Duyuru

Çöküş
Henüz duyuru yok

Jant sorunlari !

Çöküş
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
yeni mesajlar

Jant sorunlari !

Jantlarda oluşan sorunların çözümleri ile alakalı kafama takılan bazı sorulara cevapların tabiki yine sizde olduğunu biliyorum .

Genelde park ederken oluşan çizikler başta olmak üzere çeşitli sorunlar oluşuyor jantlarımızda yamulması yada kırılması gibi daha büyük sorunlarda oluşmakta . Çiziklerin tamiri sadece boyamakla olmuyodur herhalde boyamadan önce yapılan işlemler nelerdir?

Örnek :

IMAG0039.jpg

Benim jantlarımın kenarları kaldırıma sürtünmeden dolayı azda olsa çizik onları nasıl tamir ettiririm ? Boya yeterlimidir . Boyandıktan sonra kötü bi görüntü olurmu ?

Başka bi soru genelde bendeki gibi jantları beyaz yada siyaha boyatıyoruz bu işlemi ters olarak yapabilirmiyiz yada resimdeki gibi (alt resim ) bi jant olsa benim jantlarımın rengine çevirebilirmiyiz mat siyah yada füme renkler koyu olduğundan olurda bendeki gibi nasıl olur .

7CC99BE06960498CBA6C3B418C6858C7.jpg

Ağırlıkları değişirmi ? son olarakta bunu sorayım
    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Her renk herzaman yapılır bır kumlatmaya bakar jantı boyatırız sen rahat ol birsey de anlamazsın bittigi zaman
    LOVE IS ALL AROUND, IT IS MINI

sigpic

www.MINIClubTR.com

Instagram

Yorum Yap

benimde rötuş yaptırmam lazım jantlara. boyatmadan önce mutlaka hasarına, eğriliğine baktır ama

Yorum Yap

benimde janların içinde pas olusmustu hava kacırıyordu durup dururken ınıyordu hafta sonu sokup ıclerını boyadık suan sorunum ortadan kalktı...jant boya ısıne gelınce kumlandıktan sonra epoksi astar attırılması öneriliyor.

Yorum Yap

Aslı soundcLash tarafından gönderilmiş Mesajı göster
          benimde rötuş yaptırmam lazım jantlara. boyatmadan önce mutlaka hasarına, eğriliğine baktır ama
          Ufak eğrileri düzelir onlar kolay sadece boyandıktan sonraki durum beni düşündürüyo nasıl görünür diyerekten
          IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Jantlar boyanmadan ben Göztepe Sanayi'de Özsaygılı Oto'da yaptırıyordum. Çelik macun ile o derin çizikleri kapatıp jant ile aynı renk boyayla rötuş yapıyorlar sıfır gibi çıkıyor.
            [CENTER]
            VENI, VIDI, MINI.
            [/CENTER]

Yorum Yap

Gökhan gelıyorsun abı halledıyoruz

Yorum Yap

Gokhan senin arabada kaclik yay var

34 BE 1968

Yorum Yap

Jantın kenarı yediği zaman en iyisi kaynaktır üzerinede boyadır. Ancak boya + kaynak biraz tutar. Bu yüzden çoğu macunla düzelttirir. Birde jantı boyamak pahalıdır güzel bir işçilik isteniyosa aracı boyamak jantı boyamaktan daha kolaydır. Gökhan abi eğer bir sıkıntı varsa çözeriz sanayide fiyat alıp yaptırırız

Yorum Yap

Aslı batubility tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                    Gokhan senin arabada kaclik yay var

34 BE 1968
                    3,5 başkan ama yukardaki resime aldanma o resimde tekerlek oluk içindeydi normalden az daha basık oldu arabadan indiğimde
                    IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı ::lord_sarven:: tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                      Jantın kenarı yediği zaman en iyisi kaynaktır üzerinede boyadır. Ancak boya + kaynak biraz tutar. Bu yüzden çoğu macunla düzelttirir. Birde jantı boyamak pahalıdır güzel bir işçilik isteniyosa aracı boyamak jantı boyamaktan daha kolaydır. Gökhan abi eğer bir sıkıntı varsa çözeriz sanayide fiyat alıp yaptırırız
                      Benim aklıma takılan bi jant vardı onu alıp benim şimdki jantların rengine nasıl çeviririz onu öğrenmekti şu anda bi problem yok şükür ama farlar konusunda bişeyler düşünücem konuşuruz zamanı gelince.
                      IS IT LOVE?

www.MINIClubTR.com

sigpic

Yorum Yap

Aslı GOKHAN tarafından gönderilmiş Mesajı göster
                        Benim aklıma takılan bi jant vardı onu alıp benim şimdki jantların rengine nasıl çeviririz onu öğrenmekti şu anda bi problem yok şükür ama farlar konusunda bişeyler düşünücem konuşuruz zamanı gelince.
                        Ben jantı yaptıracaksın sandım. Jant olarak ya JCW yada çubuklu Cooper S jantı en güzeli bunlar abi sendeki çubukluydu yanlış görmediysem bence bırak böyle kalsın ama zevk senin zevkin kenarları yemişsede yukarda yazdığım gibi en iyisi kaynak bide kenarlarına traşlama yapıyolar ama o pek sağlıklı olmuyo önce kaynaklanıp sonra traşlanması gerekli boya konusuda bildiğin gibi ama beyaza boyatmanı tavsiye ederim görüntü açısından yanlız bakımı zor onu söyliyim şimdi ucuzada boyatan var ama ne kadar kaliteli birşey yaptırmak istiyorsan janta özelden mesaj at bana konuşalım. Jantı siyahada boyatabilirsin tavanada siyah folyo ayna kapaklarınada parlak carbon kaplama farklı bir aracı kullanma hissi verir. Ancak bu şekilde binerim dersen beyaz yap derim ben. Far işinide çözeriz ben boş olursam beraber gideriz veya adres veririm sen gidersin hallederiz yani
                        En son düzenleyen ::lord_sarven::; 21-05-13, 04:50.

Yorum Yap

Hazırlanıyor...
                        X