Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Ultra Racing Countryman Strut bar / Kule Gergisi

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Ultra Racing Countryman Strut bar / Kule Gergisi

Pazartesi ebayden sipariş verdim, bugün elime geçti. Malezya'dan geliyor  Bu markanın gergilerini Amerika'dayken benim FX35'te kullanmıştım ve memnun kalmıştım. Kaliteli ve sağlam görünüyor. Diğer barlardan biraz farklı olarak sadece 2 vida ile monte oluyor ama yeterli olur sanırım 😊 Ben 110 dolar verdim, kargo bedava.

Daha yeterince test edecek zamanım olmadı ama olunca yazarım 😊

Bu da aldığım yer:
    http://pages.ebay.com/link/?nav=item...700084&alt=web

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

2 noktadan tutmasi cok ilgincmis, izlenimlerinizi bekliyorum
    doayen!

1) 34 DOA 29 - R56 Midnight Black JCW '12
    2) 34 DOA 29 - R56 Thunder Gray GP2 '13
    3) DOAYENS - R56 Midnight Black Cooper S '13
    4) 7KVC909 - R53 Astro Black Cooper S '06
    5) 34 DOA 06 - R59 Midnight Black Cooper S Roadster '13
    6) 34 UT 5348 - R53 Thunder Blue GP '06
    7) 34 DOA 06 - R53 Cosmos Black Cooper S '05
    8) 34 DOA 90 - R59 White Silver JCW Roadster '14

Yorum Yap

Bende Megan Racing'in ürettiği ürüne bakıyordum bir süredir. Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim, takipteyim

http://www.waymotorworks.com/aluminu...e-r60-r61.html

Yorum Yap

Aslı DOA29 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
        2 noktadan tutmasi cok ilgincmis, izlenimlerinizi bekliyorum
        2 noktadan derken kule başına 2. Cama yakın olan vidaya bağlanmıyor.

Yorum Yap

Biraz önce Baltalimanı yolunda biraz zorladım arabayı, ilk izlenimler şöyle:
          • Normal kullanımda, ön süspansiyon işini biraz daha iyi yapıyor gibi. Yani daha önce ön tarafta hissettiğim oynamalar azaldı. Bu da özellike ufak çaplı yol bozukluklarında biraz konforu artırdı gibi. Büyük çukurlarda ve tümseklerde değişen birşey yok.
          • Aracı zorladığımda turn in daha iyi. Yani direksiyon ile aracın bağlantısı virajlarda daha iyi. Ayrıca daha önce ön taraftaki yatma/esneme azalmış durumda. Yalnız bunu normal kullanımda pek hissetmiyorsunuz. Virajı 30la dönerken pek bir değişiklik yok ama 80le dönerken değişiklik var.
          • Korktuğum, ön taraf sertleşince kafadan kaymayı tetikleyebileceğiydi. Bu konuda bir sıkıntı yok. Araç muhtemelen ALL4'un da yardımıyla zorlandığında hafif arkayı esnetiyor ama doğrusu kopartamadım ne önü ne arkayı.

Sonuç olarak 110 Dolar'a iyi yatırım derim.

Birkaç dip not:
          Benim R60'ta spor paket yok. Böyle olunca ön ve arka sway barlar 1 mm daha ince ve amortisörler daha yumuşak/uzun. Spor paketli R60'larda veya JCW'larda daha az etki olabilir. Bilemiyorum.

Eğer bunu benim verdiğim linkten veya ebaydeki diğer yerlerden alacaksanız kargolamada ürün bedelini 70 dolardan aşağı göstermesini isteyin. Ben 60 dolar göster, hediye olarak gönder dedim, vergi falan vermedim. 75 Euronun üzerinde değer gösterilirse %15 vergi verirsiniz.

Yorum Yap

Aslı ömür tarafından gönderilmiş Mesajı göster
            Bende Megan Racing'in ürettiği ürüne bakıyordum bir süredir. Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim, takipteyim

http://www.waymotorworks.com/aluminu...e-r60-r61.html
            Megan'ın coiloverlarını kullanmıştım, başarılıydı, yalnız kule gergisinde hareketli parça sevmiyorum ben. Maksat oradaki esnemeyi elimine etmek veya azaltmaksa dikey eksendeki esnemeleri de azaltmak gerekir gibi geliyor.. Dikey esneme de azaltılırsa sıkışma ve gevşeme işi sadece süspansiyona kalır. Bence doğrusu bu.

Tabi bu kadar konuşuyoruz ama bir sway bar değil bu Ne kadar detaylı konuşsak da etkisi sınırlı bu tarz kule modifikasyonlarının

Yorum Yap

Hayırlı olsun ilk başlarda bende arabaya taktığımda hissiyatı anlamadım ancak muayenede sökülüp bidaha takana kadar önemini anladım 2 noktadan baglantı farklı olmus
              IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı eg3 tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                Megan'ın coiloverlarını kullanmıştım, başarılıydı, yalnız kule gergisinde hareketli parça sevmiyorum ben. Maksat oradaki esnemeyi elimine etmek veya azaltmaksa dikey eksendeki esnemeleri de azaltmak gerekir gibi geliyor.. Dikey esneme de azaltılırsa sıkışma ve gevşeme işi sadece süspansiyona kalır. Bence doğrusu bu.

Tabi bu kadar konuşuyoruz ama bir sway bar değil bu Ne kadar detaylı konuşsak da etkisi sınırlı bu tarz kule modifikasyonlarının
                Megan ile Ultra arasındaki o farka dikkat etmemiştim haklısınız. Sway bar da var aslında aklımda ama önce coilover, maliyeti en yüksek olan aradan çıksın sonrası daha kolay nasılsa

Şu an ne yapsam bilemedim paypal sayfasını açtım bakıyorum başka önerisi olan var mı acaba?

Yorum Yap

Benim gözüm bir süredir bunda:
                  http://www.ebay.com/itm/VCP-MINI-COO...9VyVjZ&vxp=mtr

Sway barın fiyatı normal, 23mm olması da güzel çünkü diğerlerinin coğundan daha kalın. Türkiye'ye de gönderiyorlar, vergiyi de hallediyorlar ama hiç esneklikleri yok. Bu Ultracı adam gibi düşük fiyat gösterse 70 dolar vergiden kurtulacağız..

Şahsen önce sway bar sonra coilover derim ben. Benim eski R56'da Alta kullanmıştım, ciddi değiştirmişti aracın karakterini. Countrymande daha da etkili olur bence. Bizim araçların arka takım koca bir jelibon gibi, yerinde durmuyor

Yorum Yap

Hem dediğim gibi maliyeti yüzünden coilover'ı önce halletmek istiyorum hem de yazın Amerika'ya gitme ihtimalim var, o zaman gittiğimde NM'in sway barını alır gelirim diye düşünüyorum tabi coilover kesmezse

Yorum Yap

Stabil demir bile taksanız iş yapar Minide.
                      110 dolara cidden iyi.
                      2. El jcw de bulunabilir tabi o fiyatlara

Ama R56cılar için, eğer AEM filtre takmak isterseniz scoop bağlantısı takılmaz. Bilginize
                      1) [FONT=Palatino Linotype]34 Y 7475 - R56 WhiteSilver CooperS "JCW" SOLD
                      2) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype]3) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" project400! [/FONT]
                      4) 34 BKS 66 - R58 Cooper S "JCW" SOLD
                      5) 34 AL 7749 - R52 Cooper S - [FONT=Arial Black]EmreMOR[/FONT] SOLD

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                      X