km/s. Ama yollarda hiç radar uygulamasına rastlamadım. Herkes vızır vızır gidiyordu.
    adamlarda para yok cunku yol kenarlarinda klise minyaturleri gorursun olumle sonuclanan kazalardan sonra o yerlere klise minyaturleri koyuyorlardi.

BM ehliyet sart bizde almistik fransaya giderken her turlu bayiliyorsun parayi.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir yorum yaz:

• drcapaburro
    yanıtladı
    İnternetten bir alıntı;

-Öncelikle yurtdışına otomobil ile gitmek istiyorsanız yapmanız gereken iki temel şey var. Birincisi triptik belgesi de denilen araç sigortasını yaptırmış olmak. Bunu kendi sigorta şirketinizden çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. 15 günlük sigorta 60 euro civarı bir para tutuyor. İkincisi ise maalesef uluslararası ehliyet almanız gerekiyor. Aslında hiçbir işe yaramayan bu uluslararası ehliyet için gidip TURİNG’e 380 lira para ödüyorsunuz. Üstelik bu ehliyet sadece sınırdan geçerken işe yarıyor. Yunanistan içerisinde bir sorun olduğunda normal ehliyetinizi gösterebilirsiniz.

Neyse, biz 60 euro ve 380 lirayı bayılıp depoyu fulledikten sonra artık Thasos tatiline hazırdık. Beylikdüzü’nden çıkıp Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varmamız 2.5 saati buldu. Gümrük işlemleri için 10 dakika harcadık ve Yunanistan topraklarına girdik. Bu arada Yunanistan’da otoyollar pırıl pırıl. Hız sınırı ise 130 km/s. Ama yollarda hiç radar uygulamasına rastlamadım. Herkes vızır vızır gidiyordu.

Bir yorum yaz:

• NDG
    yanıtladı
    bayramda cok trafik olur cidden ya, abi bitirelim. kesin rota nasil olsun peki, nereleri gormek lazim. Ataturkun evini kesinlikle gormek istiyorum mesela ben.
    bi de kac gunluk bir program lazim. cuma aksami cikip pazar donme yeter mi, yoksa cuma sabahtan mi cikmak lazim
    19mayis persembe yaparsak sabah 6hareket edis, 9da sinir gecisi dedeagac limaninda frape molasi ardindan Thessaloniki ye gidis, oglen otele yerlesme, aksamustu kesif aksama taverna bol uzo, sirtaki zeibekiko *.*

belki MINInorth.gr ekibiyle birlikte bir event yapariz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir yorum yaz:

• DOA29
    yanıtladı

Bir yorum yaz:

• clv2lGl
    yanıtladı
    Organizatorlerden aksiyon almalarini rica ediyorum bitirelim su isi.

Bir yorum yaz:

• drcapaburro
    yanıtladı
    Aslı MeOnYa tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Seferi oluruz iste Serkan daha iyi

https://instagram.com/minicooperaksesuar/
    Hahahahahaha

Aslı clv2lGl tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Normal zamanda 10 dk da gececegin kapiyi bayramda 10 saatte gecersin o nedenle bayramda plan yapilmaz.
    Haklısın işin birde o boyutu var.

Bir yorum yaz:

• clv2lGl
    yanıtladı
    Haziran 5'te Ramazan başlıyor 5 temmuzda Bayram.Arefe ptesi gününe geliyor. Ptesi gününden çıkılıp 4-5-6-7 Temmuzda güzel bir tarih olabilir aslında.Bayram'da herkesin tatil olması nedeniyle katılım daha fazla olabilir diye düşünüyorum.

Normal zamanda 10 dk da gececegin kapiyi bayramda 10 saatte gecersin o nedenle bayramda plan yapilmaz.

Bir yorum yaz:

• MeOnYa
    yanıtladı
    Haziran 5'te Ramazan başlıyor 5 temmuzda Bayram.Arefe ptesi gününe geliyor. Ptesi gününden çıkılıp 4-5-6-7 Temmuzda güzel bir tarih olabilir aslında.Bayram'da herkesin tatil olması nedeniyle katılım daha fazla olabilir diye düşünüyorum.

Seferi oluruz iste Serkan daha iyi

https://instagram.com/minicooperaksesuar/

Bir yorum yaz:

• drcapaburro
    yanıtladı

Bir yorum yaz:

• clv2lGl
    yanıtladı
    Hahaha ben de yaparim valla haziran dedigin gibi bence de en iyi tarih. Peki abi ne gerekiyor arac icin? Araca bi vize alinmasi gerekiyor galba baska bisey lazim mi
    Ben 18-25 haziran gibi dusundum. Ona karar verilir. Turingden ehliyet alinmasi gerekli; 350₺ olmasi lazim. Bu ehliyet gecerli Yunanistanda. Mevcut ehliyetin ve fotografin varsa hemen veriyorlar. Onun disinda arac baskasinin uzerineyse vekalet almak gerekiyor yurtdisina cikis icin. Yunanistan icin shengen 250₺ idi en son. Bunlar var basta yapilmasi gereken.

Bir yorum yaz:

• OGZ59
    yanıtladı
    Bizde surekli geciyoruz Yunana otoban harika top speedlik tam 😄 Guzergahi hangi kapidan yapicaz
    Birde herseyi ayarlamak lazım.Vize olayida artik parmak izi falan istiyorlarmis galiba benim ki 3 ay oldu biteli 😄 Hotel olayi olmasina gerek yok ama edirneden aliyorum ben vizeyi istanbulda belki farkli olabilir.

Bir yorum yaz:

Hazırlanıyor...
X