Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Elektrikli Direksiyon Pompası ve Fanı Sorunu

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Elektrikli Direksiyon Pompası ve Fanı Sorunu

2002 - 2005 model R50 R52 ve R53 'lerde Elektrikli Direksiyon Pompası ve Fanı ile ilgili kronik bir sorun var.

Normalde bu sistemler araç ömrü boyunca kolay kolay bozulmaması gerekirken malesef yukarıda belirtilen araçlarda çok erken olarak bozulmaktadır.

Seyir halindeyken bu sistemin bozulması sonucu direksiyonun bir anda sertleşmesiyle bir çok kaza riski yaşamış kullanıcı da bulunmakta.

ABD'de bu problemin MINI tarafından kronik olduğu kabul edilmiş ve araçlar geri çağrılmıştır.

ABD'de elektrikli direksiyon pompası ve fanı için 02 - 05 model R50, R52 ve R53 'lerde garanti 13 yıl veya 150 000mil (hangisi önce biterse) şeklinde uzatılmıştr. Daha önce bu sistemleri kendi cebinden karşılayarak servislerde değiştirenlerin fişleri ile başvurmaları halinde paraları geri iade edilmiştir.

http://www.motoringfile.com/2013/06/...nty-extension/

Benimde 2005 model Mini Cooper S Cabrio 'mda bu sorun mevcut. Garanti kapsamında değiştirilmesi için mücadele vereceğim. Konuyla ilgili Borusan Oto Müşteri Hizmetlerine başvurdum. Planlama Müdürü konuyla ilgili bana dönüş yapacakmış.

Bugün bu sorunu yaşamamış olsanız bile yarın yaşamayacağınız garanti değil. Bu yüzden bu sorunu yaşamış yaşamamış 2002 - 2005 model R50 - R52 - R53 sahiplerinin desteklerini bekliyorum..

Türkiye'de ki MINI sahipleri olarak ABD'deki kullanıcılardan bir eksiğimiz yok. Hatta fazlamız var. Bu araçları kullanabilmek için satın alırken vergilerden dolayı daha fazla ödüyoruz Kullandığımız yakıtın ABD'den 3 kat daha pahalı olduğunu da ekleyelim..

Hakkımız olanı alalım.

[FONT=Impact]BORN FROM JETS[/FONT]

Cok sukur bu sorun hala yok bende, umarim olmazda. Bizim kasalardaki direksiyonu kirinca cikan o kedi gibi direksiyon pompasi sesine hastayim resmen miyavliyo araba

YC 505 the yellow swap. all4 VTEC supercharged twinturbo Dyno 300 hp, tek tuşla Lambo bodykit, Ecufast 'in dibi, Sarı şimşek, Nişantaşı güzeli, bebeğim aşkımmm..

Yorum Yap

O ses bende de geliyor.. Ancak direksiyon aşırı ağır.

Yorum Yap

Direksiyon ağır + miyavlıyo :P
        Direksiyonu sağa kırınca sağdan sanki bi yere sürtüyomuş gibi ses geliyo.
        2003 Model r50 -.-

Yorum Yap

BerkayKaracan daha önce miyavlama ve ağırlık yoktu değil mi? Sende de aynı problemden var muhtemelen

Yorum Yap

Aslı erk1n tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            BerkayKaracan daha önce miyavlama ve ağırlık yoktu değil mi? Sende de aynı problemden var muhtemelen
            Valla hocam ben ikinci el aldım. Miyavlama aldığımda vardı ama direksiyon şimdiki kadar ağır değildi.

35 CUB 94
            BerkayKaracan~

Yorum Yap

Beyler miyavlama vardi demeyin o normal bisey zaten

YC 505 the yellow swap. all4 VTEC supercharged twinturbo Dyno 300 hp, tek tuşla Lambo bodykit, Ecufast 'in dibi, Sarı şimşek, Nişantaşı güzeli, bebeğim aşkımmm..

Yorum Yap

4eva benim R52'ye bir bakmanı isterdim.. Benimki kedi miyavlamasından çok bir çitanın çığlığı gibi. Direksiyonda aşırı ağır. Normal mi değil mi söylerdin, iyi olurdu..

Yorum Yap

Abi sessiz bi ortamda sesi cok duyuluyo. Ozellikle duvar dibine falan yanastiginda ama o sesi cok fazla iceri vermiyo. Direksiyon agirligi ise bizim kasalarda r56 ya gore oldukca agir. Ama cok agir bir kuru direksiyonda degil tabiki. Ilk organizasyonda yanyana getirir araclari bakariz aynimi yoksa seninkindemi sorun var

Yorum Yap

4eva benim R52'ye bir bakmanı isterdim.. Benimki kedi miyavlamasından çok bir çitanın çığlığı gibi. Direksiyonda aşırı ağır. Normal mi değil mi söylerdin, iyi olurdu..
                    Bir arabanın miyavlaması normal değildir arkadaşlar
                    sigpic

Yorum Yap

Aslı AYDIN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Bir arabanın miyavlaması normal değildir arkadaşlar
                      Hahahaha abi kedi gibi araba yaw birakta miyavlasin

Yorum Yap

Aslı 4eva tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Hahahaha abi kedi gibi araba yaw birakta miyavlasin

Kardeşim senin araba kükrer
                        sigpic

Yorum Yap

Dün akşam halı sahada konuya sonuna kadar hakim arkadaşların arasında maç seyrettin neden söylemedin bir bakalım diye
                          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Dun aksam guzel bir spor gecesiydi. Benim acimdan da ilk tanismaydi.

O artik bir sonraki bulusmalarda insallah

Tesekkurler

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum Yap

Dun aksam guzel bir spor gecesiydi. Benim acimdan da ilk tanismaydi.

O artik bir sonraki bulusmalarda insallah

Tesekkurler

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                              Genelde kalabalık bir grup cumartesi günleri sanayide olurlar A.Y.n de hem başkalarıylada tanısma fırsatın olur hem ustalar teşhis koyarlar bilinçli olursun sorunla alakalı. VAktin varsa uğramanı tavsiyte ederim.
                              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X