Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2011 r56 sunroof ses

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

2011 r56 sunroof ses

arkadaslar sunroof kapali iken tikir tikir ses yapiyo sanki yerinde hareker eder gibi.yarim veya tam actigimda da ses tamamen kesiyor.bi onceki arabam da (2007 r56)da tam tersi oluyordu.nedir bu sunroof dan cektigimiz

Lastikleri eskimiş olabilir

Yorum Yap

Aslı ordulu tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      arkadaslar sunroof kapali iken tikir tikir ses yapiyo sanki yerinde hareker eder gibi.yarim veya tam actigimda da ses tamamen kesiyor.bi onceki arabam da (2007 r56)da tam tersi oluyordu.nedir bu sunroof dan cektigimiz
      Hocam sen WD40 veya benzeri bi ilaçla sunroofa bi banyo yaptır kızaklarını falan somonlarını iyice yağla devamlı aç kapa belki ses kesilebilir eğer kesilmezse sunroofun sökülmesi gerekebilir.

Yorum Yap

arkadaşlar bugun canakkale yolunda d100 baya kötüydü yamalı her yer 1-2 kere 130-140km'de cukura düştüm sunroof yarım parmak kadar acıkdı sanki direk ses rüzgar almaya başladı,sizinde başınıza geliyo mu böyle olaylarda, napsak ki ?

Yorum Yap

Aslı VOLKAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          arkadaşlar bugun canakkale yolunda d100 baya kötüydü yamalı her yer 1-2 kere 130-140km'de cukura düştüm sunroof yarım parmak kadar acıkdı sanki direk ses rüzgar almaya başladı,sizinde başınıza geliyo mu böyle olaylarda, napsak ki ?
          Sunroof bakımını aksatmamak gerek

Yorum Yap

Aslı VOLKAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Sunroof kullanmadım ama kabaca düşündüğümde, eğer tamamiyle kapatıldığında herhangi bir ayarsızlık yok ise çukurlardan sonraki size göre ses artışı normaldir.
            IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı ordulu tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Sunroof kapalı iken sıkı sıkıya kapalı olduğu için sürüşteki esnemeler çeşitli tıkırtılar yapabilir sunroof lastiklerine arada bakım yaparsanız eğer bazı sesleri kesebilirsiniz ama bizim araçlarımızda tamamı ile kesmek mümkün değildir. Kafaya takılacak büyük bi mesele değildir Azıcık daha müzik sesini açarak çözümlemek ayrı bir yöntemdir
              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

katlanicaz artik napalim seviyoruz

Yorum Yap

Dediğim gibi güzel bi bakım yapılmalı iyice yağlanmalı devamlı açıp kapatılmalı daha sonra sesler biraz azalacaktır. Ama çok rahatsız edici bir ses ise profesyonelden yardım almak gerekir lastikleri zamanla yıpranıyo. Sunroof sökülüp lastikler yerine oturtulacak veya yeni lastik alınıp yerine oturtulacak, daha sonra kızaklarda bir sıkıntı varmı yokmu diye bakılacak gevşeyen yerleri sıkılacak sonra sunroof tekrar yerine oturtulacak. Tabi bu söylediklerim yazıldığı gibi kolay bir iş değil kesinlikle yağlamaktan başka hiçbirşeyine dokunmayın.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                  X