Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R53 Hararetin yükselmesi.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R53 Hararetin yükselmesi.

Şehir içinde normal kullanımda dur-kalk ın fazla olduğu zamanlar hararet alıp başını gidiyor. Normal trafiğe çıktığımda hararet normale düşüyor. Bu normal mi sizce ? Konya'da 3-4 ustaya sordum bu havalarda normal dediler ama bi abimde R50 var sıkışık trafikte S te kullanırken bile hararet hep ortada duruyor, o yüzden soruyorum. Konulara bakarken R53 lerin ilk fan kademesinin çabuk bozulduğu gibi bir mesaj okumuştum onuda sordum fanda bi sıkıntı yok diyor. Ve Konya'da olan arkadaşlar siz bakım ve bunun gibi sorunlarınız da kimi tercih ediyorsunuz ?
    Eklenen Dosyalar
    [CENTER]2005 R53 Cooper[/CENTER]
    [CENTER]06 EG 991[/CENTER]

R53 trafikte biraz cabuk isiniyor. Fan devreye girip yukselmesini durduruyorsa sorun yoktur. Benim r53 de dur kalk trafikte isinip fan aciyor. Alisirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum Yap

Durduruyor. Bide mesala kontağı kapatıca fan çalışıyor, açınca fan duruyor sonra belli bir süre sonra tekrar açıyor. Bu normal mi ?

Yorum Yap

Evet normal kontagi kapatikdan sonra arac sicaksa fan bi sure daha calisiyor. Kontagi acip rahatsiz bence birakin calissin bikac dakika sonra kapanir

Yorum Yap

Teşekkür ediyorum size.

Yorum Yap

sert kullanım sonrası yoğun trafikte aracın kendini soğutmasını geçtim, klima bile zor soğutur hale geliyor
            34 NAD 99 '06 JCW
            34 AR 3221 '11 JCW
            34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Hahaha kesinlikle dogru tespit

doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
              2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
              3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
              4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
              5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
              6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
              7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
              8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                sert kullanım sonrası yoğun trafikte aracın kendini soğutmasını geçtim, klima bile zor soğutur hale geliyor
                Kesinlikle doğru bir tespit, belki çok saçma olacak ama neden bu kadar çok ısınıyor. Bundan önce passat kullandığım için hararetin yükselmesi bana çok garip ve korkutucu geliyor açıkçası.

Yorum Yap

benim aracımda headersa uymadığı için heat shield yok. bu nedenlede çok daha fazla ısınıyor ama r53 yapısı itibariyle zaten çok ısınıyor. far yıkamayı iptal edip intercooler su püskürtücüye çevirdim ve + methanol ile bile soğutmaya yetmiyor
                  34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    benim aracımda headersa uymadığı için heat shield yok. bu nedenlede çok daha fazla ısınıyor ama r53 yapısı itibariyle zaten çok ısınıyor. far yıkamayı iptal edip intercooler su püskürtücüye çevirdim ve + methanol ile bile soğutmaya yetmiyor
                    Ben şok oldum şuan.

Yorum Yap

Serkan in arabasi biraz fazla yuklu galiba Bende ne zaman uzun sure gazlasam gozum yag sicakliginda. Keske koymasalarmis o gostergeyi.

Yorum Yap

Ve arabalardan anlamayanlara açıklama yapmak zorunda kaldığın, yağ basıncının yükselip düştüğünü görenlerin ilgisini çektiği bir gösterge

Yorum Yap

arkadaşlar conta yakmış bir r53 sahibi olarak eğer duyduğunuz fan sesi uzun süre ve trafikte geliyorsa inanın başka bir çok yerde problem çıkıyor örneğin trafikte dur kalk yapıp bir yere gidiyorsanız ve gittiğiniz yerde siz arabadan indikten sonra fan sesini duyuyorsanız 2. kademe açılmış demektir ve bu 1. kademe açmadığı ve soğutmadığı için oluyor banada kronik rahatsızlıkmış gibi geliyordu ama sonunda motorla baş başa kalınca anladım devirdaim bıçakları zamanla zarar gördüğü için kesinlikle tam randıman vermiyor ve 1. kademeyi es geçiyor şuan hepsi sıfırlandı inanın arabayı 1 saat trafikte tutup istop edeyim çıt çıkmıyor ilerde daha büyük problemlere yol açıyor

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                          X