Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

R50-53 one, cooper, cooper s İtİcİ sorunsali

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

R50-53 one, cooper, cooper s İtİcİ sorunsali

Arkadaslar bu konuda sizlerle r50-53 kasalarda yine kronik rahatsizligimiz iticilerden bahsedecegim

R50-53 kasa minilerimizin one cooper ve s modellerinin üst kapagı aynidir ( motor komple ayni aslinda )

Aracimizin motoru chrysler pt cruiser ile aynidir 16 sibop ve tek egzantrik

Kapagimiz cok verimsizdir bunu da baska bir konuda aciklarim

Özellikle S modellerinde ve performansli kullanan arkadaslarimiz iticilerde buyuk sorunlar yasamaktalar

1. Asamasi motorun ust kapagindan ses gelmesi hidroliknolan iticilerimiz bir sure sonra islevselliklerini kaybetmekte ve dolduramadiklari icin ses yapmaktalar

2. Asama olarak dahada sesli ve ust devirlerde yuksek derecede guc kaybi

3. Asama artik iticilerimiz dolduramaz ve siboplari ayarlayamaz aptal calistirir iyice guc kaybi yasanir

4. Asama hic dolduramadigindan zinciri kirar ve basiniza buyk is aldiniz demektir

Malesef mini iticileri horozlar ile birlikte urettigi icin 1 takim emme ve 1 takim egzost iticiler totalde 1800 veya 1650 TL gibi bir para tutmaktadir

Mini bu iticileri ilk jenerasyonlarda itici uclarini plastik malzemeden uretmisdir fakat zaman icinde cabuk yipranan ve cabuk dagalan bu iticileri 2005 sonu ve 2006 yillarinda urettikleri mini lerde metal olarak uretmislerdir

Olasi bir durumda itici degistiricek olursaniz sakin ve sakin plastik olanlardan tercih ETMEYİNİZ

İnternetten buldugum bir resim sari olan plastik digeri ise metal olan hem subaplar ile arasindaki mesafe daha kisa oldugundan daha verimli ve kesintisiz guc saglamakta

Hepinize keyifli ve guvenli surusler arkadaslar

Guzel bilgiler benim bu kadar detaylı bir konu oldugundan haberim yoktu.
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Bu parçaların değişim zamanları km olarak nedir? Yada değişmesi gerektigini nasıl anlamamız gerekiyor?
      Veya ben şimdi değişmek istesen malum 2002 model ve 157.000 km ne kadar masraf yapmam gerekecek?
      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Arenimo Gokhan birseyler yapmak istiyor ama biryandan da yapmiyim basım agrımasın modunda bir el at Gokhana

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Ya aslında yapılacak ne varsa yapmak istiyorum ama bu işlemlerin devamında bir ayağımın sanayide olması lazım ve ben bu işler için zaman ayıramıyorum nedense ama kaşınmıyoda değilim yani
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Cumartesi isin yoksa maslak AYN autoda bulusalim Gokhan ben sana bu is icin ayırman gereken butceyi ve ilerleyecegin yolu anlatirim

Yorum Yap

Aslı ARENIMO tarafından gönderilmiş Mesajı göster
              Cumartesi isin yoksa maslak AYN autoda bulusalim Gokhan ben sana bu is icin ayırman gereken butceyi ve ilerleyecegin yolu anlatirim
              Başkan cumartesi olamayabilirim ama daha sonra bigün sanayide buluşur konusuruz bişeyler yapmam gerekiyor artık .
              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Bana gun soyle haberleselim ben senin arabanin herseyi ile tek tek ilgilenicem

Yorum Yap

ok ben şimdilik tl kısmına yogunlasayım ozaman ısın
                  IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

cok para lazım coooook

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Deme başkan
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Güzel Bilgiler

Yorum Yap

Merhaba Aren;

Tesekkurler guzel yazi icin.
                          Bir sorum olacak. Motor icin Crysler PT Crusier yazmissin, ben Dodge Neon biliyordum. Peuegot motoru kullanilmadan once hangi motor kullaniliyordu? Yoksa iki motorda denenmis miydi? Eger yanlis biliyorsam beni duzeltir misin?
                          Selamlar
                          En son düzenleyen WISHMAN; 25-05-12, 23:20.

Yorum Yap

Bende kırayzler diye biliyorum

Yorum Yap

Bizim R50 R53 kasalar chrysler pt cruiser

R56 kasalarda THP motor var bu pug 207GT falan ama şanziman farkli puglar ile

R53 lerde 2005 2006 larda getrag var 2004 lerinde bir kisminda oncekilerde getrag yok malesef

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                              X