Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

su eksilmesi?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

..........
    En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:55.

Yorum Yap

A.Y.N auto Yusuf Usta sayesinde silindir kapak contasında birşey yokmuş termostattan kaçırıyormuş termostat değişti ve sorun halloldu

Yorum Yap

Termostattan kacakmi varmis nasil anlasildi?

Yorum Yap

Sanırım basınç bağlıyorlar bide zaten termostatın etrafından belli oluyor
          [LEFT][CENTER]'06 Mini Cooper S 245.2 HP@Dyno Dynamics W/ 97 Octane Pump Fuel [/CENTER][/LEFT]
          [LEFT][CENTER]May the supercharger be with you[/CENTER][/LEFT]

Yorum Yap

Yusuf ustanın görsel tespiti hiç bir cihaz bağlanmadan halloldu

Yorum Yap

aynı şekilde benim başıma geldi bu olay araba soğukken su eksiltme oluyordu bende takibe aldım ve şanzımanın üstünde su birikintisini fark ettim ve ustama söktürdüm termostadın dibindeki sızıntıyı fark etti contasından kaçıyor yılların verdiği bir yıpranmadan dolayı siyah sıvı conta sorunu cözdü sıcakken kaçırmyor soğuk iken sızıntı yapıyodu fark etmesem büyük sorunlar acabilirdi benimde başımdan geçti böyle bir olay..

Yorum Yap

Bnde termostatı komple degıstırdım 40tl birsey yenisi

Sent from my iPad using Tapatalk

Yorum Yap

..........
                  En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:44.

Yorum Yap

Aslı Kayhan tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Benim aracımda da su eksiltmesi mevcut. Kışın pek olmasa da havalar ısınınca ve sürekli sıkışık trafikte kullanınca genleşme kabındaki suda eksilmeler oluyor. Havalar ısınınca bu eksilme arttığına göre demek ki sızıntı kaçak değil de bir yerden buharlaşma mı oluyor?
                    http://www.miniclubtr.com/forums/sho...FD-sorunsal%FD
                    burda da konusu açılmış. direk genleşme kabını mı değiştireyim?

Bir de, kaptan su eksildiğinde, bu durum kaptan buharlaşma yoluyla ya da kaptaki kaçaktan dolayı eksildiğini mi gösterir, yoksa diğer ekipmanlardan (hortum, termostat, devirdaim pompası) kaçak olduğunu mu gösterir? Belki de genleşme kabında sorun yok ama termostatın ordan kaçırıyorsa genleşme kabından su tedarik edeceği için bizi de yanıltabilir mi?

Ayrıca da, Ankarada neredeyse her gördüğüm miniye flyer veriyorum ama henüz üye kazandıramadım.
                    Su eksilmesi geçtiği heryerden olabilir ve bunu anlamak tabiki o genleşme kabından fark edilir.Bu sorun aslında askıya alınıp sonra hallederim denecek bi sorun değildir bence hemen kaçağın sebebini tespit edip çözmen gerekir başın ağrımadan yaptır. KAbı açınca içinde him su kalmamışmı oluyo?
                    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

..........
                      En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:46.

Yorum Yap

İlk baslarda aynı sekıldeydı benımde sonra sonra dahada artmaya basladı su eksılmesı..
                        Ustamla baktıgımızda radyatorden oldugunu anladık..benım sorunum araba soguktan sıcaga sıcaktan soguga gecıslerde radyatorun yanlarındakı plastıklerın genlesıp su kacırmasındandı..yanı senın dedıgın gıbı uzun yola cıksam cok eksılmıyor ama kısa mesafede ac kapa ac kapa yapoınca eksılme cok oluyor..

cozum olarak sunu dene.
                        Arabanla gezdın evıne geldın stop edıp 5 dakıka bekle sonra radyatorun yanlarındakı sıyah plastıklerın kıvrımlarına bak oralarda su bırıkıntılerı olusuyormu dıye.. cok azda olsa bı ıslaklık gorursen sorun dedgımdendır..
                        Sureklı kontrolunu yap derim olmadı yenı su radyatoru alacaksın veya tamır yoluna gıderler bilmiyroum

Yorum Yap

..........
                          En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:44.

Yorum Yap

yan sanayi aldım bende 300 lıraydı..
                            kalıtelerıne gore azalabılıyorda.. ama orjınalı 450 falandı sanırım

Yorum Yap

R56'da benim de basimdan gecti su eksiltme olayi.bende cok fazla eksiltiyordu.devirdaim su pompasi degisti oyle duzeldi.bu da ekstra bir bilgi olsun.
                              sigpic

Yorum Yap

..........
                                En son düzenleyen Kayhan; 18-11-13, 23:43.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X