Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

2005-2006 R50 ve R53 'ler Hakkında Km/Hız Sayacı Merakımı Gidermek İstiyorum :)

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

2005-2006 R50 ve R53 'ler Hakkında Km/Hız Sayacı Merakımı Gidermek İstiyorum :)

Sıkı bir mini ci olduktan sonra (yıllardır mini hastasıyım) ister istemez internette olsun, sokakta olsun heryerde bi mini gördüğünde insan inceleyiveriyor. 2005 ve 2006 model R50 ve R53 'lerde Km/Hız sayacı devir saatinin yanına direksiyon üzerine alınmış ve konsolun ortasındaki o yuvarlak boşluğa benzin, hararet vs. gibi ibreler yerleştirilmiş. Benim tercihim hep 2001 - 2004 arası R50 'lerden yana oldu sırf bu olaydan ötürü. Mini yi mini yapan detaylardan belkide en büyüğü bu benim için.

Nedenini merak ettim. 2005 ve 2006 'larda neden böylesine bir değişikliğe gidilmiş acaba? Sebebi tahmin ediyorum güvenlikti. Hızıma bakayım derken gözün yoldan ayrılarak kafanın sağa doğru çevrilmesi ve dikkat dağınıklığına sebebiyet vermesi olabilir belkide. Ama sonraki modellerde yine eskisi gibi hız sayacı konsolun ortasına konulmaya devam etti. Hayır yani bidaha olmasın böyle şeyler, dinimiz amin :P

Varmı sebebini bilen? aydınlanmaya ihtiyacım var

Kekuti bilir yazar şimdi bende aydınlanayım azıcık bu konuda
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Benim 2006 R53 ümde ortadaydı hız bu tamamen opsyonel fakat kekuti bey daha detaylı yazacaktır

Yorum Yap

Chrono paket diye bir paket mevcut. Bu pakette direksiyon önü çift kadran olmaktadır. (2005 sonrası araçlarda sanırım)

Garaj kısmında, Yekta ve Aren'in eski araçlarına bakarsanız (EMG & BT) iki aracın paket farkını göreceksiniz. ikiside 2006 model olup, opsiyonlardan bu şekilde üretilmiştir.

Başka paketler ile de ortada ekran tv ekletebiliyorsunuz mesela, tamamen duygusal konular..
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Chrono paket diye bir paket mevcut. Bu pakette direksiyon önü çift kadran olmaktadır. (2005 sonrası araçlarda sanırım)

Garaj kısmında, Yekta ve Aren'in eski araçlarına bakarsanız (EMG & BT) iki aracın paket farkını göreceksiniz. ikiside 2006 model olup, opsiyonlardan bu şekilde üretilmiştir.

Başka paketler ile de ortada ekran tv ekletebiliyorsunuz mesela, tamamen duygusal konular..
          chrono paketin ne olduğunu da böylece öğrenmiş oldum, teşekkürler

Yorum Yap

Ortada yağ sıcaklığı ve basıncı var R53 gibi fazla ısınan bir araç için çok önemli, en sevdiğim özelliklerden biri...

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
            X