Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R56 Emniyet Kemeri ve Lastik Sensörü

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R56 Emniyet Kemeri ve Lastik Sensörü

Arkadaşlar merhaba, acaba mini'lerde yolcu emniyet kemerinde sensör var mı? Birde lastikleri şişirdiğimizde run-flat olmasa bile lastik sensörünü sıfırlamamız gerekiyor mu? Teşekkürler

Aslı racerkin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, acaba mini'lerde yolcu emniyet kemerinde sensör var mı? Birde lastikleri şişirdiğimizde run-flat olmasa bile lastik sensörünü sıfırlamamız gerekiyor mu? Teşekkürler
    Yolcu emniyet kemerinde sensor var mı derken sanırım yolcu emniyet kemerini takmazsa uyarı verir mi demek istiyorsunuz olarak anlıyorum ki modele baglı olarak verir 2011 den itibaren yolcu emniyet kemeri uyarısı kapatıldı, diger sorunuza gelince evet runflat olmasa da lastik hava basıncları normal degerlere getirildikten sonra sıfırlamak gerekiyor.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Evet hocam dediğiniz gibi 2011 model aracım ve yolcu emniyet kemeri takmayınca herhangi bir uyarı vermiyor Teşekkürler

Yorum Yap

Aslı racerkin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Evet hocam dediğiniz gibi 2011 model aracım ve yolcu emniyet kemeri takmayınca herhangi bir uyarı vermiyor Teşekkürler
        Bilgimizle sınırlı olarak yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

2012 modelde de yolcu emniyet kemeri takılmadığında uyarı vermiyor ama verse daha iyi değil mi? lütfen hem siz hem yanınızdaki kemerlerinizi takınız.

lastik sensörüyle ilgili olarak da geçenlerde uyarı çıktı Tem'de giderken, çektim sağa tırstım lastik mi patladı noldu diye, baktım lastiklerde sıkıntı yok.
          açtım kullanma kılavuzunu sportif kullanımlarda (yanal hızlanmalar fazlalaştığında) hatalı uyarılar alabiliyormuşuz öyle yazıyor kılavuzda..
          resetleyince düzeliyo tabi..

kış lastiklerinden yaz lastiklerine geçtiğimde sıfırlamayı unutmuştum, bunun etkisi var mıdır bilmiyorum..
          En son düzenleyen Evrim Ergin; 25-04-13, 20:33.

Yorum Yap

Aslı Evrim Ergin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            2012 modelde de yolcu emniyet kemeri takılmadığında uyarı vermiyor ama verse daha iyi değil mi? lütfen hem siz hem yanınızdaki kemerlerinizi takınız.

lastik sensörüyle ilgili olarak da geçenlerde uyarı çıktı Tem'de giderken, çektim sağa tırstım lastik mi patladı noldu diye, baktım lastiklerde sıkıntı yok.
            açtım kullanma kılavuzunu sportif kullanımlarda (yanal hızlanmalar fazlalaştığında) hatalı uyarılar alabiliyormuşuz öyle yazıyor kılavuzda..
            resetleyince düzeliyo tabi..

kış lastiklerinden yaz lastiklerine geçtiğimde sıfırlamayı unutmuştum, bunun etkisi var mıdır bilmiyorum..
            Kış lastikerlinde yaz lastigine gectiginiz için uyarı vermistir sadece bir lastigin havasını bile duzeltseniz ayarlamanız gerekir

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X