Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Kırmızı ünlemli lastik işareti uyarısı..

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Kırmızı ünlemli lastik işareti uyarısı..

arkadaşlar demin yoldayken Din ! etti ekranda bu uyarı çıktı

Aklım çıktı tabi ne oluyor diye... Baktım ki netten hemen flat tire uyarısıymış... İndim bakındım inik lastik göremedim aslında karanlıkta sonra benzinciye gittim... Bu lastiklere de kaç basıldıgını bilmiyorum 215-45-17 lastiklerden birine baktım 40 basınç vardı diğeri 39 - 39 en son arka sol lastikte 23 mü neydi.. İnmiş yani... Hepsine 40 bastım bindim gittim ama uyarı geçmiyor ? Nasıl geçiricem bu uyarıyı ? Yabancı forumlardan baktım eski kasa için el freninin altında mı ne üstünde bu işaret olan bi düğme varmış ona basın falan demişler ama bende göremedim öyle bir düğme...

Once all your pressures are correct, before the next time you drive, start the engine and press the button under your e-brake for a few seconds. Once the light has turned on again, you can then start driving. The system re-calibrates itself when you start driving again.

Ne yapmam lazım ?

edit: şöyle diyorum bu hata için

TYRE RUN FLAT MONITOR LIGHT
    The tyre monitor run flat warning light will illuminate due to a failure in the system. A red lights shows that a tyre is deflated or that the run flat indicator did not initialise. A yellow symbol will indicate the run flat indicator has failed and punctures will not be detected.

See tyre legal limit for information on having too high and too low pressure in tyres

ama bende run flat lastik yokki normal var ?
    En son düzenleyen Yiğit G.; 19-07-16, 22:29.

Merhabalar yiğit
    Sanırım bu yardımcı olabilir eğer patlak yada inik lastik yoksa

http://youtu.be/c6WJ_tAaMzw

06' R53 mcs 16 JCV 03

Yorum Yap

Aslı omracr tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Merhabalar yiğit
      Sanırım bu yardımcı olabilir eğer patlak yada inik lastik yoksa

http://youtu.be/c6WJ_tAaMzw

06' R53 mcs 16 JCV 03
      Teşekkürler yarın denicem peki 215 45 17 de olması gereken basınç kaçtır 40 çok fazla sanki ?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

40 çok fazla. 34 ideal bence

34 UJB 72 / r56 Chili Red JCW
        06 MIN 60 / r56 Eclipse Grey JCW
        34 UJB 72 - R56 RED JCW '09

Yorum Yap

Önler 38
          Arkalar 34 kullanabilirsin.

Yorum Yap

40 bana da fazla geldi..
            doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
            2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
            3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
            4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
            5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
            6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
            7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
            8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Siz nerden bakıp 34 vs kullanıyorsunuz ? 205 45 17 için Mini 38 basınç öneriyor... (2.6 bar)

http://www.puretyre.co.uk/wp-content...re-Placard.jpg

e benimki 215 45 17... Belkide 39-40 normaldir ???

Yabancı forumlarda okuyorum yarım saattir... 40 kullanan var... 32 kullanan var.. 36 kullanan var.. anlamadım valla.

I run Pirelli P Zero Nero non-run-flats on 17" rims..... I run 270KPa (39 psi) front and 240 (34 psi) rear - promotes a bit of roll-oversteer to counteract the MINI's understeer. Plus negative camber kits on the front (which is the proper way to reduce understeer!)
              En son düzenleyen Yiğit G.; 20-07-16, 14:50.

Yorum Yap

Koca bir vida çıktı lastikten... O uyarı olmasa belkide basacaktım hızlıyken çok kötü şeyler olacaktı

Benzincide 40 bastım demiştim yaa , lastiktçideki adam prof. basınç aleti ile ölçtü.. Aslında benim bastığım 40 gerçekte 36 imiş... Aklınızda olsun arkadaşlar benzincilerdekiler hatalı gösteriyor.

Yorum Yap

Aslı Yiğit G. tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Koca bir vida çıktı lastikten... O uyarı olmasa belkide basacaktım hızlıyken çok kötü şeyler olacaktı

Benzincide 40 bastım demiştim yaa , lastiktçideki adam prof. basınç aleti ile ölçtü.. Aslında benim bastığım 40 gerçekte 36 imiş... Aklınızda olsun arkadaşlar benzincilerdekiler hatalı gösteriyor.
                  Ayni uyari bende de var tabiki ayn Ahmet'i aradim hemen napsak dedim git 32 de sabitle dedi. [emoji5] isteesen bole durumlarda bi ara pratik ve dogru sonuca ulasabiliyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Aslı minisena tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Ayni uyari bende de var tabiki ayn Ahmet'i aradim hemen napsak dedim git 32 de sabitle dedi. [emoji5] isteesen bole durumlarda bi ara pratik ve dogru sonuca ulasabiliyorsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
                    evet mantıklı.Aslında forumumuzda varmı bilmiyorum ama tek bir konu altında (Mini Cooper Hata kodları uyarı ışıkları vs) diye bir başlık açılıp orada yayınlanabilir.

Yorum Yap

a5'imde (18 jant) onerilen hava basinclari 2 kisiyle on 41 arka 32, 4 kisiyle on 44 arka 41di korkuyodum hava basmaya
                      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
                      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
                      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
                      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
                      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
                      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
                      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
                      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        a5'imde (18 jant) onerilen hava basinclari 2 kisiyle on 41 arka 32, 4 kisiyle on 44 arka 41di korkuyodum hava basmaya
                        valla mini 38-39 öneriyor.. Kime sorsam çok fazla diyor anlamadım valla.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X