Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Klima çalışınca ıslık çalmaya başlıyor.

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Klima çalışınca ıslık çalmaya başlıyor.

Muhtemelen basit bir şeydir ama sinir bozucu... Önce tenteden sandım ama baktım ki klimayı kapatınca duruyor... Bir klima bakımı, filtre temizliği filan yaptırınca geçer inşallah...
    35 PH 047
    2006 R52 COOPER S CABRIO
    sigpic

Klima ünitesi içerisinde gaz ile birlikte bir de yağ dolaşmakta. Uzun süre bekleyen AC kompressörü ilk çalıştırmada yağ dolaşımını gerçekeştirmiyor bu nedenle kasnak çekip kompressör devreye girince bir ses yapar. Klima çalışırken ıslık sesi exp.valve'den gelir, ses aşırı ise valf değişimi ile sorun çözülür. Yüksek maliyeti de olmaz tahminimce.
    Eğer valf arızası yoksa ve kompressör devredeyken aşırı ses yapıyorsa klima gazı fazla gelmiş olabilir. Çekilip yeniden basılmasıyla sorun ortadan kalkacaktır.
    sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı NDG tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Klima ünitesi içerisinde gaz ile birlikte bir de yağ dolaşmakta. Uzun süre bekleyen AC kompressörü ilk çalıştırmada yağ dolaşımını gerçekeştirmiyor bu nedenle kasnak çekip kompressör devreye girince bir ses yapar. Klima çalışırken ıslık sesi exp.valve'den gelir, ses aşırı ise valf değişimi ile sorun çözülür. Yüksek maliyeti de olmaz tahminimce.
      Eğer valf arızası yoksa ve kompressör devredeyken aşırı ses yapıyorsa klima gazı fazla gelmiş olabilir. Çekilip yeniden basılmasıyla sorun ortadan kalkacaktır.
      Sağol Nazlı Yarın baktıracağım...
      35 PH 047
      2006 R52 COOPER S CABRIO
      sigpic

Yorum Yap

Kaydettim bu bilgileri kenara günün birinde başıma gelebilir..
        sigpic

Yorum Yap

AYN'deyim... Sorun klima değilmiş... Nereden geldiğini araştırıyoruz sesin... [emoji848]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
          35 PH 047
          2006 R52 COOPER S CABRIO
          sigpic

Yorum Yap

Sorun belli oldu... Tentenin sol kolunun içinde bir parça yerine tam oturmadığından tente sol önde bir kıl daha az kapanabiliyor. Islık sesi o mikro aralıktan geliyor... Kapattıktan sonra elle biraz öne ittirirsek ses kesiliyor. Uğraşamam elle ittirmekle dersek, tembellik edersek, sol tente kolu komple değişiyor, araya 2000-3000 gibi bir şey sıkışıyor...
            35 PH 047
            2006 R52 COOPER S CABRIO
            sigpic

Yorum Yap

Aslı muratisik tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Sorun belli oldu... Tentenin sol kolunun içinde bir parça yerine tam oturmadığından tente sol önde bir kıl daha az kapanabiliyor. Islık sesi o mikro aralıktan geliyor... Kapattıktan sonra elle biraz öne ittirirsek ses kesiliyor. Uğraşamam elle ittirmekle dersek, tembellik edersek, sol tente kolu komple değişiyor, araya 2000-3000 gibi bir şey sıkışıyor...
              sorunun ne olduğunun bulunmasına sevindim abi. bugün ahmet ustayı testte gördüm senin arabayla
              34 NAD 99 '06 JCW
              34 AR 3221 '11 JCW
              34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Aslı SRKNZCN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                sorunun ne olduğunun bulunmasına sevindim abi. bugün ahmet ustayı testte gördüm senin arabayla
                Sağol... Oralarda mıydın? Ben de ilk testte yanındaydım Ahmet ustanın sonra AYN'de oturup bekledim...
                35 PH 047
                2006 R52 COOPER S CABRIO
                sigpic

Yorum Yap

Sağol... Oralarda mıydın? Ben de ilk testte yanındaydım Ahmet ustanın sonra AYN'de oturup bekledim...
                  alt yolda denk geldim bende. senin aracı gördüm içinde ahmet usta vardı abi fazla konuşamadım zaten.
                  34 NAD 99 '06 JCW
                  34 AR 3221 '11 JCW
                  34 EK 391 '09 MCS

Yorum Yap

Şu üstsüzlerin de boyle ufak tefek sorunlari mide bulandirmasa
                    gecmis olsun.
                    ittirince yerine oturuyor mu yoksa surekli itip orda mi tutmak lazim?
                    www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Aslı HAKTAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Şu üstsüzlerin de boyle ufak tefek sorunlari mide bulandirmasa
                      gecmis olsun.
                      ittirince yerine oturuyor mu yoksa surekli itip orda mi tutmak lazim?
                      Zaten hep olan bir sorun da değil... Bazen tam oturuyor hiç bir müdahale olmadan, bazen de ıslık çalmaya başlıyor... o zaman biraz elle ittirince halloluyor.
                      35 PH 047
                      2006 R52 COOPER S CABRIO
                      sigpic

Yorum Yap

Zaten hep olan bir sorun da değil... Bazen tam oturuyor hiç bir müdahale olmadan, bazen de ıslık çalmaya başlıyor... o zaman biraz elle ittirince halloluyor.
                        Eklemlerine wd40 falan sıksak duzelir mi acaba?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                        www.haktankeskin.com

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X