Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Sarma sorunu lastikle çözülür mü ?

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Sarma sorunu lastikle çözülür mü ?

Arkadaşlar araba çok sarıyor.. Drag yapmak neredeyse imkansız mesela kalkacaksınız diyelim gazı diplediniz araç kalıyor orda... (otm vites) o yüzden kalkış yaparken mesela hafif gaz verip yavaş kalkıp sonra gazı köklüyorum ama aleyhime oluyor tabi bu durum süre açısından.. neyse drag mrag yapmıyorum da böyle oluyor denediğimde Hayatıma ilk defa otm vites kullanıyorum belkide alışamadım.. Geçen hafta araçlardan iyi anlayan bir arkadaşıma verdim aracı denesin diye... Döndüğünde abi inanılmaz gidiyor araç ama inanılmaz da sarıyor hemen lastiğini değiştir dedi.. Tabi bende pirelli pzero ile michelin pilot sport arasında kaldım... Sonra baktığımda üstündeki lastiğin bu lastiklerden çokda farklı olmadıgını gördüm... Dunlop Sport Maxx var... Lastiğim dişleri iyi tarihi iyi.. 215-45-17...

Sorum şöyle .. Pirelli ve Michealin alsam sorunum bi nebze çözülür mü ? Veya 215 yerine 225 yapsam ? Yoksa bu araçları yüklediğin zaman hertürlü sarar yapacak birşey yok mu ?

250hp ye kadar 1. vitesinin sarar, lastik ne olursa olsun,
    ama diğer viteslerde tutunma başlaması lazım.

Dunlop Sport Maxx ile Michelin Pilot Sport u bir tutmayın arasında dağlar vardır...

Yorum Yap

uzerindeki lastikler runflat mi? eger oyleyse onu degistirdiginizde bile fark edebilir. ama tabiki en iyi lastigi koysaniz bile 1. viteste saracaktir.. dev 4. viteste bile sariyordu
      doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
      2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
      3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
      4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
      5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
      6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
      7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
      8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

215 / 40 17 alın.
        45 çok kalın.
        Saracak elbet. o hızlarda clio bile sarıyor
        1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
        2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
        4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
        5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

eyw arkadaşlar

Yorum Yap

Aslı Kekuti tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            215 / 40 17 alın.
            45 çok kalın.
            Saracak elbet. o hızlarda clio bile sarıyor
            Michealin Pilot sport mu yoksa pirelli p zero mu ?

Yaptıgım araştırmalarda michealin kuruda daha iyi , ıslakta ise pirelli önde... michealin daha konforlu ama yumusak lastik oldugundan balon yapabiliyor pirelli daha sert ama daha saglam çukurlarda falan... michealin daha pahalı bide pirelliye göre..

Yorum Yap

"michelin pilot super sport" sanırım paranın alabileceği en iyi yol lastiği yalnız 205 45 17 alırsanır 550 tl civarı, 215 45 17 alırsanız 450 tllere iniyor fiyat. Bu arada lastiğe ek olarak asfalt daha da önemli bir unsur. Temde(ümraniye civarı) neredeyse hiç sarmıyor standart bir JCW.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
              X