Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Elektrikli Direksiyon Pompası ve Fanı Sorunu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
    Genelde kalabalık bir grup cumartesi günleri sanayide olurlar A.Y.n de hem başkalarıylada tanısma fırsatın olur hem ustalar teşhis koyarlar bilinçli olursun sorunla alakalı. VAktin varsa uğramanı tavsiyte ederim.
    Harbiden gecen kis her cumartesi giderdik kahvalti falan ederdik ne guzel.

Yorum Yap

Aslı Ozanbalta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
      Harbiden gecen kis her cumartesi giderdik kahvalti falan ederdik ne guzel.
      Yine gidelim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı NDG tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Yine gidelim

Ben senin geldigini hic hatırlamıyorum ama

Yorum Yap

Aslı Ozanbalta tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          Ben senin geldigini hic hatırlamıyorum ama
          Kahvaltiya degil ama efes2 ye cok gitmisligimiz var Ozan beey

sigpic

IT'S TIME

Yorum Yap

Aslı NDG tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Kahvaltiya degil ama efes2 ye cok gitmisligimiz var Ozan beey

E hadi yap organizasyon da bi kahvaltı falan yapalım yine A.Y.N'de.

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              2002 - 2005 model R50 R52 ve R53 'lerde Elektrikli Direksiyon Pompası ve Fanı ile ilgili kronik bir sorun var.

Normalde bu sistemler araç ömrü boyunca kolay kolay bozulmaması gerekirken malesef yukarıda belirtilen araçlarda çok erken olarak bozulmaktadır.

Seyir halindeyken bu sistemin bozulması sonucu direksiyonun bir anda sertleşmesiyle bir çok kaza riski yaşamış kullanıcı da bulunmakta.

ABD'de bu problemin MINI tarafından kronik olduğu kabul edilmiş ve araçlar geri çağrılmıştır.

ABD'de elektrikli direksiyon pompası ve fanı için 02 - 05 model R50, R52 ve R53 'lerde garanti 13 yıl veya 150 000mil (hangisi önce biterse) şeklinde uzatılmıştr. Daha önce bu sistemleri kendi cebinden karşılayarak servislerde değiştirenlerin fişleri ile başvurmaları halinde paraları geri iade edilmiştir.

http://www.motoringfile.com/2013/06/...nty-extension/

Benimde 2005 model Mini Cooper S Cabrio 'mda bu sorun mevcut. Garanti kapsamında değiştirilmesi için mücadele vereceğim. Konuyla ilgili Borusan Oto Müşteri Hizmetlerine başvurdum. Planlama Müdürü konuyla ilgili bana dönüş yapacakmış.

Bugün bu sorunu yaşamamış olsanız bile yarın yaşamayacağınız garanti değil. Bu yüzden bu sorunu yaşamış yaşamamış 2002 - 2005 model R50 - R52 - R53 sahiplerinin desteklerini bekliyorum..

Türkiye'de ki MINI sahipleri olarak ABD'deki kullanıcılardan bir eksiğimiz yok. Hatta fazlamız var. Bu araçları kullanabilmek için satın alırken vergilerden dolayı daha fazla ödüyoruz Kullandığımız yakıtın ABD'den 3 kat daha pahalı olduğunu da ekleyelim..

Hakkımız olanı alalım.
              Tam olarak ne yapmamız gerekiyor?
              Ağız birliği yapalım ona göre bizde

Yorum Yap

Sizin aracın Garajdaki linkini verebilir misiniz? Borusan ile konuşurken aynı sorunun sizin araçta da olduğunu söyleyeceğim. "Hiç rastlamadık" diyerek kronik sorun olduğunu kabul etmekten kaçınıyorlar. Bir kaç aynı arızalı araç daha bulursak kronik sorun olduğunu kabul ettirerek sorunun ücretsiz çözümünü sağlayabiliriz.

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                  Sizin aracın Garajdaki linkini verebilir misiniz? Borusan ile konuşurken aynı sorunun sizin araçta da olduğunu söyleyeceğim. "Hiç rastlamadık" diyerek kronik sorun olduğunu kabul etmekten kaçınıyorlar. Bir kaç aynı arızalı araç daha bulursak kronik sorun olduğunu kabul ettirerek sorunun ücretsiz çözümünü sağlayabiliriz.
                  Tabiki buyrun http://www.miniclubtr.com/forums/showthread.php?t=2401

35 CUB 94
                  BerkayKaracan~

Yorum Yap

Eğer sorununuzu halledemezseniz, sponsorlar ne güne duruyor ?
                    1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                    2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                    4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                    5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Sorun garanti kapsaminda cozemezsek tabii ki de basvuracagimiz ilk adres sponsorlar olacaktir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X