Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

EP Işığının Yanması.. Yardım..

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

EP Işığının Yanması.. Yardım..

Merhaba Arkadaşlar 3 hafta önce 2002 R50 mini cooper aldım.. Bostancıda serviste aracı gösterdık almadan motor ya da şanzımanda herhangi bir sıkıntı yok dediler.. Aracın 2006'da oluşan bır hasar kaydı var oncekı sahıbı şişirme olduğunu söyledi, ben güvenemedim ama bostancıda baktırıp ustalar motor ve şanzıman da sıkıntı yok diyince tamam dedim ve aldım. Aldıktan sonra aracı İstanbuldan Gaziantep/nizip'e getirdim hiç sıkıntı olmadan.. İki gün önce 100-120 ile giderken D,P vs göstergede EP çıktı.. sonra araç kendini 3000 devir altına aldı. Gaza bassamda gazı kesti, bende durup aracı kapatıp açtıktan sonra sorun çözüldü. Dün yine aynı şeyi yaptı.. Bu sefer kapatıp açma sorun çözmedi, bıraz bekledım 15-20 dk sonra çalıştırdım. Tekrar normale döndü ve çalıştı. Bugün Antepteki servise götürdüm. Bana 100 tane şey anlattılar ama sürekli -ebilir -abilir vs. vs. diye diye en son 10000'e patlar sağ cam arızasıyla birlikte fln dedıler ama garantileyemeyiz vs. diyince bende ehil olmadıkları intibası yarattılar.. Cama 1500 Tl dedıler 130 tlye yaptırdım kapıda düzgün açıldı gayet güzel çalışıyor..
    EP ışığı ile ilgili biraz internetten araştırdım.. Yabancı forumlarda birkaç birşey buldum. Emergency Problem demekmiş.. şanzıman arızası vs yazmışlar.. Çekişte sorun olabilir fln yazılmış ama tecrübeli arkadaşlar konuyla ilgili detaylı bilgi verirse çok sevinirim.. Alalı 3 hafta oldu sevincim kursağımda kalsın istemiyorum..

Sorum şu; Bu EP ışığı arızası neyden kaynaklanır? ve ortalama ne kadara yaptırabilirim? Sorunun aciliyeti nedir?

Şimdiden teşekkürler..

Sponsorumuz ayn autoyla gorusurseniz fiyat konusunda fikir verebilirler, sanzuman ise biraz masrafli olabiliyor evet ama illaa sifiri ile degistirmeyip, saglam cikma bir parca alabilirsiniz. Daha once karsilasmadigim problem, interneti didikleyecegim biraz
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Çok teşekkürler DOA29, AYN'den fikir alsam iyi olacak sanırım..

Yorum Yap

Aslı Sertac1903 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Merhaba Arkadaşlar 3 hafta önce 2002 R50 mini cooper aldım.. Bostancıda serviste aracı gösterdık almadan motor ya da şanzımanda herhangi bir sıkıntı yok dediler.. Aracın 2006'da oluşan bır hasar kaydı var oncekı sahıbı şişirme olduğunu söyledi, ben güvenemedim ama bostancıda baktırıp ustalar motor ve şanzıman da sıkıntı yok diyince tamam dedim ve aldım. Aldıktan sonra aracı İstanbuldan Gaziantep/nizip'e getirdim hiç sıkıntı olmadan.. İki gün önce 100-120 ile giderken D,P vs göstergede EP çıktı.. sonra araç kendini 3000 devir altına aldı. Gaza bassamda gazı kesti, bende durup aracı kapatıp açtıktan sonra sorun çözüldü. Dün yine aynı şeyi yaptı.. Bu sefer kapatıp açma sorun çözmedi, bıraz bekledım 15-20 dk sonra çalıştırdım. Tekrar normale döndü ve çalıştı. Bugün Antepteki servise götürdüm. Bana 100 tane şey anlattılar ama sürekli -ebilir -abilir vs. vs. diye diye en son 10000'e patlar sağ cam arızasıyla birlikte fln dedıler ama garantileyemeyiz vs. diyince bende ehil olmadıkları intibası yarattılar.. Cama 1500 Tl dedıler 130 tlye yaptırdım kapıda düzgün açıldı gayet güzel çalışıyor..
        EP ışığı ile ilgili biraz internetten araştırdım.. Yabancı forumlarda birkaç birşey buldum. Emergency Problem demekmiş.. şanzıman arızası vs yazmışlar.. Çekişte sorun olabilir fln yazılmış ama tecrübeli arkadaşlar konuyla ilgili detaylı bilgi verirse çok sevinirim.. Alalı 3 hafta oldu sevincim kursağımda kalsın istemiyorum..

Sorum şu; Bu EP ışığı arızası neyden kaynaklanır? ve ortalama ne kadara yaptırabilirim? Sorunun aciliyeti nedir?

Şimdiden teşekkürler..
        Geçmiş olsun Gaziantepte olmanızı fırsat olarak gören ustalara denk gelmişiniz. Benim aracımdada yıllar önce gaz kesme sorunu yaşadım normal giderken birden gaza basıldığı halde 2000-2500 devirin üzerine çıkmıyordu aracım bikaç denememiz oldu öncelikle gaz pedalı dendi ancak değildi sonrasında gaz kelebeği dendi deneme amaçlı değişti başka bir kelebekle bir müddet sonra aynı hatayı yeniden verdi sonrasında birkaç kazık yedikten sonra hatanın kelebeğe giden elektrik tesisatındaki bir ufak açıklıktaki oksitlenmeden kaynalandığını nasıl olduysa buldular ve sorunum çözüldü çok şükür. Ancak sizin aracınız otomatik olduğundan ve EP yandı dediğiniz için belki başka bi sebepte olabilir AYN auto bu konuda konuyu gördüğünde yardımcı olacaktır. Ancak 10,000 tl gibi rakamlar söyleyenlere kesinlikle kanmayın o rakamları konuşuyolarsa aracınızı kurtarıcıya yükleyin istanbula gönderin inanın çok daha az masraflı bir iş olacaktır bu .
        IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aynen Gökhan dediğin gibi benim de kelebeğe giden elektrik tesisatındaymş sorn ordaki kablolar ölmüş.. Şimdi yapılacak ama ben acaba 2002 mini cooper yazılım CD si bulabilir miyim? usta emin olalım fln dedi..

Yorum Yap

İstanbul'dan destek olmaya çalışırız size. Yarın AYN'deyim. Yusuf usta ile görüşür buraya tekrar yazarım

Antep'de de bizim gergin ekibimizden bir arkadaşımız var. Uğur, beyaz JCW.

O araçta AYN'de yapıldı. Kendisinden de bilgi alabilirsiniz
            1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
            2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
            4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
            5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Bende de aynı sorun vardı şanzuman dengeleyicisi değişti düzeldi 1000 tl işçilik dahil

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X