Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Motor Su Eksiltmesi... :(

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı Murat tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Konuyu takipteyim, eger sorun ilerlerse ya da bunu ustanızla halledemezseniz size kendi aracımı goturdugum ustamı tavsiye edebilirim.
    Ustanızı yinede tavsiye etmeniz iyi olur. Çünkü bu sorunu tam olarak çözmüş değilim. Araçta max seviyede su varken hararet göstergesi 100-110`u gördü 2 kere... Yine Ankara şehir içi trafiğinde ve yine bolca durk kalk sonrasında oluyor bunlar.Radyatör de minik bir kaçak var ama zeminde iz bırakan (damla vs.) türden değil. Hava Yapma olasılığından şüpheleniyorum... Radyatör tıkayıcı da kullanmak istemiyorum, soğutma sisteminin başka yerlerini de tıkar diye.

Yorum Yap

Radyator kapagini degistirin.
      LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Radyator kapagini degistirin.
        Radyatör kapağı nizami,nefes alacak yer bırakmıyor. Lakin nefret etme benzin döküp yakma yada uçurumdan aşağıya atma durumuna geldik. Bir antifiriz değiştirdik başımıza gelen süreçlere bak;
        1- Hortumlar çatladı, değiştirdik
        2-Termostat kaçırmaya başladı,değiştirdik
        3-Radyatör kaçırmaya başladı- Tamir ettirdik
        4-Devir daim kaçırıyor-Şuan Araç sanayide...!!!!

Bunların hepsi 1er hafta arayla olan şeyler. Ustama gidiyorum dediği laf..."ne çektin be!!!"
        Bu motor suyu ile olan sorunların yanında tabiki yine sorunlar çıkıyor. Misal Devir daim sorunu çıktığında Arabanın krank kasnağı yerinden oynamaya başladı, kayışlar ötmeye başladı, kasnak değişti vs....Bunları yaparken hararet sorununu halen çözemedik.
        Al işte... Benzin dök yak...!!!

Yorum Yap

Aslı Tibuk5361 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Radyatör kapağı nizami,nefes alacak yer bırakmıyor. Lakin nefret etme benzin döküp yakma yada uçurumdan aşağıya atma durumuna geldik. Bir antifiriz değiştirdik başımıza gelen süreçlere bak;
          1- Hortumlar çatladı, değiştirdik
          2-Termostat kaçırmaya başladı,değiştirdik
          3-Radyatör kaçırmaya başladı- Tamir ettirdik
          4-Devir daim kaçırıyor-Şuan Araç sanayide...!!!!

Bunların hepsi 1er hafta arayla olan şeyler. Ustama gidiyorum dediği laf..."ne çektin be!!!"
          Bu motor suyu ile olan sorunların yanında tabiki yine sorunlar çıkıyor. Misal Devir daim sorunu çıktığında Arabanın krank kasnağı yerinden oynamaya başladı, kayışlar ötmeye başladı, kasnak değişti vs....Bunları yaparken hararet sorununu halen çözemedik.
          Al işte... Benzin dök yak...!!!
          Beni dinleyin radyator kapagini degistirin, tasma tankinin kapagi degil yanlis olmasin radyator kapagi.
          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

aynen kapak sizdiriyor olabilir..
            doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
            2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
            3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
            4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
            5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
            6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
            7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
            8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Beni dinleyin radyator kapagini degistirin, tasma tankinin kapagi degil yanlis olmasin radyator kapagi.
              Değiştirmediğim sadece radyatör kapağı kaldı zaten, aracım 10 gündür yatıyordu, izne memlekete gitmiştim, Şirket otoparkında (Jilet gibi zeminde) kontrol ettim ve o korkunç görüntü
              Yağ damlamış(Yağ filtresinin olduğu o sol arka kısımdan) tam bir avuç içi kadar alanı kaplamış ve 7-8 damla antifiriz (Radayatör kapağının olduğu taraftan) Radyatör kapağını da değiştiririm de yağ nerden çıktı onu anlamadım şimdi.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X