Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Borusandan haber var.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı brnx2 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Sanırım ilk ve son Mini'm bizim tombik olacak. Bundan sonra başka heyecanlar bulucaz kendimize..
    Ozan benide Porsche'ye upgrade edersen çok memnun olurum
    Bu arada F56'yı malum en başından beri pek beğenmemiştim ama JCW'nin consept hali hoş görünmüştü gözüme, S gelmeyecekse JCW güzel bir hayal olur.
    Bence S versiyonu çok isteyenler grey market falan getirtecektir.
    Porsche iyidir dostum.

Yorum Yap

2000cc Mini gerçekten tutmaz. Borusan ne yapsın? (Araç fiyatı + %80 ÖTV)+%18KDV olunca fiyat uçar. 1.6 motorlu Mercedes E Class ile aynı paraya satılırdı getirselerdi... Bu arada paranteze dikkat. Verginin vergisini veren tek millet biziz dünyada

Hükümet 2,5 sene önce 2000cc lere uygulanan vergiyi de yükselttiğinde kendisine kızanlara "Siz de Porsche'ye binmeyin, Fiat'a binin" demişti )

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Yorum Yap

Piyasa yükselmeden CM'ye geçmek lazım
        sigpic

Yorum Yap

Tam tersi bence ikinci el Cooper S'lerin piyasası yükselecek. 184hp lik yeni bir Cooper almak mümkün olmayacak çünkü.

Yorum Yap

Yeni ÖTV zamları ile MINI Cooper S almak için %90 a yükseltilen ÖTV zammından MINI alacak delikanlı aranıyormus auhauha Fatihcim özel siparis verecek adamların listesini gönder de şampanya actırıcam sereflerine Bu arada 1600 motor için de %40 dan %45 e yükselmis. Borusan MINI satıs müdür Kenan bey konuşmamızda vergi ile bir bilgi verilmedigini söylemisti simdi tam kurla uğraşırken bir de bu surpirz ÖTV zammı ile uğrasmak zorunda kalacaklar, 2013 öncesi N18 motorlu MINI ler sanırım ikinci elde tavan yapacak, acıkcası artık arabamı hayatta satmam sanırım su anki vergi dilimi ve kur ile almaya kalktıgım zaman 141.750tl ediyor ki e180 Mercedes full donanımlı 151000 tl ye alınabiliyor
            LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Yeni ÖTV zamlari vatana millete hayirli olsun. Durmak yok yola devam...

Yorum Yap

Yeni ÖTV zamları 1.6 ya kadar %5 ki araç fiyatlarına %3 civarında yansıyacakmış. 2.0 a kadar %10. 2.0 sonrası içinse %15! Zaten kredilerde de düzenlemeye gidiliyor Şubat itibariyle, artık çorba içmeye parası olmayan tiplerin altında abuk subuk arabalar görmeyiz hele ki 1 lira parası olmayana 2. El araba satanlar hepten ayvayı yedi bundan sonra 1.4 performans motor ne varsa ona yönelmek lazım

Ps: içki sigaraya falanda zam geldi.

Yorum Yap

Aslı c.A.n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Yeni ÖTV zamları 1.6 ya kadar %5 ki araç fiyatlarına %3 civarında yansıyacakmış. 2.0 a kadar %10. 2.0 sonrası içinse %15! Zaten kredilerde de düzenlemeye gidiliyor Şubat itibariyle, artık çorba içmeye parası olmayan tiplerin altında abuk subuk arabalar görmeyiz hele ki 1 lira parası olmayana 2. El araba satanlar hepten ayvayı yedi bundan sonra 1.4 performans motor ne varsa ona yönelmek lazım

Ps: içki sigaraya falanda zam geldi.
                  Can herkesin araba almaya hakkı var sonucta adamın corba parası var yok bizi ilgilendirmez bazısı peşin para alabilir bazısı da kredi ceker zorla alır bizi ilgilendirmez sonucta o kişinin kararı ama diger yandan avrupada amerikada kimse peşin vara verip de genelde ev araba almaz hersey krediyledir ama insanların bu sekilde araba almalarına engel olunmasını acıkcası kınıyorum. Bu vergiler hicbiryerde yok neredeyse, ha isvicrede bizden daha cok vergi var belki ama adamın ortalama bir ailesinin kazancı zaten bizim zengin kademesinde sayılabileceklerinki kadar, yani biz onlardan zenginmisiz sanki gibi vergiyi nasıl arttırabiliyorlar ve hala kimse neden karsı cıkmıyor o da ayrı bir muamma.
                  LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Turkiye'de corba parasi olmayan araba alamaz zaten. Ihtiyac olan otomobil Turkiye de luks sayiliyor. Ozel Tuketim Vergisi aliniyor. Isvicrede bizden fazla vergi yok. Onlar MINI ye kac para veriyor biz kac para veriyoruz bakin isterseniz. Onlarda mi akaryakit daha pahali yoksa bizde mi? Onlarda MTV diye bir sey var mi yok mu bir bakin...
                    En son düzenleyen erk1n; 02-01-14, 00:30.

Yorum Yap

La yazmamak icin zor tuttum kendimi.. bu memleketi bu hale getirenler rahat uyuyomu cok merak ediyorum.. ya da memnunlar mi?

YC 505 the yellow swap. all4 VTEC supercharged twinturbo Dyno 300 hp, tek tuşla Lambo bodykit, Ecufast 'in dibi, Sarı şimşek, Nişantaşı güzeli, bebeğim aşkımmm..

Yorum Yap

Ki onlarin gelirleri, yasam standartlari bizden kac kat daha yuksek. Dunyada bu kadar gelirine oranla agir vergiler altinda ezilen millet yok. Kimseninde sesi cikmiyor. ABD de benzin fiyati 20 cent yukselsin yer yerinden oynar. Not: ABD deki benzin fiyati Turkiye'dekinin ucte biri!!

Yorum Yap

Aslı 4eva tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                          La yazmamak icin zor tuttum kendimi.. bu memleketi bu hale getirenler rahat uyuyomu cok merak ediyorum.. ya da memnunlar mi?
                          Valla çok rahat uyuyorlar.. Çıkıp pişkin pişkin "Sizde Porsche'ye binmeyin, gidin Fiat'a binin" diyebiliyorlar. Sanki herkes Porsche'ye biniyor. Oğulları da Fiat'a biniyordur kesin..

Yorum Yap

Ben kredilerin ve kartlarının sınırlandırılması konusunu doğru buluyorum açıkçası. İnsanlar bu tip borçları yüzünden canına kıyıyor. 2.000 lira kazanan adam 5.000 liralık yaşayıp belli bir noktadan sonra filmi koparıyor. Zamlar yersiz, ÖTV MTV zamları acımasızlık. (2.0 altı için) Alen abi o bizi ilgilendirmeyen çorba içmeye parası olmayıp araba peşinde koşan tipleri biraz durdurabilmek adına bence güzel bir hamle tabii bu benim fikrim ben yine almasın demiyorum araba almak satmak hakkı tabi. Doğru avrupada veya amerikada insanlar evlerini arabalarını kredi kullanarak alıyorlar fakat kimse bizde ki gibi ayda bir değiştirme heveslisi değil. Adam alıp 10 yıl evinde oturuyor 5 yıl aynı arabayı kullanıyor. Bizde ki en ufak örnek cep telefonu. Her ay model değişen var. Bende sık değişiyorum fakat kullandığım için + durumum el verdiği için. Hiç bir özelliğini kullanmadan 2 ayda bir evkurdan senetli çekli telefon alan insanlarda var. Yazık günah yani bir noktada uygulamayı doğru buluyorum. İnsanlar kendini düşünmez ise Devletin onları düşünmesi gerek. Gerçi bu cümleyi söylerken şu an mevcut hükümetin böyle bir teori ile bunu yaptığına da ilk başta ben inanmıyorum hayırlısı diyelim bekleyip görücez elbet 2014 ortalarında sesini yükseltenler olacaktır.

Yorum Yap

Aslı c.A.n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                              Hiç bir özelliğini kullanmadan 2 ayda bir evkurdan senetli çekli telefon alan insanlarda var. Yazık günah yani bir noktada uygulamayı doğru buluyorum. İnsanlar kendini düşünmez ise Devletin onları düşünmesi gerek. Gerçi bu cümleyi söylerken şu an mevcut hükümetin böyle bir teori ile bunu yaptığına da ilk başta ben inanmıyorum hayırlısı diyelim bekleyip görücez elbet 2014 ortalarında sesini yükseltenler olacaktır.
                              Katılıyorum. Ancak konu offtopic'e kaymaya başladı
                              1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                              2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                              4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                              5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Valla F56 nın gelmeyecek olmasına ve de fıyatının cok yuksek olmasına hıc uzulmedım desem yeridir ))

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X