Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Kiş lastikleri

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Hem 7 derece olayı hemde ıslak zeminde performansları çok iyi küçükbebek yokuşundan inerken abs 4 mevsim ile takır takır çalışıyor kar lastiği ile hiç çalışmıyor

Yorum Yap

Hatta sonrada bana ugrar kahve içersin benim ofis oraya çok yakın

Yorum Yap

Aslı sander tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        Hatta sonrada bana ugrar kahve içersin benim ofis oraya çok yakın
        Olabilir abi, yarın işimi erken halledebilirsem belki ugrar bakarım. olmadı carsamba ugrarım.

Yorum Yap

anlamadığım birşey var kar lastikleri yağmurda normal lastiklerden mesela s001den dahamı iyidir? benim kışlık setim r53 jantıyla beraber bridgestone blizzak sanırım 195 55 17. normal setimde konig jantlarda s001 215 45 17. yağmurda s001le döndüğüm virajı blizzakla yarı hızında dönebiliyorum. benim lastiklerde mi problem var yoksa lastik markalarına göre tutuş farklarımı oluşuyor? karda çok memnunum bu arada.

Yorum Yap

Aslı kaganaydin tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            anlamadığım birşey var kar lastikleri yağmurda normal lastiklerden mesela s001den dahamı iyidir? benim kışlık setim r53 jantıyla beraber bridgestone blizzak sanırım 195 55 17. normal setimde konig jantlarda s001 215 45 17. yağmurda s001le döndüğüm virajı blizzakla yarı hızında dönebiliyorum. benim lastiklerde mi problem var yoksa lastik markalarına göre tutuş farklarımı oluşuyor? karda çok memnunum bu arada.
            Anladigim kadariyla lastiklerin desenlerine gore performans alanlari degisebiliyor, bazilari kar ve buz icin uygun bazilari ise soguk havada islak yollarda. Bizim istanbul'da soguk ve islak icin uygun olan lastikleri tercih etmemiz gerekiyor.

Ben de bu arada bugun Nokian aldim bakalim nasil deneyip gorucez.

Yorum Yap

birçok sebebi var hem lastiğin ölçüleri çok farklı birbirinden, taban alanı daha dar, yanakları daha kalın hem de deseni zaten kar da tutmak üzere bol boşluklu yani yere temas eden yüzeyi çok daha az s001 e göre.. s001 ne kadar yüksek performans lastiği olsada ıslak şartlarda da gayet başarılı lastik..
              kar lastiği sadece karda en iyi performansını vermesi içindir normal kuru veya sadece ıslak asfaltta daha kötüdür.. karda memnunsan problem yok demektir

Yorum Yap

işte onun için kar lastiği hiç birşekilde yağmurda iyi olamaz demek istemiştim aslında

Yorum Yap

işte onun için kar lastiği hiç birşekilde yağmurda iyi olamaz demek istemiştim aslında
                  abi işte kar lastigi almıycaksın direk, kış lastigi alıcaksın.

Yorum Yap

ama ozaman kış lastiğide karda ve buzda kar lastiği kadar iş yapmayacak neyse benim var alacak olan buna göre karar verip alsın bence

Yorum Yap

ama ozaman kış lastiğide karda ve buzda kar lastiği kadar iş yapmayacak neyse benim var alacak olan buna göre karar verip alsın bence
                      aynen oyle

Yorum Yap

4 mevsim diye adlandırdığımız yaz lastikleri yapısal olarak sert bir malzemeden yapıldığı için ortalama 10 derece üzerinde ıslak veya kuru zeminde iyi bir yol tutuş özelliği sağlarken , 7 derece altındaki hava koşullarında yapısı sert olan lastikler dahada sertleşip yol tutuşunu negatif yönde etileyecektir.

Kış lastikleri yapısı bakımından oldukça YUMUŞAK olduğundan 7 derece altındaki hava koşullarında yumuşaklığını yitirmez ve tutunma özelliğini kaybetmez.
                        Özel vakumlu desenleriyle karda ve buzlu zeminde , Silika dediğimiz malzeme sayesinde ıslak zeminlerde (SOGUK HAVA KOSULLARI ) normal lastillere göre 2 kat daha iyi tutunma sağlayacaktır.

Yorum Yap

Erhan sana bir ugrayamadık bana Countryman için 16 inc teneke jant arıyorum hala bulamadım.
                          LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Her marka lastiğin değişik hava koşullarinda değişik krakteristik özellikleri vardir o yüzden dergilerden testleri incelemek lazim tabiki 7 derece alti kiş lastiği şart ama onlarinda aralarinda iyisi kötüsü var.

Yorum Yap

aman kış lastigi takanlar kuru havada sakın yol tutusunu 4 mevsim gibi olacak sanmayın ,bakın kuru havada 4 mevsim lastiginizden kotu yol tutar fren mesafesi de artar.
                              LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

Başkan olay kuru ıslak değil olay ısı derecesi 7 derecenin altında hangi lastik olursa olsun kış lastiğinin yol tutusunu yakalayamaz çünkü donmaya başlar ısınmaz

Ha tabiki 4 mevsim daha iyi yol tutar ama kar yağdığı zaman onlar yolda kalır kış kalmaz

Artı Avrupa birliğinde bu lastikler zorunlu kullanımda bence herkez almalı kar yağdığı zaman ben neden kış lastiği kullanmayan araç yüzünden yollarda vakit kaybedeyim veya canımı tehlikeye atayım böle de düşünmek lazım değil mi

Aslı ALIENLOVE tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                                aman kış lastigi takanlar kuru havada sakın yol tutusunu 4 mevsim gibi olacak sanmayın ,bakın kuru havada 4 mevsim lastiginizden kotu yol tutar fren mesafesi de artar.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                                X